Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 30 Kwi 2019 11:30 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Fakt, plaże na południu Lomboku są piaszczyste, malownicze i puste. Pełna romantyka, tylko wy i sprzedawca T-shirtów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 01 Maj 2019 03:04 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
j_a napisał(a):
Jeśli to mają być wakacje na Gili to plan jest ok. Mnie byłoby szkoda Bali.


Na Bali bylem juz raz przez tydzien (choc glownie to byla Kuta + Monkey Forest i jakas objazdowka)
Co konkretnego polecilbys na Bali oprocz rzeczy ktore chcemy zrobci w Ubud?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Maj 2019 02:57 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Jak patrze na moj plan (ponizej), to moze faktycznie troche zbyt duzo Gili.

24-Jul - Wed - Fly in do DPS pozno wieczorem, przejazd do Ubud
25-Jul - Thu - Tegalalang Rice Terraces, Monkey Forest
26-Jul - Fri - Pura Ulun Danu Beratan, Sekumpul wataerfall, Jatiluwih Rice Terraces
27-Jul - Sat - Ubud Market, Ubud Rice fields walk, po poludniu taxi do Kuta, chill i party
28-Jul - Sun - Rano flight to Lombok, transfer do Gili Air
29-Jul - Mon - Gili Air
30-Jul - Tue - Gili Air
31-Jul - Wed - Gili Meno
01-Aug - Thu - Gili Meno
02-Aug - Fri - Gili Trawangan
03-Aug - Sat - Gili Trawangan, fly to Denpasar wieczorem
04-Aug - Sun - Fly out rano do PL

Pytania wiec

1) Czy lepiej generalnie zbazowac sie np na Gili Air / Gili T i plywac na day tripy np na Meno? Jak czesto kursuja lodki? Czy raczej warto spac po 2 noce na kazdej?
2) Jesli zrezygnowac z 2 nocy na Gili, to co w zamian polecacie? Moze cos na Lombok? Czy raczej cos na Bali? No chyba ze na Gili jest cos procz plazowania, nurkowania i imprez?

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Maj 2019 10:58 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
"No chyba ze na Gili jest cos procz plazowania, nurkowania i imprez?"
Nie ma. Wyspy różnią się tylko tym, że jest większy lub mniejszy tłok. Ja bym olał te wysepki i poleciał na Flores do Labuanbajo. Tutaj można załatwić sobie kilkudniowy pobyt na wysepce Kanawa (plaża, snorkeling i spokój) skąd można robić wypady na pobliskie Komodo i Rinca (warany). Od przyszłego roku możliwość przyjazdu do tego parku narodowego będzie ograniczona, mówi się nawet, że na jakiś czas Komodo będzie zamknięte dla ruchu turystycznego. Na Flores też jest kilka fajnych punktów do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 03 Maj 2019 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
A jeszcze lepiej na Sebayur, choć to już niestety droższa zabawa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:37 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@tropikey
Może się spotkaliśmy na Sebayur? :D
@olekskw
Trudno mimo wszystko powiedzieć, co was interesuje oprócz plaży i imprezowania. Coś tam wcześniej napisałem ale nie odniosłeś się, więc na takim poziomie ogólności to jeszcze parę miejsc w Indonezji mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Kto wie... Osób mówiących po polsku nie spotkałem żadnych, ale to przecież wcale nie musi znaczyć, że na wyspie nie było Polaków :D
Ja byłem 10 dni w Komodo Dive Resort w sierpniu 2016, więc już nieco czasu minęło. Ciągnie mnie, by wrócić na tamtejszą przepiękną rafę koralową, ale koszty są bolesne. Wtedy była rocznica ślubu, więc miałem usprawiedliwienie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@tropikey, rocznica slubu jest... co roku, wiec masz wymowke, aby sobie nie odmowic ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 06 Maj 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Fakt, trochę bez sensu napisałem :D
Wtedy była szczególna, bo dwudziesta. Po prostu, młodo się ożeniłem :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Maj 2019 13:33 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Ja byłem w 2017 i 18, ale po parę dni. Taniej z roku na rok nie jest :roll: . We wrześniu 2018 zmienił się u nich dive operator, ale ekipa z grubsza ta sama. Koszty bolą, ale z drugiej strony, włoska kuchnia w tamtych okolicznościach przyrody... nie do podrobienia :D

Ps. Ja się z polskim nie ukrywam, nie obgaduję głośno ludzi, itp., w paru niespodziewanych miejscach spotkałem rodaków ( o ile tak można powiedzieć) lub ludzi mówiących po polsku (np. Chińczyka :twisted: ) i w 100% było miło, więc żadnej traumy nie mam 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 06 Maj 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Czy w restauracji rządzi nadal przemiły Cyrylus?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Maj 2019 14:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
O yes! Choć bardziej rządzi ta mała kelnerka, rozstawia wszystkich kelnerów po kątach :D Z roku na rok się rozkręca :lol:
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 08 Maj 2019 02:22 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
j_a napisał(a):
@olekskw
Trudno mimo wszystko powiedzieć, co was interesuje oprócz plaży i imprezowania. Coś tam wcześniej napisałem ale nie odniosłeś się, więc na takim poziomie ogólności to jeszcze parę miejsc w Indonezji mogę polecić.


Mysle, ze taki mix... na pewno tydzien dzien w dzien plaza + impreza to troche za duzo. Idealnie byloby 6-7 dni cos do zwiedzania (moze byc tez cos bardziej aktywnego, jak wulkan) i 4 dni Gili na impreze i plaze.
Jak zmodyfikowalbys wiec moj plan? Co dodac zamiast dwoch dni na Gili?

24-Jul - Wed - Fly in do DPS pozno wieczorem, przejazd do Ubud
25-Jul - Thu - Tegalalang Rice Terraces, Monkey Forest
26-Jul - Fri - Pura Ulun Danu Beratan, Sekumpul wataerfall, Jatiluwih Rice Terraces
27-Jul - Sat - Ubud Market, Ubud Rice fields walk, po poludniu taxi do Kuta, chill i party
28-Jul - Sun - Rano flight to Lombok, transfer do Gili Air
29-Jul - Mon - Gili Air
30-Jul - Tue - Gili Air
31-Jul - Wed - Gili Meno
01-Aug - Thu - Gili Meno
02-Aug - Fri - Gili Trawangan
03-Aug - Sat - Gili Trawangan, fly to Denpasar wieczorem
04-Aug - Sun - Fly out rano do PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 08 Maj 2019 08:50 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Napisałem, że najciekawsze moim zdaniem jest wejście na Ijen na Jawie, połączone z Menjangan.
Nie wiem, dlaczego upierasz się na lot na Lombok. Tracisz cały dzień na transfer, który łodzią zajmie ze 3 godziny z dojazdami. Jak już wylądujecie jednak na Lomboku, to możesz tam zostać te 2 dni. To spokojna wyspa, ładne plaże np. w okolicach Sengiggi. Można tanio samemu wynająć auto i pojeździć, popatrzeć. Ruch zdecydowanie mniejszy niż na Bali, bez porównania. Opcją jest też wejście na Rinjani, ale musisz mieć nocleg po drodze w schronisku, z tego co pamiętam, tak, że 2 dni trzeba poświęcić.
Na Bali najpopularniejsza jest wspinaczka na Gunung Batur, sporo biur organizuje trekking. Na stokach tego wulkanu leży Besakih, najważniejsza i największa świątynia na Bali, w zasadzie kompleks świątyń.

Ps. Dla mnie najbardziej lajtowo jest po przylocie na Bali wziąć nocleg w Kuta, iść coś zjeść, odpocząć. Rzecz jasna 2 noce to max, jaki mogę tam wytrzymać, i to tylko zaraz po przylocie ;) Rano można spokojnie wymienić kasę (uwaga, bo narobiło się oszukańczych kantorów, gdzie szachrują, mają wyraźnie niższy kurs i wypłacają banknoty 50k rupii, którymi chachmęcą, unikać po prostu "okazji"), poszukać transportu czy wycieczek, no i po prostu wyspać się.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Pozwole sobie na skopiowanie posta z innego miejsca (i powielenie zapytania), bo tu tez sa ciekawe inforacje i doswiadczeni forumowicze w tematach "okolo Bali":
"Doradzcie czy to ma sens i nie przekombinowuje?
Zamiast leciec z Bali/Lonmbok na Flores/Labuan Bajo w cenie 300-350PLN, jest opcja leciec do Bimy za okolo 180-200PLN. I potem (nie wiem czy sie da) krotki rejs/+bus/inny srodek transportu pomiedzy Bima a Labuan Bajo zachaczajac o Komodo. (Tez jako opcja zamiast 2 noce 3 dni z Bali na Flores). Czy ta oszczednosc 100-150 ma sens i jest mozliwa do zrobienia i jest ew. jakas alternatywa dla "dlugiego" rejsu z Bali?
THX za pomoc!!!"
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Hmmm, patrząc na mapę, nie wydaje mi się, by rejs między Bimą, a Labuan Bajo mógł być krótki, ale mogę się mylić. Nie chcę się wymądrzać, bo o Bimie pierwszy raz przeczytałem w Twoim poście, ale mam wrażenie, że to jednak Labuan Bajo jest takim głównym punktem startowym rejsów do parku Komodo.
Jaka linia miałaby lecieć do Bimy? My do LBJ lecieliśmy Garudą i byliśmy bardzo zadowoleni. W przeciwieństwie do innych samolotów, które tam widzieliśmy (o ile dobrze pamiętam Siriwijaya), ATR Garudy był nowiuteńki i leciało się naprawdę przyjemnie. Do tego fajna załoga i przyzwoite jedzenie w cenie biletu (choć oczywiście przy tak niedługim locie, jest to na drugim planie).
Reasumując, ja bym chyba raczej dopłacił do lotu do LBJ.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:22 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Myślę, że między Sumbawą a Labuan Bajo są lokalne promy. Na Komodo wątpię, zwłaszcza, że chyba celujesz w budżetowy transport. Powiem tak, moim zdaniem robi się hardcore, indonezyjskie promy mają pewną sławę, zwłaszcza te bardziej na wschodzie :D
Jeśli chcesz zobaczyć Sumbawę, to opcja ok, choć nikomu bym nie polecił. Jeśli oszczędność 100 zł, to moim zdaniem nie ma sensu, najkrócej mówiąc.

Ps. Szukaj biletów lotniczych na tiket.com, niektórych linii wręcz nie uda się kupić na ich stronie, jak dojdziesz do płatności. Tę stronę sprawdzałem, np. przy Lion/Wings Air, linia ok, choć Garuda lepsza, ale i zwykle droższa. Trzeba też patrzeć na bagaż, bo się wycfanili z limitami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Potwierdzam - sam też kupiłem bilety na Garudę na tiket.com, bo były najtańsze.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
To nawet nie chodzi o oszczednosc tych 100-150PLN, tylko mialem nadzieje ze zamiast plynac 3d/2n z Bali mozno to ogarnac w 1d z Bimy.
@tropikey, tutaj ew. opcje lotnicze, np:
https://www.google.pl/flights#flt=DPS./ ... 1;t:f;tt:o
vs.
https://www.google.pl/flights#flt=DPS./ ... 1;t:f;tt:o

aby zrobic to:
https://www.google.com/maps/dir/Sultan+ ... 538484!3e0
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:40 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
jaco027 napisał(a):
Zamiast leciec z Bali/Lonmbok na Flores/Labuan Bajo w cenie 300-350PLN, jest opcja leciec do Bimy za okolo 180-200PLN. I potem (nie wiem czy sie da) krotki rejs/+bus/inny srodek transportu pomiedzy Bima a Labuan Bajo zachaczajac o Komodo. (Tez jako opcja zamiast 2 noce 3 dni z Bali na Flores). Czy ta oszczednosc 100-150 ma sens i jest mozliwa do zrobienia i jest ew. jakas alternatywa dla "dlugiego" rejsu z Bali?

Oszczędności są mniejsze niż 100-150 PLN bo przecież jeszcze musisz coś zapłacić za przejazd / przepłynięcie do Labuanbajo. Tak więc oszczędności finansowe są niewielkie, a strata czasu spora. Z Bimy trzeba dojechać busikiem do portu w Sape (ok. 2 godzin), a właściwie do dworca autobusowego skąd musisz jeszcze pojechać ojekiem do portu promowego, a potem popłynąć do Labuanbajo promem, rejs trwa ok. 7 godzin. W sumie więc zabierze to od momentu wylądowania w Bimie pewnie ok. 10-12 godzin czasu. I oczywiście nie zahaczysz o Komodo bo nie ma takich promów pasażerskich, które tam zawijają w drodze do Labuanbajo. Zdecydowanie, jak pisali wcześniej Koledzy, najkorzystniejsze jest najprostsze rozwiązanie - lecieć do Labuanbajo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group