Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Maj 2022 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Jestem teraz na Bali, przenioslem sie tutaj na stale miesiac temu.
W ostatnich tygodniach bylem na Gili T, Gili Air i na Lomboku.

Na Nusa Penida bylem 3 lata temu, te wyspe najmniej polecam.

Z kolei zdecydowanie polecam Gili. Jak chcesz namiar na dobrego i taniego kierowce na Bali, ktory tez zalatwi bilety na Gili to daj znac. Ceny biletow na speedboaty poszly w gore, a w zatoce to panuje mafia i sa bardzo natarczywi.
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#122 PostWysłany: 23 Maj 2022 06:57 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@fortuna a mozesz krotko napisac co jest nie tak z Nusa Penida?
Ja mam do zagospodarowania 2 noclegi i chcialam je przeznaczyc wlasnie na Penide bo interesuje mnie plywanie z mantami. Nie plazuje w ogole.

PS czy z ta mafia to jak chcesz nabyc bilety w porcie czy z zakupem na odleglosc typu https://12go.asia/en/ferry/sanur/nusa-penida tez jest jakis przekret?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 23 Maj 2022 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Podłączam się do pytania, bo też speed boat chciałem zarezerwować wcześniej przez neta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 23 Maj 2022 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
nie wiem po ile sa na nusa.
Ja 3 tygodnie temu placilem 275k idr na Gili T w jedna strone z Padangbai.

Ja to bym sie bardziej martwil, czy ta lodka w ogole plywa teraz, bo po kowidzie jeszcze nie wszystkie ruszyly do plywania.

Dlatego osobiscie wole kupic na miejscu, dzien czy dwa przed u lokalnego, bo wiem ze to sitnieje i mnie zawiezie.
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 23 Maj 2022 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@fortuna To był speedboat? To w necie i tak jest drożej jak pobieżnie szukałem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 23 Maj 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
oczywiscie ze speedboat.

Wiem, bo mowie Ci ze ja pisalem do chyba 8 agentow i nawet pisalem bezposrednio do tych firm co maja te speedboaty a i tak chcieli drozej niz mi zalatwil moj kierowca. Ja nie wiem jak on to robi, ale ja jestem zadowolony. Od 3 lat go znam i mnostwo moich znajomych zawsze go uzywalo i kazdy bardzo poleca.
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 23 Maj 2022 21:33 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
a podrzucisz dlaczego nie bylo zachwytu odnosnie Nusa Penida jak tam byles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 23 Maj 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@fortuna

Planujemy być na Bali w październiku, czy mogę namiary na Twojego kierowcę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 24 Maj 2022 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
micnur napisał(a):
@fortuna

Planujemy być na Bali w październiku, czy mogę namiary na Twojego kierowcę? :)


jasne tutaj dalem jego namiar:

bali-podaje-namiar-na-sprawdzonego-kierowce,1098,165120
palomino napisał(a):
a podrzucisz dlaczego nie bylo zachwytu odnosnie Nusa Penida jak tam byles?


Po wyspie sie ciezko poruszac skuterem i dojechac do wielu miejscowek, do wielu fajnych plaz zeby sie dostac to trzeba zrobic wrecz godzinny trekking w dol srednio zabezpieczona trasa. Malo fajnych knajpek z jedzeniem.
Nie zrozum mnie zle, wyspa jest spoko, ale jak chce fajne plaze to wole Lombok czy Gili, a widoki podobne lub lepsze mam na Bali.

Jak chcesz sie wyrwac z cywilizacji to na Bali takze latwo o to i nie trzeba na inna wyspe plynac.

Na Kelingking beach zeszlismy w dol, w dol schodzilem w japonkach a z powrotem na bosaka bo wygodniej bylo, z gory plaza robi mega wrazenie, schodzi sie dla satysfakcji, na dole plaza jest zwykla a w wodzie strach sie kapac.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:37 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
na Nuse Penide sie czaje bo tam mozna zobaczyc manty
kosztowo jednodniowa wycieczka z tego co patrzylam z sanur to ok 100USD za osobe,
z samej nusy z tego co patrze 35USD, plus prom w te i spowrotem ale raczej do setki nie dobije. Nocowac i jesc trzeba tak czy siak /czy na Bali czy NP/ wiec te koszty pomijam.
chyba ze jest jeszcze gdzies dobra miejscowka gdzie mozna te manty zobaczyc hm? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:44 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Nurkujesz? Bo jeśli nie to dopytaj jak to jest z oglądaniem mant. One podpływają na płyciznę, to fakt, ale z pewnością nie pływasz z nimi, co najwyżej oglądasz z góry. Chyba, że nurkujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 24 Maj 2022 19:02 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@j_a dzieki za info. "Nurkujesz" to za duzo powiedziane, chociaz "na stanie" mam OWD. Nie wiem czy to wystarczy na tamtejsze nurkowiska, bo z tego co patrze to woda tam jest duzo zimniejsza niz gdzie indziej co na moj gust oznacza niemale prądy.
polecasz jakies klub nurkowy tam? bo z tego co patrzylam to polski jest w sanur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 24 Maj 2022 20:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 18
A gdyby tak na Nusa Celingan. Byłem, pływałem , co prawda tylko snoorkeling ale manty tez były, a ceny o połowę tańsze. Nawet naciągacze są elastyczni. A sama wysepka godna polecenia. Bali to grajdoł turystyczny, a tutaj masz frajdę.
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
@palomino "Manta Point" jest spokojnym miejscem, nie ma silnych prądów, płytko, spokojnie możesz nurkować nawet z mniejszym doświadczeniem. Natomiast jest w okolicy kilka miejsc naprawdę wymagających, z silnym prądem czy zimną wodą. W kwestii szkółek pewnie sporo się pozmieniało i covid mocno ich przetrzepał. Patrząc jak było wcześniej, to niekoniecznie codziennie znajdziesz tam nurkowanie (np. trochę się płynie, morze często wzburzone więc konieczna jest większa łódź co kosztuje). To nie Tulamben.

A propos zimnej wody to pojawiają się na tym obszarze mola-mola i to są zdecydowanie rzadsze ryby niż manty, przynajmniej w Indonezji. Nurkowanie jest trudniejsze bo głęboko i cholernie zimno.

Ps. Bardzo dawno wyleczyłem się z "polskich" szkółek nurkowych ;) Po prostu nie zwracam na to uwagi i życie jest prostsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
palomino uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 27 Maj 2022 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Hej,
A gdzie lepiej wziąć hotel na Gili - rozważam Meno i Air. Interesuje mnie głównie snorkling i odpoczynek na tym etapie wyjazdu. Póki co rozważałem tylko Meno, ale dostępność hoteli o standardzie, który mnie interesuje, na wrzesień, jest zaskakująco niewielka. Na Gili Air trochę lepiej to wygląda. Zresztą transfery pomiędzy tymi wyspami chyba są dość szybkie i sprawne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 27 Maj 2022 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
@majek89 zdecydowanie Meno ładniejsza i spokojniejsza niż Air. Byłam parę dni na Air, a na Meno tylko w ramach wycieczki snorklingowej i na pewno następnym razem wybrałabym Meno:) Poszukaj dobrze noclegów, nawet gdybyś miał podzielić pobyt na Meno na dwa różne noclegi to chyba lepsze niż pływanie codziennie na inna wyspę. Wpisałam na bookingu jakiś wrześniowy termin i wybór jest spory, od resortów po bungalowy na plaży, wydaje się, że jest w czym wybierać.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 31 Maj 2022 15:54 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Którą z miejscówek/wysp polecicie na snorkeling z plaży. Interesuje mnie kilka dni w układzie: budngalow-plaża-snorkeling :)
Nie chodzi o jakąś super miejscówkę z rafą bo zdaję sobie sprawę,że do takich trzeba często dopłynąć łodzią, nie chodzi mi też o super piękne plaże, ot kilka dni na snorki i leniwe NIC.
Z tego co przeczytałem na jednej stronie polecanie np: gili Meno a na drugiej kolejne osoby już odradzają (słaba rafa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 01 Cze 2022 03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Na Bali mozesz udac sie do miasteczka Amed, bylem tam 2 tygodnie temu. Calkiem spoko snorkling prosto z plazy, jest wrak, troche rafy, zolwie.

Jesli chodzi o Gili, to bylem tez ostatnio na Gili T oraz Gii Air i zdecydowanie lepsze widoki byly z Gili T. OD promu idz w prawo, dojdziesz do turtle point i tam jest duzo zolwi i troche rafy. Jak cos to z wyspy mozesz wziac lodke.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 01 Cze 2022 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@jar188 na Gili Nanggu jest bardzo ładna rafa, przynajmniej była jak ja byłem kilka lat temu, maciupka wysepka z jakimś resortem, plaża piaszczysta i ładna. Miejscówka mogłaby Ci podpasować na snorki i byczenie. Tutaj opisałem co nieco viewtopic.php?p=835888#p835888
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 05 Cze 2022 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Przygotowuję właśnie plan wyjazdu na Bali i okolice na początek listopada i mam jeden dylemat, chcemy wrócić w poniedziałek 7go listopada z Flores na Bali (jest lot AK 9:40-10:50) i by nie tracić dnia od razu przenieść się tego samego dnia na Gili, sprawdzam na 12go.asia i widzę rejs o 13:30 z Padang Bai Port do Gili Air, moje pytanie: czy myślicie, że czasowo jest to do zrobienia? czyli czy realne jest by zdążyć na ten rejs o 13:30? No chyba, że na miejscu można założyć, że później jeszcze coś popłynie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group