Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Wrz 2016 11:33 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Patrzę na pogodę w Ubud i ciągle deszcze, myślicie że na prawdę ciągle leje czy po prostu lunie i potem jest ok ? Wiadomo jaki to klimat. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#42 PostWysłany: 16 Wrz 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
W prognozie pogody to jest tak, że to czy pokaże czy pada czy nie zależy od wilgotności powietrza.
Więc tym raczej bym się nie sugerował. Bo może lać cały dzień, a może popadać godzinę :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 16 Wrz 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Ja też dwa lata temu(czerwiec) się przejmowałem bo miało codziennie padać szczególnie na popularnym Accu. Ostatecznie padało...raz i to w nocy :) Więc myślę, że nie będzie tak źle :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 16 Wrz 2016 13:36 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
Tym bardziej nie sugerujcie sie prognoza na Gili T,M,Air... W ubud padalo co noc na koniec lipca. Ze strachem w oczach ogladalem ACCU..... Codziennie deszcz. Jeden bez slonca. Na miejscu nie spadla nawet kropla deszczu !!!

To sa plaskie koralowe wysepki. Pojedyncze fronty przelatuja tylko I gromadza sie wokol lomboku.

Na Meno polecam Turtle Bungalows. Wlascicielka twierdzi ze w nawet w grudniu sporadycznie pada. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 16 Wrz 2016 14:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Nie padalo dzis a pogoda pokazywala ulewe... Nie wierze tym pogodom, pytam co rano pańcia lokalsa czy bedzie i on mi przewiduje :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 16 Wrz 2016 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Mieliśmy podobnie w Ubud, rano wstajemy - ulewa jak się masz, przychodzi właściciel guesthousu zadowolony od ucha do ucha i oświadcza "za godzinę przestanie" :D i przestało :D

To jest raczej klimat typu lunie i przestanie, więc raczej nie powinno padać cały czas ewentualnie w tych najgorszych miesiącach (styczeń-luty)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Wrz 2016 08:00 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
olajaw napisał(a):
Mieliśmy podobnie w Ubud, rano wstajemy - ulewa jak się masz, przychodzi właściciel guesthousu zadowolony od ucha do ucha i oświadcza "za godzinę przestanie" :D i przestało :D

To jest raczej klimat typu lunie i przestanie, więc raczej nie powinno padać cały czas ewentualnie w tych najgorszych miesiącach (styczeń-luty)



Ogólnie im bliżej gór tym częściej/dłużej pada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Wrz 2016 19:05 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Orientujecie się może gdzie w okolicy Lotniska w Denpasar znajdziemy wifi tak aby zamówić UBER? Na pewno wifi jest w środku lotniska, ale z tego co czytałam nie warto zamawiać UBER pod samą halę odlotów bo inni taksówkarze robią niezły raban jak widzą UBER. Hmmmm...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Wrz 2016 19:38 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Anna Kowalik 1 napisał(a):
Orientujecie się może gdzie w okolicy Lotniska w Denpasar znajdziemy wifi tak aby zamówić UBER? Na pewno wifi jest w środku lotniska, ale z tego co czytałam nie warto zamawiać UBER pod samą halę odlotów bo inni taksówkarze robią niezły raban jak widzą UBER. Hmmmm...


Najlepiej chyba iść na krajowy i zamówić Ubera gdzieś na środek parkingu, żeby się wtopil w tlum innych "cywilnych" pojazdów. My zamowilismy za pierwszym razem na podjazd i mieliśmy niezły odjazd. Kierowca uciekł w popłochu, a cierpiarze nas sledzili co zrobimy dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Anna Kowalik 1 uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Wrz 2016 07:49 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
Anna Kowalik 1,

Najlepiej kup karte SIMPATI na "pasazu" Domestic Airport (od wyjscia z miedzynarodowego kieruj sie w lewą stronę) i zamow na parkingu (sektor E i D)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2016 00:05 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
Mam pytanie trochę z innej beczki. Jako że jestem zwolennikiem przyrody ,nie lada gratką byłoby dla mnie podejrzenie eksportowanych roślin/przypraw w naturalnym środowisku. Czy wiecie gdzie (miejscówki) mogę zobaczyć np. rosnące gozdziki, wanilie, trzcine cukrową, kauczuk, pieprz, kawę ( oczywiście oszczędzając widoku cywet w klatkach), itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Wrz 2016 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Z tego co pamiętam to jak byliśmy w Ubud to chcieli nas na coś takiego namówić i miało być blisko. Nie jestem pewien czy nie miało to być Bali Pulinah. Ale jako że przyprawy preferuję w rondlu to nie byłem tam i nie wiem czy męczą zwierzęta przy okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Wrz 2016 11:34 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
cypel napisał(a):
Nieśmiało w kwestii formalnej chciałbym coś powiedzieć, żeby używać dokładnych nazw a nie "gili"/"gilis", bo gili jest od cholery. Żeby nie być gołosłownym: Gili Rengit, Gili Nanggu, Gili Sudak, Gili Anyaran, Gili Tangkong, Gili Layar, Gili Gede, Gili Asahan, Gili Kedis. Wszystkie przy Lomboku. A na wschód od Lombok jeszcze dodatkowych kilkadziesiąt, np. Gili Bidara, Gili Petagan, Gili Lampu, Gili Pasir. Też do nie dawna myślałem, że gili to te trzy, Air, Meno i Trawangan.

@Apocalipse a może zamiast pchać się na Air i Meno popatrz na te wysepki co wymieniłem. Ja planuję właśnie na nich się pokręcić. Jest tam możliwość z tego co czytałem zrobienia island hopping. Pooglądałem zdjęcia i filmy w internetach, rafa ładna i nie ma tylu turystów a na niektóre wyspy sami Indonezyjczycy jeżdżą.
Wklep sobie Gili Kedis, Gili Sudak i Gili Nanggu, jak dla mnie pięknie. Z tymże nocować trzeba na Lombok a tam tylko łodzią.


Zgadzam się w 100 procentach! Gili, ktore wymieniles sa duzo fajniejsze niz te 3 najbardziej znane Gili na północy Lomboku. Polecam szczególnie Gili Asahan - ja byłam oczarowana. Spokój, garstka turystów (tam są chyba tylko dwa miejsca, gdzie można się zatrzymać, my spaliśmy w Gili Asahan Eco Lodge - cudownie, tylko mało budżetowo-ale naprawdę warto). Snorki (nawet z plaży) dużo lepsze niż na północnych Gili. Gdybyś zatrzymał się w Eco Lodge to za free jest transport łodzią albo z Gili Gede i z Lomboku (Kores). Tutaj naprawdę można poczuć klimat prawie bezludnej wyspy, na Gili Meno się pod tym względem totalnie zawiodłam - bardzo dużo turystów, a miało być sielsko i spokojnie...Snorki też niezbyt fajne, rafa szara i zniszczona. Jedyne, co zaliczam na plus, jeśli chodzi o Meno, to snorklowanie z żółwiami (mnie się udało spotkać kilka) i naprawdę ładna plaża w okolicach portu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 06 Lip 2017 22:20 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
Cześć,

a ktoś mi powie gdzie się na Bali plażować czy lepiej się gdzieś przerzucić ? Planujemy podróż od 16 października do 2 listopada więc mamy trochę czasu chcemy to podzielić na 7-10 dni zwiedzania a resztę plażing :) Czytałem dużo opinii ale o dobrym plażingu było mało informacji :)

z góry dzięki !

pozdrowienia
dzymek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Lip 2017 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
IMVHO przerzucić. Np. na Lombok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Lip 2017 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Zgadzam się. Plaże na Bali są bardzo średnie. Sprawdź Lombok i wyspy Gili.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 23 Lis 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Staram się zaplanować Indonezję na marzec...

02.03 - przylot do Bali
05.03 - jedna z wysp Gili (Meno/Air)
08.03 - Lombok - Kuta?
11.03 - wylot z LOP/DPS do KUL lub MNL

W każdym miejscu (oprócz Gili) chciałbym wypożyczyć skuter i objechać co się da.

1. Czy dwa pełne dni (trzy noce) w każdym z tych miejsc wydają się ok? Czy może, np. lepiej zrezygnować z Lombok lub Gili i spędzić w jednym miejscu więcej czasu + np. 1 dzień dłużej na Bali?
2. Wiem, że to koniec pory deszczowej, więc może któreś miejsca lepiej ominąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Lis 2018 19:37 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 15
Loty: 29
Kilometry: 78 867
Cytuj:
Zgadzam się w 100 procentach! Gili, ktore wymieniles sa duzo fajniejsze niz te 3 najbardziej znane Gili na północy Lomboku. Polecam szczególnie Gili Asahan - ja byłam oczarowana. Spokój, garstka turystów (tam są chyba tylko dwa miejsca, gdzie można się zatrzymać, my spaliśmy w Gili Asahan Eco Lodge - cudownie, tylko mało budżetowo-ale naprawdę warto). Snorki (nawet z plaży) dużo lepsze niż na północnych Gili. Gdybyś zatrzymał się w Eco Lodge to za free jest transport łodzią albo z Gili Gede i z Lomboku (Kores). Tutaj naprawdę można poczuć klimat prawie bezludnej wyspy, na Gili Meno się pod tym względem totalnie zawiodłam - bardzo dużo turystów, a miało być sielsko i spokojnie...Snorki też niezbyt fajne, rafa szara i zniszczona. Jedyne, co zaliczam na plus, jeśli chodzi o Meno, to snorklowanie z żółwiami (mnie się udało spotkać kilka) i naprawdę ładna plaża w okolicach portu.


A jak tam dostać się z Bali? Na Air i okolice wiem że kursują speedboaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
blak napisał(a):
Staram się zaplanować Indonezję na marzec...

02.03 - przylot do Bali
05.03 - jedna z wysp Gili (Meno/Air)
08.03 - Lombok - Kuta?
11.03 - wylot z LOP/DPS do KUL lub MNL

W każdym miejscu (oprócz Gili) chciałbym wypożyczyć skuter i objechać co się da.

1. Czy dwa pełne dni (trzy noce) w każdym z tych miejsc wydają się ok? Czy może, np. lepiej zrezygnować z Lombok lub Gili i spędzić w jednym miejscu więcej czasu + np. 1 dzień dłużej na Bali?
2. Wiem, że to koniec pory deszczowej, więc może któreś miejsca lepiej ominąć?


Wszystko zależy co chcesz robić, zwiedzać czy plażować? Moim zdaniem o wiele za krótko jeśli chodzi o Bali. Nam 8 dni nie starczyło żeby zobaczyć to co chcieliśmy i nie byliśmy w tym czasie na żadnej plaży. Pamiętaj też, że np sama podróż z Gili do Kuty Lombok (tak samo z Bali na Gili) zajmie Ci przynajmniej pół dnia nie mówiąc już nawet o powrocie z Kuty Lombok do Denpasar (jeżeli taką opcję wybierzesz).
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 04 Gru 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Dzięki @RallyMAN

3 noce na Gili Air powinny wystarczyć. W takim razie zostanę dłużej na Bali i załapię się na Nyepi. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group