Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 15 Sie 2018 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
W Bratysławie (BTS) bez problemu odbierają bezpłatnie bagaż podręczny przy check-in, oczywiście bez wykupionej usługi Wizz Priority. Pani przy stanowisku nic nie trzeba było tłumaczyć sama wiedziała o co chodzi. A dzięki temu butelka przyjemnego słowackiego winka z zamkowej winiarni dotarła ze mną do domu :D Nie było też problemu z wyjęciem lustrzanki i leków z oddawanego bagażu i zabraniem ich na pokład. Później wszystkie walizki oklejali przed gate'm niebieską taśmą i przed wejściem do samolotu pilnowali by ich nie wnosić. Miękkich toreb i plecaków, nawet całkiem dużych i wypakowanych do pełna, nie oklejali wcale. Widziałam ze trzy plecaki ok. 50-55 litrowe wypchane na maksa, które zostały bez problemu wniesione na pokład przez osoby ze zwykłej kolejki. W samolocie było całkiem sporo miejsca w lukach nad głową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#162 PostWysłany: 15 Sie 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
bo76 napisał(a):
Nie zgodzę się, że wszędzie bezpłatne nadanie podręcznego.
Wczoraj wróciliśmy. KTW-TFS 9.07 - nie ma możliwości nadania przy ckeck - in. Oczywiście chyba, że odpłatnie. Przechodzimy przez security i dopiero przy wchodzeniu do samolotu oklejali podręczne, wszystkie lądowały na wózku do luku. (...)
Także chyba jednak wolna amerykanka w tym zakresie panuje.

No to faktycznie wygląda na lekki bajzel... szczególnie, że na stronie https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/baga%C5%BC#/ mają informację taką:
Załącznik:
podrecz_nadany.jpg
podrecz_nadany.jpg [ 98.25 KiB | Obejrzany 7359 razy ]

czyli, że procedura przy założeniu, że mamy bagaż podręczny większy niż 40x30x18 cm i nie mamy WizzPriority, powinna/musi (?) wyglądać następująco:
1) check-in - nadanie bagażu podręcznego przy stanowisku odprawy bagażowej (czyli w Burgas pakuję do podręcznego koniak kupiony na mieście);
2) security - przejście przez kontrolę bezpieczeństwa;
3) ... i tu pytanie o to, co przy bramkach, skoro Wizz nie bierze odpowiedzialności za rzeczy wartościowe przewożone w luku bagażowym, czy w związku z tym mogę sobie lustrzankę wnieść zawieszoną na szyi, czy mogę tą lustrzankę wnieść spakowaną w dedykowanym jej futerale/torbie 30x20x15 cm ... wszak z jednej strony miałbym wtedy tak jakby drugi bagaż, a z drugiej Wizz nakazuje wyjąć wartościowe rzeczy z podręcznego, który idzie do luku
:?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 15 Sie 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@Raphael ja na lotnisku w Bratysławie wyjęłam lustrzankę razem z dedykowaną torbą foto z plecaka oddawanego przy check-in. Nie było z tym problemów, jak również później z wniesieniem tej torby do samolotu. Trzymałam ją pod siedzeniem z przodu, ale nie sądzę by były problemy, gdybym ją włożyła do luku. Miałam jeszcze torbę z zakupami ze strefy bezcłowej oraz kurtkę przeciwdeszczową. Jeśli jest informacja potwierdzająca jak sytuacja wygląda na danym lotnisku to ryzyko nagłych zmian jest mniejsze. Chociaż tanie linie lubią zaskakiwać swoich pasażerów i gwarancji nigdy nie ma. To taka alkoholowa ruletka - uda się przewieźć butelki kupione na mieście czy się nie uda :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:05 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 1
Oddawał ktoś bagaż przy check-in w KEF? Jesli tak, to czy sprawdzana jest waga/rozmiar bagażu? Mam plecak, ktory jest trochę cięższy i wyższy niż dopuszczalny przez Wizz rozmiar, ale wolałbym uniknąć kupowania rejestrowanego :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:23 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Kilka dni temu w KTW bez problemu nadaliśmy bezpłatnie podręczny przy Check-In (2 walizki i 2 plecaki 50L - 4 PAX), póżniej z małymi plecakami (mój taki na lapka 15"), a żona ze sporą torebką, bez problemu weszliśmy do samolotu. Dla pewności miałem karty pokładowe wydrukowane w 2 egzemplarzach i te oklejone przy Check-In zamieniłem na czyste, ale chyba nikt na to nie zwracał uwagi. Jeśli ktoś nie oddał bagażu podręcznego przy Check-In to miał oklejany przy bramce i oddawał przed samolotem na wózek.
23.08 będę wracał z Kijów-Żuliany (IEV) to dam znać co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 20 Sie 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@Kamil Swoboda ważenie bagażu przy check-in jest w zasadzie z automatu, ale jeśli wyjmiesz z niego przed ważeniem elektronikę (laptop, aparat, tablet, ładowarki) to jest spora szansa, że waga spełni normę. Za to nie powinno być problemu z rozmiarem, bo tam raczej nie ma miejsca by postawić wzornik, a i obsługa ma więcej pracy i nie koniecznie ma czas i chęć by się bawić z każdym bagażem ;)
A poza tym to przy każdym temacie jest bardzo wygodny przycisk "Przeszukaj wybrany temat" po wpisanym słowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 21 Sie 2018 10:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Bruksela Charleroi (CRL) - bagaż podręczny bez problemu nadany do luku przy stanowisku odprawy bagażowej (informacja od osoby lecącej 19 VIII).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 21 Sie 2018 11:08 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Informacja z GDN - bezproblemowe oddanie bagazu przy checkin. Podobno już to wszędzie wiedzą odgórnie, ze w6 zmienil politykę i teraz za darmo można oddać bagaż. Powiedziała podobno więc nie można tego brać na 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 21 Sie 2018 11:29 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Automatyczny mail w sprawie piątkowego wylotu:

Bagaż podręczny pasażerów, którzy nie wykupili usługi Wizz Priority, zostanie umieszczony w luku bagażowym samolotu i będzie można go odebrać przy taśmie bagażowej na lotnisku docelowym. Możesz temu zapobiec:
• dodając WIZZ Priority do rezerwacji;

• Bezpłatnie nadając bagaż podręczny przy odprawie;

• Wnosząc na pokład tylko małą torbę (40 x 30 x 18 cm), którą umieścisz pod fotelem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 21 Sie 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
VitalR napisał(a):
Podobno już to wszędzie wiedzą odgórnie, ze w6 zmienil politykę i teraz za darmo można oddać bagaż. Powiedziała podobno więc nie można tego brać na 100%.


do Kazachstanu takie informacje nie docierają. W Astanie (przedwczoraj) wielkie zdziwienie dlaczego i na jakiej podstawie chcę oddać na chcek-in podręczny :). Ale na plus fakt, że nikt go potem przy bramce nie odbiera. Drugi plus, że karta pokładowa w pdf przechodzi bez problemu (przy check-in wydają drugą, ale oficjalnie, trzeba mieć też swoją wydrukowaną).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 29 Sie 2018 07:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dyskusja o nowej polityce Wizzair bagażu podręcznego tutaj: nowa-polityka-bagazu-podrecznego-wizz-od-24-08,228,132543
Ten temat dotyczył nadawania podręcznego dobrowolnie, teraz wg. regulaminu wszyscy muszą, więc póki nie będzie zmian, można na temacie kłódkę zawiesić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group