Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Paź 2016 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Z tego co zaobserwowałem większość ludzi wali na wysepki Gili Air, Meno albo Trawangan.
Trochę z przekory, trochę z ciekawości postanowiłem zobaczyć wysepki znajdujące się na SW od Lomboku.

Akcja wyglądała następująco.
Prom z Padangbai na Bali do Lembar na Lomboku. Czas przeprawy ok. 4 godziny, cena 40.000 IDR. 10.000 IDR ok. 3 PLN.
Na Lomboku nocowaliśmy w Coral Palms. Był to nasz najdroższy nocleg, ale warunki znakomite. Idealne miejsce na chillout. O noclegu później. Uwaga - gość w październiku miał 100% obłożenie. Byłem świadkiem jak jakieś małżeństwo wpadło "z trasy" i chciało przenocować, ale zostali odprawieni z kwitkiem. Mocno zdziwieni. Dookoła nie ma nic. Najbliższa wieś ok 1 km. A tam od miejscowych rybaków znakomita rybka z ognia z ryżem za 25.000 IDR https://goo.gl/maps/5n8sZ3EC6DJ2 :mrgreen:
Transport z portu w Lembar do Coral Palms kosztował nas 120.000 IDR. Po zejściu z promu sporo naganiaczy i cwaniaków. Pierwsza cena to 300.000 IDR :shock:
Zasada prosta, odmawiamy, idziemy dalej. Normalna cena to 150.000 IDR. Te 120.000 udało mi się wyszarpać kierowcy, ale mocno był niezadowolony i strasznie psioczył ;)
Z portu do Coral Palms ok. 25 km i 30-40 minut jazdy.

Coral palms to kilka bungalowów i szeregowców. Najpierw miałem klepnięty bungalow, ale ostatecznie wylądowaliśmy w pokoju. Pokoje mają wyższy standard i są droższe.
Wszystkie pokoje znakomicie wyposażone. Klimatyzacja, łazienka z prawdziwego zdarzenia z gorącą wodą, lodóweczka, tv z kablówką, duże wygodne łoże, sejf. Przed chałupą tarasik z fotelami i stolikiem. W cenie noclegu, niestety drogiego, 400.000 IDR za pokój - śniadanie. Śniadanie nic specjalnego, talerz owoców, jajecznica albo omlet, chleb tostowy, kawa, herbata jakiś dżem.
Ośrodek prowadzi Australijczyk z żoną Indonezyjką i sami też tam mieszkają w dużym domu. Jest świetnie wyposażony, leżaki, kanapy, parasole, miniaturowy basenik. Pięknie położony nad samym morzem, z plażą. Plaża raczej słaba a rafa martwa. Ryb i stworzeń morskich jest za to masa. Wi-fi jest, ale wolne i częste problemy, ale nie z winy gospodarza. Prąd całą dobę. bardzo czysto, z ziemi można jeść ;)
Można wypożyczyć ABC za 60.000 IDR na jeden dzień. Ja miałem akurat swoje. Jedna z osób wypożyczyła zestaw i był niestety w opłakanym stanie i marnej jakości.
Wypożyczenie skutera 70.000 IDR na jeden dzień.

Ale, główną atrakcją nie miał być nocleg tylko island hopping na pobliskich wysepkach.
Właściciel organizuje takie wypady i cena jest moim zdaniem zacna. Łódź do naszej dyspozycji, max chyba 6 osób, jeśli dobrze pamiętam, na cały dzień kosztuje od 250.000 do 350.000 IDR.
I tak, przejazd na Gili Nanggu 250.000 IDR, każda kolejna wyspa 50.000 IDR a mikroskopijna Gili Kedis jest gratis.
My byliśmy na Nanggu i Sudak. Nie odczuwaliśmy potrzeby zobaczenia Tangkong.

Gili Nanggu jest prywatną wyspą na której znajduje się jakiś resort. Pobierana jest symboliczna opłata 5.000 IDR od osoby. Do dyspozycji są leżanki, wiaty itp. Plaża ładna, piaszczysta, szeroka, trochę śmieci się wala w odleglejszych miejscach. Rafa bardzo ładna, masa ryb. My przyjechaliśmy rano ok. godz 10 i było raptem kilka osób. Wyjeżdżaliśmy na Sudak ok. godz. 13 i była już niezła szarańcza w wodzie i na plaży.
Hint - praktycznie wszyscy co przyjeżdżają na snorkelling walą na prawo od miejsca kotwiczenia łodzi (patrząc od strony wody) https://goo.gl/maps/8fJYhU6oqUK2, tymczasem dużo ładniejsza jest rafa po lewej stronie i zero ludzi ;) Rafa piękna, żywa, kolorowa, dostępna kilka metrów od brzegu https://goo.gl/maps/siRur8PnyiC2

Gili Sudak. Plaża bardzo ładna, czysta, piasek drobny, rafy praktycznie nie ma, ale jest dużo ryb. Na wyspie znajduje się jakaś knajpa, ceny mało przyjazne. Są dostępne za to darmowe leżanki.
Na Sudak można się dostać za free przeprawiając się wpław z tego miejsca https://goo.gl/maps/ty9ArVuBM212 Do machnięcia raptem 250 metrów, woda spokojna :mrgreen: Swoją drogą na Lomboku właśnie w tym miejscu są m.in. piękne plaże.

Reasumując, jeśli ktoś szuka ciszy, spokoju i totalnego zadupia połączonego ze snorkowaniem, plażowaniem, polecam szczerze naszą opcję.
Nacieszyliśmy się wodą, żyjątkami i plażami, że ostatecznie nie dotarliśmy nawet do słynnej Kuty na Lomboku, którą planowałem i po kilku dniach postanowiliśmy wrócić na cudowne Bali. Tak to nie przejęzyczenie :ugeek:

Kilka pstryków.

Załączniki:
Coral Palms.JPG
Coral Palms.JPG [ 275.95 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Godzina 6 rano w Coral Palms.JPG
Godzina 6 rano w Coral Palms.JPG [ 209.87 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Godzina 18 Coral Palms okolica.JPG
Godzina 18 Coral Palms okolica.JPG [ 213.25 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Nanggu.JPG
Gili Nanggu.JPG [ 218.43 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Nanggu 2.JPG
Gili Nanggu 2.JPG [ 310.71 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Nanggu 3.JPG
Gili Nanggu 3.JPG [ 138.43 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Nanggu 4.JPG
Gili Nanggu 4.JPG [ 171.67 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Sudak.JPG
Gili Sudak.JPG [ 194.76 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Sudak 2.JPG
Gili Sudak 2.JPG [ 214.54 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gili Kedis.JPG
Gili Kedis.JPG [ 185.37 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group