Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2017 23:08 

Rejestracja: 11 Lis 2017
Posty: 3
Będe leciał Wizzair tylko z bagażem podręcznym . W związku z tym mogę mieć w nim niedozwolone przedmioty na pokładzie samolotu ( maszynki do golenia i takie tam ). Czy na moje życzenie bezpłatnie wezmą mi ten bagaż do luku bagażowego ? Czy tez jak mam wykupiony bilet tylko z bagażem podręcznym to muszę go wnieść na pokład samolotu ?


Ostatnio edytowany przez krasnal 28 Lis 2017 12:57, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 27 Lis 2017 23:40 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Pytałem o to w innym temacie bo wcześniej słyszałem o takiej opcji. Co prawda ostatecznie nie nadałem, ale pan przy boardingu powiedział mi, że jest taka opcja. Pytałem go też czy o to samo mogę poprosić w Lutonie- jego odpowiedź była również twierdząca.

Czyli nie jest tak jak tutaj niektórzy pisali, że owszem możesz to nadać jako rejestrowany, ale po uprzednim opłaceniu.

Aha- maszynki go golenia bez problemu przechodzą w podręcznym. Nie wiem dlaczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2017 00:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
ind_globtroter napisał(a):

Aha- maszynki go golenia bez problemu przechodzą w podręcznym. Nie wiem dlaczego.

Zawsze przechodziły i nawet domyślam się dlaczego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lis 2017 00:26 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
A czy taka żyletka czy nawet 3 z maszynki nie są idealnym narzędziem do przecięcia komuś aorty?

Boją się jakiś past do zębów, owoców czy serów a puszczają idealne narzędzie do zabicia kogoś w 5 sekund.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lis 2017 00:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@ind_globtroter zważ to, że pytałeś przy boardingu dlatego tam potwierdzali taką możliwość - przy bramce część bagaży kwalifikują do luku bagażowego ale można o to również poprosić samemu.
O odpłatnym nadaniu podręcznego pisaliśmy w kontekście nadania go przy check-in. Na razie na forum jest bodajże 1 przypadek mówiący o bezpłatnym nadaniu podręcznego przy check-in, trudno więc mówić tutaj o jakiejś regule.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lis 2017 00:50 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Kashpir napisał(a):
@ind_globtroter zważ to, że pytałeś przy boardingu dlatego tam potwierdzali taką możliwość - przy bramce część bagaży kwalifikują do luku bagażowego ale można o to również poprosić samemu.
O odpłatnym nadaniu podręcznego pisaliśmy w kontekście nadania go przy check-in. Na razie na forum jest bodajże 1 przypadek mówiący o bezpłatnym nadaniu podręcznego przy check-in, trudno więc mówić tutaj o jakiejś regule.



Pytałem przy boardingu o możliwość bezpłatnego nadania przy check inie . Przecież o to mi chodziło. We Wrocławiu padła odpowiedź twierdząca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lis 2017 01:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
OK, to poczekajmy aż ktoś jeszcze to potwierdzi własnym doświadczeniem - czy to z Wrocławia, Luton czy innego lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2017 01:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Zgodnie z przepisami bagaż podręczny to bagaż wnoszony na pokład. Za umieszczenie go w luku powinno sie zapłacić jak za rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2017 02:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@bootsTylko po zwiększeniu rozmiaru podręcznego,przy dużym obłożeniu lotu sami robią selekcję wśród tych co nie wykupili priority i część podręcznych umieszczają bezpłatnie w luku ,czy komuś pasuje czy nie.Udogodnieniem więc dla nich jest jak ktoś na ochotnika zgłasza chęć oddania swojego podręcznego do luku.Dlatego to jest bezpłatne.Płacimy nadal za nadanie normalnego bagażu lub jeśli mamy więcej niż 1 podręczny bez pierwszeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lis 2017 03:23 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Właśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
@miriam
Ale to jest wtedydecyzja przewoźnika.
Co to znaczy "normalny bagaż"- przecież nie ma dla niego minimalnych wymiarów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@boots Jest to decyzja przewoźnika,ale obecnie i tak część podręcznych trafia do luku,więc wolą ochotników niż szarpanie się z tymi co nie mają np.czasu stać po odbiór bo przesiadka,autobus itp.Normalny miałam na myśli wykupiony nadawany np.20kg czy więcej lub kiedy z powodu przekroczenia wymiarów lub wagi, zabierają odpłatnie do luku to co ktoś miał jako podręczny bezpłatny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Ty piszesz o tym, co się czasami dzieje, a ja przepisach ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:53 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Przetestowane w ten weekend w obie strony W6 WAW-NCE. Za każdym razem zgłaszaliśmy się przy check-inie z bagażem podręcznym i bardzo chętnie zgadzali się go zabrać do luku. W tym momencie dokładałem do walizki nóż i korkociąg. Walizki spełniały wymogi wagowe i gabarytowe dla bagażu podręcznego.
Być może zachowaliby się inaczej przy słabym wypełnieniu samolotu, ale tym razem obłożenie było bardzo wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@boots Przepisy chyba uelastyczniono jak widać z postu j.w ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Przepisy bez zmian, decyzja należy do przewoźnika, a nie do pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Nikt tego nie kwestionował .Piszemy jak w praktyce teraz do tego podchodzą i nie namawiamy nikogo,aby z góry założył,że jak tylko zechce to jego podręczny bezpłatnie poleci w luku i może w nim być to czego nie można zabierać na pokład ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:57 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Mail od Wizzaira przypominający o piątkowym locie:

Cytuj:
Witaj XXX XXX

Od 29 października 2017 obowiązują nowe zasady dotyczące bagażu!
Latając z WIZZ, każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jedną sztukę bagażu podręcznego, nie większą niż 55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg

• do 6 sztuk bagażu rejestrowanego, maks. 32 kg każda

• przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa

Jeśli nie masz dodanej do rezerwacji usługi WIZZ Priority, bagaż podręczny może zostać odebrany podczas wchodzenia na pokład. Możesz temu zapobiec:

• Dodając usługę WIZZ Priority do rezerwacji najpóźniej na 3 godziny przed wylotem;

• Bezpłatnie nadając bagaż podręczny przy odprawie;

• Wnosząc na pokład tylko małą torbę (40 x 30 x 18 cm), którą umieścisz pod fotelem.


Tak więc najwyraźniej jest to ujednolicone podejście, a nie widzimisię personelu akurat obsługującego check in.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Lis 2017 15:09 

Być może to w czymś pomoże. 19 listopada miałem lot z Katowic-Pyrzowic na Maltę - lecieliśmy w trójkę, tj. ja, narzeczona i małe dziecko. Tradycyjnie przy odprawie podszedłem nadać wózek dla 2,5 letniego dziecka.

W trakcie nadawania wózka dziecięcego przy odprawie zostałem zaskoczony pytaniem - "Czy chce Pan może oddać bagaż podręczny do luku bagażowego?". Zdziwiło mnie to, gdyż nie miałem wykupionego bagażu rejestrowanego. Zgodziłem się oddać 2 z 3 posiadanych toreb podróżnych do luku bagażowego. Obie torby zostały umieszczone na taśmie, zostały odpowiednio oznakowane i "odjechały" dalej.

Przez kontrolę bezpieczeństwa przechodziłem tylko z 1 torbą podróżną, w której znajdowały się najcenniejszy przedmioty (komputer itd.). Pozostałe 2 torby podróżne odebrałem dopiero po przylocie na miejsce.

Nie wiem czy to standardowe działanie, że przy odprawie mogłem dobrowolnie oddać bagaż podręczny do luku bagażowego, czy po prostu ja miałem szczęście. Nie mniej było mi to bardzo na rękę.

W trakcie podróży powrotnej nie miałem okazji ponownie tego zweryfikować, gdyż ze względu na to, że dość późno przybyłem na lotnisko, wózek dla dziecka nadałem dopiero przy "bramce".
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lis 2017 15:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Myślę, że wpis @alav rozwiewa wątpliwości
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group