Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 24 Lip 2017 13:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Chyba nie zamierza wozić wody w rejestrowanym,chyba że ląduje na pustyni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#442 PostWysłany: 24 Lip 2017 15:45 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Sądząc po nazwie tematu to zamierza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 24 Lip 2017 16:14 

miriam napisał(a):
Chyba nie zamierza wozić wody w rejestrowanym,chyba że ląduje na pustyni ;)


Będąc na Dominikanie spotkałem małżeństwo z Polski z małym dzieckiem, które specjalnie opłaciło dodatkowy bagaż rejestrowany, aby wypełnić go tylko butelkami wody (do odpowiedniego limitu - aby nie przekroczyć dozwolonej wagi dla bagażu rejestrowanego). Twierdzili, że to dla dobra dziecka, gdyż przypuszczali, że na miejscu przegotowana woda może nie być zdatna do picia.
Góra
 PM off  
      
#444 PostWysłany: 24 Lip 2017 16:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@trocha @grzegorz.jot Są jeszcze cudowne źródła z uzdrawiającą wodą,woda święcona np.do egzorcyzmów itp.Macie racje,bywają stany wyższej konieczności ;) Przepuszczą wtedy nawet pełny limit wagowy, ale chyba zechcą zbadać organoleptycznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 25 Lip 2017 22:13 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 6
-- 25 Lip 2017 22:10 --

Witam,

W liniach którymi w najbliższym czasie będę podróżował maksymalna suma wymiarów bagażu rejestrowanego to 158cm. Walizka której chciałbym użyć ma (wg producenta, wraz z kółkami) sumę wymiarów 161cm. Teoretycznie to mała nadwyżka, ale nie miałem okazji latać z bagażem rejestrowanym o wielkości na "styk", więc tu się rodzi moje pytanie - mogę zabrać taką walizkę, czy jednak lepiej wziąć ze sobą mniejszą?

-- 25 Lip 2017 22:13 --

Witam,

W liniach którymi w najbliższym czasie będę podróżował maksymalna suma wymiarów bagażu rejestrowanego to 158cm. Walizka której chciałbym użyć ma (wg producenta, wraz z kółkami) sumę wymiarów 161cm. Teoretycznie to mała nadwyżka, ale nie miałem okazji latać z bagażem rejestrowanym o wielkości na "styk", więc tu się rodzi moje pytanie - mogę zabrać taką walizkę, czy jednak lepiej wziąć ze sobą mniejszą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 25 Lip 2017 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Na 99,9% nikt nie będzie tej walizki mierzył i sumował wymiarów. Leć i się nie przejmuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#447 PostWysłany: 25 Lip 2017 22:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@kicko Akurat w przypadku nadawanego 3 cm są niezauważalne.Gdyby chodziło o coś innego to można się zastanawiać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 28 Lip 2017 13:25 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Podczas jednej z podróżny będę maiła ponad 20h przesiadkę (układ lotów zaproponowany przez linie lotnicze). Zastanawiam się czy mogę odebrać bagaż i przy kolejnym locie ponownie samodzielnie go nadać. Czy wystarczy, że zaznaczę to podczas odprawy na pierwszym lotnisku?


kicko nigdy nikt mi nie mierzył bagażu rejestrowanego. Ważna jest waga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 28 Lip 2017 14:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@DaDa Nie zawsze,ale bywa to możliwe przy dobrym uzasadnieniu,zwłaszcza z noclegiem nie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 28 Lip 2017 15:59 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
miriam, dziękuję. Powinnam to załatwić na lotnisku z którego wylatuję czy również z linią lotniczą?
Nocleg oczywiście mam poza lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 28 Lip 2017 16:06 

WAŹNE: w tego typu rozterkach ważne są jakie linie lotnicze oraz jaka trasa
Posiłkuj się wpisaniem z prawej strony u góry słów przesiadki, przesiadkę
Góra
 PM off  
      
#452 PostWysłany: 29 Lip 2017 20:56 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 21
Loty: 53
Kilometry: 87 266
Cześć, proszę o podpowiedź, przeszukałam już większość wątków i chciałabym się upewnić, czy wszystko dobrze rozumiem :)

Planuje przelot z Berlina do San Francisco z przesiadką w Amsterdamie - tu nie ma żadnego problemu z bagażem.

Powrót z San Francisco do Berlina z przesiadką w Seattle - i tu mam pytanie. Czy przy tej konfiguracji lotu muszę odebrać bagaż w Seattle i ponownie nadać go ponownie do Berlina? Czy w przypadku wylotu z USA do Europy nie ma już takiej procedury i nadaje bezpośrednio w SF do Berlina?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 07 Wrz 2017 13:31 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 1
Dzień dobry,
chciałbym zapytać się jak wygląda sprawa, z bagażem rejestrowanym, gdyż moja walizka przekracza limit o kilka cm. Jak restrykcyjne są te limity? Oraz jak wyglądanie sprawdzanie takiego bagażu?
(to mój pierwszy lot, więc są nerwy :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 16 Wrz 2017 14:27 

@skuti9 tak jak piszą wyżej, jeśli to nie będzie pół metra więcej nikt się nie przyczepi. Walizka musiałaby znacznie przekraczać maksymalne wymiary.
Góra
 PM off  
      
#455 PostWysłany: 16 Wrz 2017 16:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
skuti9 napisał(a):
moja walizka przekracza limit o kilka cm. Jak restrykcyjne są te limity? Oraz jak wyglądanie sprawdzanie takiego bagażu?
(to mój pierwszy lot, więc są nerwy :) )

O kilka cm może być,byle nie o kilka kg ;) Bagaż nadawany jest głównie ważony, z mierzeniem centymetrem jeszcze się nie spotkałam.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 16 Wrz 2017 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mi rowniez nigdy nie mierzyli walizki rejestrowanej, nawet przechodzilo z nadwaga, jak mowilem ze wioze rzeczy dla Biednych i Bezdomnych, ale czepiali sie kilka razy wymiarow i wagi podrecznego.
W Ethiopian mozna wziasc nawet 2 walizki, razem z podrecznym mialem prawie 70kg. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 10 Paź 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Jak sądzicie, czy w przypadku "normalnych" linii typu LH można zakładać, że limit bagażu to tak naprawdę 23,5 kg? Wiem, że to tak naprawdę zależy od humoru/widzimisie pracownika, ale tutaj pytam się o Wasze doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 10 Paź 2017 10:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Z mojego doświadczenia, to zawsze zależało od humoru pracownika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 10 Paź 2017 11:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
klonowiec napisał(a):
LH można zakładać, że limit bagażu to tak naprawdę 23,5 kg? .

Tak podają i trzeba to przyjąć.Tolerancja w granicach kilograma,więcej na własne ryzyko.Dobrze w razie czego mieć np.jakąś kurtkę do wyjęcia,którą można założyć na siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 10 Paź 2017 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czyli na ogół nikt się nie rzuca o te dodatkowe 300-600 g?
Oczywiście wszystko sobie teraz skrupulatnie poważyłem wagą kuchenną i po zsumowaniu w Excellu wychodzi 23,5 kg.

Co jeżeli pracownik powie "niet" - przy nim to muszę przepakować czy na koniec kolejki? Mój plan awaryjny zakłada przepakowanie nadmiaru to torby na laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group