Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 472 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#81 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:38 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
DobryTata napisał(a):
Na czym polega ten karton? Często to się zdarza? Jak ten karton wygląda? Skoro to karton, to wydaje mi się, że powinien być rozpychalny?


Vueling ma np. taką składaną "walizeczkę" (wykonaną chyba ze sklejki połączonej jakimś materiałem), która ma dokładnie takie wymiary jak limity podane na ich stronie i wierz mi, że upchać się tam za bardzo niczego nie da. Na lotnisku w Barcelonie (gdzie zresztą jest ich baza) już przed wejściem na pokład ich pracownik "wyhacza" na oko większe bagaże i mierzy je właśnie takim czymś. Nie ma zmiłuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#82 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:43 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
jasek napisał(a):
DobryTata napisał(a):
Ale ja lecę tuż tuż a tu wciąż zimno. Czyli mogę kurtkę spokojnie z czapką, szalikiem, w kieszonkach chusteczki, ładowarka (kurtka gruba więc nie widać czy wypchana czymś) oraz do tego dopiero dodatkowo bagaż podręczny?

Można. Ja też miałem kawał szynki, kabanosy, czekolady itd. Było widać, że wypakowana, w sumie nie dało się dopiąć. Do tego dwie flaszki plastikowe w tylnych kieszeniach jeansów. Ładowarka do laptopa w kieszeni kurtki z przodu.
Trochę to już jest dziadowanie, ale co poradzić ;)



Można też i tak http://i52.tinypic.com/3450y8g.jpg :)

Źródło http://forums.moneysavingexpert.com/sho ... ?t=3339962
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#83 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Cytuj:
np. Londyn - no zawsze coś, macanie, trzepanie, ściąganie butów i przelewanie perfum.

Przelewanie do czego? Dają jakiś pojemniczek czy z własnym trzeba jeździć? :D :D :D
Na szczęście do Lądka z rejestrowanym sie wybieram więc podręcznego praktycznie nie będę miała więc mogą mnie trzepać (oby tylko przystojni panowie byli ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#84 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Cytuj:

Na to nałożyć sweter wielkości namiotu i nikt nie będzie miał śmiałości zakwestionować czy to sztuczne czy prawdziwa otyłość (ewentualnie ciąża z trojaczkami)
Ale oczywiście taki ekwipunek to tylko na potrzeby lini lotniczej bo do kontroli to trzeba to wszystko z siebie zdjąć,prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#85 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:55 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
anha napisał(a):
Cytuj:

Na to nałożyć sweter wielkości namiotu i nikt nie będzie miał śmiałości zakwestionować czy to sztuczne czy prawdziwa otyłość (ewentualnie ciąża z trojaczkami)
Ale oczywiście taki ekwipunek to tylko na potrzeby lini lotniczej bo do kontroli to trzeba to wszystko z siebie zdjąć,prawda?



Do kontroli trzeba zdjąć. W linku, który podałam jako źródło (http://forums.moneysavingexpert.com/sho ... ?t=3339962), osoby, które podróżują z taką kamizelką dzielą się doświadczeniami z lotnisk.

A wracając do ryanowego kartonu do mierzenia, to wygląda on tak http://airticulate.com/wp-content/uploa ... t-Fits.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#86 PostWysłany: 14 Kwi 2012 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
DobryTata napisał(a):
Na czym polega ten karton? Często to się zdarza? Jak ten karton wygląda? Skoro to karton, to wydaje mi się, że powinien być rozpychalny?

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest mniejszy od kosza. Ja spotkałam się z tym w Madrycie i gdzieś jeszcze, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#87 PostWysłany: 14 Kwi 2012 18:15 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Skoro w regulaminie wizz jest zapis, że mozna jedną szt. bagażu podręcznego oraz płaszcz, telefon komórkowy i coś do czytania, to czy na tej podstawie nie mogą przypadkiem uznać, że kieszenie/kamizelka wypchana po pachy nie wiadomo czym zawiera dodatkowy bagaż czytaj nakłada się opłatę na tak "ubraną" osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#88 PostWysłany: 14 Kwi 2012 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
DobryTata napisał(a):
Skoro w regulaminie wizz jest zapis, że mozna jedną szt. bagażu podręcznego oraz płaszcz, telefon komórkowy i coś do czytania, to czy na tej podstawie nie mogą przypadkiem uznać, że kieszenie/kamizelka wypchana po pachy nie wiadomo czym zawiera dodatkowy bagaż czytaj nakłada się opłatę na tak "ubraną" osobę?

Jak będziesz wyglądać tak, jak ta Pani ze zdjęcia, to wiadomo, że mogą się przyczepić. Ale w dyskretnie wypchanych kieszeniach czy rękawach nie widzę problemu. Sama tak przewiozłam zakupy z Barcelony, dzięki czemu marynarka kolegi ważyła kilka kg :D
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#89 PostWysłany: 14 Kwi 2012 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
anha napisał(a):
Przelewanie do czego? Dają jakiś pojemniczek czy z własnym trzeba jeździć? :D :D :D

Z tego co pamiętam pani przelała do "własnego" woreczka zawartość flakonika jakiegoś HugoBossa czy Innego Armaniego, ku rozpaczy towarzysza drogi ;) Kolega myślał, że jak już miał mniej niż pół większej buteleczki to jest mniej niż 100ml (pewnie miał racje). :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#90 PostWysłany: 15 Kwi 2012 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
karton ryanaira to postrach pasażerów :) o ile do kosza ta się upchnąć czy przykombinować coś, to z kartonem nie ma zmiłuj, cieć nie nałoży swobodnie kartonu to sie doczepi bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 21 Kwi 2012 11:11 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Powinna się zmieścić do koszyka, ale trochę ciężka 2,5kg, na str 31
http://www.real.pl/uploads/tx_vipromo/K ... ec_low.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#92 PostWysłany: 21 Kwi 2012 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
jobi napisał(a):
miro13 napisał(a):
wlasnie ja zamowielm znaczy 2 dni temu
http://www.ebay.co.uk/itm/Hand-Luggage- ... 2548wt_765

tyle ze na brytyjskim ebayu ale to taka sama. wczoraj zostala wyslana do piatku mysle ze dojdzie wiec zdam relacje. wymiary na bank sie zgadzaja napisze o jakosci wykonanie i wstawie kilka real foto.

co do wazenia to jeszcze nigdy nie spotkalem sie z wazeniem bagazu podrecznego chyba ze lecialem z rejestrowanym to kazali klasc na niego ale z samym podrecznym nigdy od wielu lat, tak wiec nie zwracalbym uwagi na wage torby


Kraków -Kaufland prwie identyczna trzyma miarę/ waga 1,6 cena 49,99 dzisiaj kupiłem,dość solidna/kolor granat


Do mnie już doszła ta praktyczna brzydula - jutro pierwszy test. Co do ważenia podręcznego - w low-costach to standard, więc nie podzielam optymizmu kolegi wyżej.


Walizeczka ogólnie się sprawdza. Lubię ją za duże kółka wkomponowane w bryłę, całkowicie chowaną rączkę (a nawet zamykaną w komorze zamkiem błyskawicznym).
Porównując co Cabin-Max jest mniejsza, nie daje się tak mocno wypychać - uważam to za zaletę, bo Cabin max potrafi zmieścić naprawdę dużo, ale w razie kontroli byłoby konieczne spore przepakowanko.

Według mnie ma 3 wady:
- absolutnie upierdliwy brak możliwości postawienia walizeczki pionowo. Brakuje kartonika/sklejki usztywniającej powierzchnię, na której walizka mogłaby stanąć.
- Brakuje pasków umożliwiających noszenie torby jako plecaka. Są za to w tym miejscu 4 spore "nogi", niepotrzebnie zwiększające grubość walizki
- przednia kieszeń jest wprawdzie obszerna, ale dziwnie podzielona. Utrudnia to wkładanie/wyjmowanie dokumentów A4 (karty pokładowe, rezerwacje hotelowe itp.). Gdyby zamek otwierający tę przegrodę umieszczono kilka centymetrów wyżej, byłoby idealnie.

Ogólnie jestem zadowolony, mam lekką walizkę na kółkach spełniającą rygory tanich linii za niewielkie pieniądze.
Ale gdybym miał wybierać ponownie, chyba zdecydowałbym się na Cabin-Maxa na kółkach - jest droższy, ale praktyczniejszy (stoi pionowo, można go nosić na plecach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#93 PostWysłany: 28 Kwi 2012 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Dzisiaj w Pepco widziałam lekkie, pasujące na bagaż podręczny walizki za 19,90 zł.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#94 PostWysłany: 06 Maj 2012 14:58 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
turecky napisał(a):
miro13 napisał(a):
co do wazenia to jeszcze nigdy nie spotkalem sie z wazeniem bagazu podrecznego chyba ze lecialem z rejestrowanym to kazali klasc na niego ale z samym podrecznym nigdy od wielu lat, tak wiec nie zwracalbym uwagi na wage torby

OLT Express - odprawa w Warszawie - ważyli; była o 1,5 kg za ciężka i poszła do luku :-(

to widocznie ja mam mega szczescie 13 lotow od stycznia wszystko wizz i ani jednego wazenia. W bergamo 2x i nikt nic nie sprawdzal ani wymiarow ani wagi. Londyn luton, paryz to samo. w wawie kazali wkldac niektorym ale moze 3 osoby;) wiec widocznie mam szczescie;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#95 PostWysłany: 06 Maj 2012 15:28 

Rejestracja: 05 Maj 2012
Posty: 31
Pamiętam jak pierwszym razem leciałem do Danii z Gdańska Wizzair

Myślałem że ważenie jest na rentgenie, a nie przed wejściem do samolotu.
Więc wszystko (bluzy, aparaty itd do walizki).
W strefie bezcłowej troche za długo nam (2os) zeszło za 3min odlot my a tu nam z wagą wyskakują. 10.9 i 12.4
Więc szybko wszystko wyciągamy, przenosimy z jednej walizki do drugiej, po 2bluzy na siebie, 2pary spodni wszystkie paski, elektronika do kieszeni, bo czasu nie ma.
Wrzucamy drugi raz 9.6 i 10.00 -> rozjebało nas to 10.00 :D i szybko biegiem do samolotu, na szczęście z czasem pięknie się wyrobiliśmy :P
_________________
Przestaµ narzekać i rusz du*e żeby to zmienić !!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#96 PostWysłany: 06 Maj 2012 19:14 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 41
konradzik napisał(a):
to widocznie ja mam mega szczescie 13 lotow od stycznia wszystko wizz i ani jednego wazenia. W bergamo 2x i nikt nic nie sprawdzal ani wymiarow ani wagi. Londyn luton, paryz to samo. w wawie kazali wkldac niektorym ale moze 3 osoby;) wiec widocznie mam szczescie;]



Pewnie dlatego że turecky odprawiał się na lotnisku a ty jak mniemam byłeś po odprawie online, mi osobiście nie zdarzyło się jeszcze ważenie osobistego ale to raczej kwestia szczęścia/nieszczęścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#97 PostWysłany: 10 Maj 2012 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
Od 14 maja w lidlu ekwipunek podróżniczy. W ofercie walizka kabinowa, która spełnia wymagania rozmiarowe tanich linii. Na ile spełnia trzeba by oczywiście pomierzyć samemu. Wg lidla jej wymiary to 51x36x20, a cena to 89,00.
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-9EF ... _26636.htm

Załączniki:
lidl-kabinówka.jpg
lidl-kabinówka.jpg [ 149.24 KiB | Obejrzany 14853 razy ]
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#98 PostWysłany: 10 Maj 2012 21:09 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 29
ja kupiłem podobną w Tesco za 39.99, bardziej kwadratowa i bez kółek, ale nawet solidnie wygląda. Ma 55x39xniecałe 20.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#99 PostWysłany: 11 Maj 2012 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
@jasiek
Pospieszyłeś się, bodajże od 10 maja przecenili ją na 19,99 zł :D
Ale w sumie zostały chyba wymiecione ze sklepów.

Z tego jednak co zdążyłem zauważyć... jakość to jedna wielka masakra -_- i walizka jest mega malutka, na bank wejdzie do wszystkich koszy, ale kurde mogłabyby być trochę większa.

Z drugiej strony... 20zł za walizkę to chyba grzech nie wziąść, nawet jak sie ma już kilka ;D

P.S.
Jesteś pewien tych wymiarów? wydaje mi się, że mierzyłem i była mniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#100 PostWysłany: 13 Maj 2012 14:29 

Rejestracja: 18 Lis 2011
Posty: 65
ja kupiłem przedwczoraj ją w Tesco, firma "CONIN". Stelaż rączki jest na zewnątrz, czyli w środku nie tworzą się pagórki ;p

ja mierzyłem i wg mojej miary wychodziło 53x35x17 - kosztowała 19,99. Do wyboru były 3 kolory: czarny, granatowy i czerwony. Co prawda, jakościowo dość słaba, ale za 20 zeta, niech się rozleci po kilku wojażach. Oprócz komory głównej, na zewnątrz ma dość obszerną kieszeń, oraz w środku na otwieranej klapie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 472 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group