Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:59 

Ostrzeżenia: 1
niebieski
Nie wygłupiaj się z tym promem 3d. Tak się podróżowało 15 czy 20 lat temu, dziś ewentualnie do miejsc, gdzie inaczej się nie da. Akurat lot DPS-LBJ jest dość mocno obstawiony przez różne linie.
Komodo to 100% kierunek turystyczny i tanio nie będzie, lepiej się na to nastawić.
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 11 Maj 2019 06:36 
Awatar użytkownika

złoty
Dzieki wszystkim za informcje zwrote i krytyke.
Tak jeszcze dla wyjasnienia: sednem nie bylo oszczedzic 100-150PLN, bo to i tak pikus przy innych wydatkach w okolicy. Bardziej zastanawialem sie nad sensem 3 dniowej wyprawy lodzia z Bali na Flores. Lub ew. krotka namiastka powyzszego z Bimy. Ale w sumie i tak na Komodo i Rince trzeba wlasciwie organizowac caladzienna eskapade na lodzi. Nie jest to to samo ale chyba bedzie musialo wystarczyc. Wygral czas. Zamiast 3 dni w rejscie wole to przezaczyc na 3 dni eksploracji miejsca docelowego. Jak jeszcze bede tam kiedykolwiek wracal to wezme 7-10 dniowy rejs po calej "okolicy" - langsam i for experience.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#103 PostWysłany: 11 Maj 2019 10:39 

niebieski
3-dniowa eskapada łodzią z Bali do Denpasar jest zapewne OK. (choć ja sam nie korzystałem z tej przyjemności). To jest jakaś przygoda bo to eskapada połączona z różnymi zdarzeniami (snorkeling / nurkowanie) i w dość komfortowych warunkach. Przeprawa promem z Sumbawy na Flores (Bima-Sape do Labuanbajo) to już inna bajka. Płyniesz promem pasażersko-samochodowym i przez parę godzin gapisz się w wodę, czasami nie ma na czym usiąść (poza gołym metalowym pokładem) bo jest więcej pasażerów niż miejsc siedzących.

Z konieczności pływałem (czy raczej pływaliśmy, bo jeździmy we dwójkę) indonezyjskimi promami i nie jest to szczególna frajda. Tylko raz już bardzo dawno temu (w 2003 roku jeszcze przed epoką tanich linii lotniczych) odbyliśmy nieco dłuższy rejs (niecałe 3 dni) z Denpasar-Benoa do Maumere na Flores. Dość męcząca przygoda. Mieliśmy koje we wspólnej mesie z ponad setką innych pasażerów. Nie dało się tam wytrzymać bo było gorąco, a zapachy plus mgła tytoniowego dymu mogła każdego otruć. Zabraliśmy materace i koczowaliśmy na otwartym pokładzie. W swej naiwności w ten rejs zabraliśmy tylko paczkę krakersów więc byliśmy skazani na okrętową kantynę gdzie serwowali tylko jedną potrawę - nieśmiertelny nasi goreng w podstawowej formie. Więc jedliśmy to przez 3 dni 3x dziennie. Potem przez długi czasu nienawidziłem nasi goreng. :D I przez te 3 dni nie było nic do roboty - książki, gra w karty i gapienie sie w pustą wodę (raz zobaczyliśmy delfiny), a w końcu uczucie ogarniającej nużącej nudy. Rozrywką były króciutkie postoje w 2 portach - akurat wystarczyło by kupić kiść bananów.
Nie licząc zwykłych kilkugodzinnych przepraw promowych w cieśninach pomiędzy wyspami, zaliczyliśmy jeszcze dwa nieco dluższe "rejsy" - z Padang na Siberut (ok. 10 godzin) i odrobinę dłuższy z Togean Isl. do Gorontolo. Ze względu na wiek i wygląd promów była to dość niezwykła przygoda choć niekoniecznie mogąca się innym spodobać. Promy były bardzo stare, prawdziwe zabytki, wygladały jakby miały zaraz zatonąć (co akurat w Indonezji czasami się przydarza) i były nieludzko przeładowane pasażerami i bagażami.

Generalnie dystansowałbym sie od myśli, ze to jest fajna przygoda. Chyba, że byłaby to wyprawa lodzią / jachtem wyłącznie w celach turystycznych.

Ostatnio edytowany przez jaszon, 11 Maj 2019 10:55, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
jaco027 uważa post za pomocny.

#104 PostWysłany: 11 Maj 2019 10:55 

Ja w 2017 leciałem z Bali na Flores liniami Nam Air. Nawet flightradar nie pokazuje lotów tej linii.
Ale wszystko było o czasie, bez problemów. Bilet ponad 300PLN za osobę ale trochę zaspałem bo wcześniej były po 240. Garuda droższa. I koniec końców podczas wakacji te loty mają 100proc obłożenia.
Z Flores płynąłem 2d3n na Lombok - Perama.
Pierwszy raz nocowanie na wodzie dla mnie to było. Także dla żony. Warunki trochę spartańskie ale jak najbardziej świetna wyprawa. Koszt ok 450 PLN za wszystko. W tym snurkowanie, wizyta na Rince czyli smoki z Komodo. No i sam rejs bardzo fajny bo w nocy jeszcze nigdy tak pięknego nieba nie widziałem - w sensie gwiazdy :)
Jak coś polecam taką opcję. Sam szukałem innych rozwiązań ale nic sensowniejszego nie było aby ogarnąć Komodo i okolice.
Zresztą całkowity koszt nie wyszedł źle. Bo wyraźnie poniżej 1k od osoby ... a 3 noclegi odpadły. I przy okazji z Bali dostałem się na Lombok a pamiętam, że samolot z nadawanym bagażem też ponad 200 PLN kosztował.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jaco027 uważa post za pomocny.

#105 PostWysłany: 20 Gru 2019 00:35 
Awatar użytkownika

Loty: 223
Kilometry: 567 914
niebieski
Tak szukam i szukam , i nikt nic nie wspomina o Nusa Penida tylko wszyscy Gili i Gili..
Jadę pierwszy raz do DPS i mam do zagospodarowania 8 dni , dla mnie po informacjach + zdjęciach znalezionych w necie ze 2 nocki na Nusa Penida połączone z objechaniem skuterem najlepszych widokowo miejscówek wygląda na taki 90% must have tego tripu i strasznie sie dziwie , że nie widzę tego miejsca w żadnych polecanych czy organizowanych przez Was planach podróży. Był ktoś , poleci , doradzi lub wyprowadzi mnie z błędu ;) ?

#106 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:38 

Cześć,
Też własnie czytałem posty i plany podróży i też jestem zaskoczony że nikt nie wybiera się na Nusa Penida. Byłeś już na wyciecze ? Zwiedziłeś tą wyspę, polecasz ?

Ostatnio edytowany przez J29, 18 Lut 2020 13:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:43 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja mam bilety na sierpień i jeszcze nie zdecydowałem w sprawie planu podróży , liczyłem na jakiś komentarz tutaj no ale cisza ;)

#108 PostWysłany: 24 Lut 2020 21:46 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Jeżeli chodzi o mój plan ubiegłorocznej podróży to 7 dni byłem w Ubud które szczerze polecam bo jest naprawde wyjatkowe i 5 dni w Nusa Dua.
Miałem pojechać na Nusa Penida kupując wycieczkę z Klooka ale odpuściłem bo mi się nie chciało zwiedzając na Bali lokalnie.
 Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.

#109 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:59 

platynowy
Byłem niedawno w Ubud i się nie mogę nadziwić co tam ludzie robią w tym hałasie i spalinach skuterów, ale każdy lubi coś innego,
@kb_poland, tam jest 17k wysp i wszystkiego nie da się zwiedzić, też chciałem na Nusa, bo tam podobno można manty zobaczyć, ale brakło czasu, byłem na Bali, Flores i Gili, więc jak coś to służę pomocą
 Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.

#110 PostWysłany: 25 Lut 2020 06:19 
Awatar użytkownika

niebieski
@kostek966 jasna sprawa , ile osób tyle upodobań , po prostu po wstępnym przeglądzie tego co chciałbym robić tam na miejscu tak jak pisałem dla mnie Nusa Penida wydaje się być jedna z ciekawszych miejscówek wartą 2 nocek noclegu a nie tylko szybkiej jednodniówki i po prostu mnie troche dziwi , że nikt inny nie myślał podobnie ( lub też się tym tu jeszcze nie pochwalił ) bo takie doświadczenie byłoby dla mnie cenne ;)

#111 PostWysłany: 25 Lut 2020 11:40 

platynowy
Jest problem czasu, sam po pobycie 2 tygodniowym żałuję, że nie mogłem zostać jeszcze choć jeden, jest tyle ciekawych miejsc do zobaczenia, np nie dotarłem na Jawę, Lombok czy Celebes, ale kierunek w przyszłości do powtórzenia,
pewnym problemem jest też przemieszczanie się, o ile samolotem idzie sprawnie, krótkie pobyty na lotniskach, o tyle autem i łodzią traci się dużo czasu, np lądowaliśmy rano na Bali, na lotnisku czekaliśmy na auta do portu i przejazd 2h, w porcie 1h, łodzią 1h i zrobił się prawie cały dzień przejazdu na gili, powrót podobnie, to trzeba brać pod uwagę planując podróż
 Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość