Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 21 Mar 2017 12:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ktoś wie czy w liniach Alitalia jest możliwe dokupienie bagażu rejestrowanego do najtańszej taryfy Light, a jeśli tak, to ile on kosztuje?
Chyba to jest 20e, dokupywane po zrobieniu rezerwacji w szczegółach rezerwacji, ale wolę się dopytać, czy ktoś może wie z doświadczenia? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#382 PostWysłany: 21 Mar 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌michzak‌
https://www.alitalia.com/en_us/fly-alit ... ggage.html

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#383 PostWysłany: 02 Kwi 2017 17:05 

Chciałbym kupić walizkę na podróż do USA. Pierwszą część trasy pokonuję AER Lingus z WAW-DUB-LAX a wracam LAX-LONDYN-WAW za pośrednictwem BA.

Zgodnie z tym co piszę BA na swojej stronie powinienem mieć ten same rozmiary bagażu w Aer Lingus co w BA.

If your journey includes a flight with an airline other than British Airways, your checked baggage allowance may be different:

If every flight in your journey has a BA code (e.g. BA1234) you will get British Airways’ checked baggage allowance, even if some or all of the flights are operated by other airlines (so-called 'codeshare' flights).
If every flight in your journey has another airline’s code, you will get that airline’s baggage allowance.
If your journey includes a mix of BA and other airline codes (e.g. AA1122 or IB3210) you will get the allowance of the most significant carrier – usually the airline operating the longest part of the journey


Niestety ale po kontacie z Aer Lingus uzyskałem informację że maksymalny rozmiar bagażu to łączna suma wymiarów 158 cm. W BA jest to duży większy limit rozmiarowy.

Moje pytanie, czy ktoś się przyczepi jeśli bagaż będzie miał łącznie 161cm? Niby 3 cm a różnica w litrach to do 158 cm = 100 litrów a 161 cm to już 125 litrów. Niby 3 cm więcej a to 1/4 więcej miejsca.
Góra
 PM off  
      
#384 PostWysłany: 02 Kwi 2017 17:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@M4R10 Praktycznie nie mierzą centymetrem, za to zawsze ważą ;) .Na "oko" nikt raczej tego nie wyłapie więc powinno być o.k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 06 Kwi 2017 17:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 2
Witam. Czy na bagaż rejestrowany można włożyć domowy mięsny wyrób? I jak wygląda z plynami. Czy jest to jak w podręcznym max 100ml czy bez ograniczeń? Linia lotnicza Wizzair.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 06 Kwi 2017 17:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
LajtowyLajt napisał(a):
Witam. Czy na bagaż rejestrowany można włożyć domowy mięsny wyrób?

Na bagaż nie bo zjedzą ;) ,ale do bagażu możesz pod warunkiem,że kraj do którego lecisz nie zakazuje wwozu żywności.Płyny też mogą być w normalnych opakowaniach z tym,że alkohole w ilości dozwolonej przepisami danego państwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 06 Kwi 2017 20:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 2
miriam napisał(a):
LajtowyLajt napisał(a):
Witam. Czy na bagaż rejestrowany można włożyć domowy mięsny wyrób?

Na bagaż nie bo zjedzą ;) ,ale do bagażu możesz pod warunkiem,że kraj do którego lecisz nie zakazuje wwozu żywności.Płyny też mogą być w normalnych opakowaniach z tym,że alkohole w ilości dozwolonej przepisami danego państwa.

I żywność ta musi być hermetyczne zapakowana jak w sklepie, czy np włożenie jej do plastikowych pudełek wystarczy? Za miesiąc lecę do Anglii, także chciałbym już wiedzieć wcześniej co i jak :) jak bagaż rejestrowany jest sprawdzany? Tak jak podręczny?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 06 Kwi 2017 21:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Bagaż jest skanowany.Co do pakowania to przede wszystkim powinno być na tyle szczelne i dobrze zabezpieczone ,aby nie uległo uszkodzeniu w transporcie. Ostrożnie z bagażem nadawanym raczej się nie obchodzą .Z tego co wiem to do plastikowych pojemników też ludzie pakują ;) Jest wątek o tym co można przewozić w samolocie ,poczytaj może coś się przyda. co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 11 Kwi 2017 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Witam.
Wybieram się liniami WOWAIR na trasie SXF-KEF-MIA i odwrotnie. Czy na tych lotniskach w tej linii rozmiary małego bagażu podręcznego "personal item" (42x32x25) są bardzo restrykcyjnie sprawdzane?
Czytałem gdzieś też, że na bagaż "personal item" dają zawieszkę w innym kolorze niż na "carry-on bag" (56x45x25), co ma później znaczenie w samolocie, bo te "personal item" nie wolno dać nad głowę, a jedynie pod fotel.
Nie leciałem jeszcze WOWem... czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości...?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 12 Kwi 2017 22:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
Jak w Wizzair wygląda kwestia ceny bagażu rejestrowanego? Czy im bliżej daty odlotu, tym jest szansa dokupienia bagażu w niższej kwocie? Domyślam się, że jest to zależne od obłożenia/zainteresowania lotem czy właśnie bagażami, wolę jednak dopytać bardziej doświadczone osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 12 Kwi 2017 23:03 

Wszystko jest na stronie Wizzair, w tym kalkulator cen bagażu nadawanego i od czego zależy jego cena:
https://wizzair.com/pl-pl/kalkulator-oplaty-za-bagaz#/
Góra
 PM off  
      
#392 PostWysłany: 12 Kwi 2017 23:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
To wiem. Chodzi mi o to, czy cena się zmienia albo jest szansa kupić bagaż taniej. Jeżeli tak to kiedy? Pamiętam, że kilka razy otrzymałem na e-mail jakiś rabat 5% na bagaż dla konkretnego lotu. To chyba jednak nie jest regułą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 12 Kwi 2017 23:39 

NIGDY takiego e-maila w Wizzair nie otrzymałem i nie potwierdzam takiej opcji:
Cena zależy TYLKO - od sezonu, w jakim odbywa się lot/y - czy bagaż rezerwowany jest w trakcie rezerwacji czy dopiero po.
Góra
 PM off  
      
#394 PostWysłany: 13 Kwi 2017 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
@‌Arekkk‌ Lecąc WAW-BUD na zlot w marcu dostałem kod na 5€ na duży podręczny. Na powrotny lot BUD-WAW już takiej "promocji" nie było. Wiem, że @‌marcino123‌ również dostał tego maila, na ten sam lot. Kod był jednakowy - zapewne wygenerowany pod konkretny lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#395 PostWysłany: 13 Kwi 2017 08:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
A co do przewozu miesa, nawet nie wyobrazacie sobie jak pachnie taki bagaz gdy pasazer odbiera go po tygodniu w biurze zaginionego bagazu, lub jest mu dosylany, bo zostal gdzies na wozku w piekne sierpniowe poludnie w pelnym sloncu. Smacznego
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#396 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:45 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim, mam pytanie:
mam zakupiony lot w Ryanair do Włoch w na czerwiec tego roku dla dwóch osób. W momencie zakupu wybrałem opcję 2. sztuk bagażu w dwie strony po 15 kg i 20 kg. Teraz niestety stwierdziłem, że przydałaby się jednak opcja 2 x 20 kg. Czy jest możliwość zmiany opcji z 15 kg na 20 kg, oczywiście za dopłatą? Odprawy online nie było jeszcze. Patrząc po możliwościach zarządzania rezerwacją w Ryanair obawiam się że nie.
Jeśli odpowiedź byłaby negatywna, to czy jeśli dokupiłbym kolejne 15 kg do powyższej opcji - mógłbym, korzystając z prawa łączenia limitu, mieć w jednym locie dwie walizki np. po 25 kg? (15 kg + 15 kg + 20 kg). Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
williamm80 napisał(a):
mógłbym, korzystając z prawa łączenia limitu, mieć w jednym locie dwie walizki np. po 25 kg? (15 kg + 15 kg + 20 kg).

NIE, nie masz takiego prawa łączenia limitu - będziesz miał prawo zabrać ze sobą 2 walizki po 15 kg, nie 1 walizkę 30 kg.

Napisz najpierw na czat Ryanair, może coś doradzą
Góra
 Profil Relacje PM off
williamm80 uważa post za pomocny.
 
      
#398 PostWysłany: 19 Kwi 2017 11:52 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 2
michzak napisał(a):
williamm80 napisał(a):
Napisz najpierw na czat Ryanair, może coś doradzą


Dzięki, przeszukałem jeszcze raz kontakty do Ryanair i tym razem doszukałem się czatu.
Konsultant zmienił mi opcję w bagażach tak jak chciałem, dopłaciłem i jest git.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 21 Kwi 2017 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Szybkie pytanko.
Rzadko latam. Jak już to max na tydzień lub dwa. Akurat tak się złożyło, że w tym roku lecę na 3 tygodnie do USA, w związku z tym potrzebuję zakupić walizkę. Jako że nie chcę kupować najtańszego szajsu na jeden raz, pomyślałem że kupię sobie jakąś co będzie mi służyć trochę dłużej. Teraz lecę Lufthansą i z tego co orientowałem się to wymiary bagażu to max158cm i 23kg. I teraz pytanie czy kupić walizkę na styk. Tzn czy w innych liniach lotniczych to jest standardowy wymiar? Czy każda linia ma inny i lepiej kupić trochę mniejszą? Zastanawiam się nad American Tourister 66cm lub 75cm. Ta 75 z tego co podają na stronie ma akurat łączny wymiar 158cm Wygląda mniej więcej tak:

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 22.73 KiB | Obejrzany 1792 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 21 Kwi 2017 12:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Na bagaż nadawany będzie pasowała i do innych linii więc możesz śmiało kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group