Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Cze 2014 22:32 
Awatar użytkownika

Pytanie zadałam bo byłam ciekawa. Nie uważam tego za problem - po prostu nigdy zjawiska nie zaobserwowałam. Nikt z moich znajomych też nie zameldował o czymś takim. Dlatego spytałam. Słowa o straszeniu oznaczyłam uśmiechem - celowo.

#22 PostWysłany: 06 Sie 2014 06:56 
Awatar użytkownika

Krótkie pytanko.
Czy zakupując coś w strefie bezcłowej można mieć reklamówkę w dłoni, czy konieczne jest schowanie do walizki/bagażu podręcznego?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 06 Sie 2014 07:04 

Loty: 43
Kilometry: 75 954
marcel.79 napisał(a):
Krótkie pytanko.
Czy zakupując coś w strefie bezcłowej można mieć reklamówkę w dłoni, czy konieczne jest schowanie do walizki/bagażu podręcznego?

Ja jak kupiłem w bezcłówce w Sofii to na luzie przewiozłem w reklamówce w dłoni. Jak wylatywaliśmy z Berlina to też widziałem ludzi z reklamówkami z bezcłowego. Podejrzewam że to zależy na jaki personel trafisz.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 06 Sie 2014 07:16 
Awatar użytkownika

bruce09lili napisał(a):
marcel.79 napisał(a):
Krótkie pytanko.

Ja jak kupiłem w bezcłówce w Sofii to na luzie przewiozłem w reklamówce w dłoni. Jak wylatywaliśmy z Berlina to też widziałem ludzi z reklamówkami z bezcłowego. Podejrzewam że to zależy na jaki personel trafisz.

Wylatuję z Krakowa, może ktoś ma doświadczenia z EJ i towarem z bezcłówki....
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 09 Sie 2014 11:02 
Awatar użytkownika

Zakupy z bezcłówki to zależy od lotniska - na niektórych niezależnie od tego jaką linią lecisz możesz wziąć 1 torbę zakupów. Jeśli na lotnisku nie ma takiego zarządzenia to wszystko musisz zapakować do bagażu podręcznego.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 26 Sie 2014 21:18 

Witam,

z góry przepraszam za tak błahe pytanie ale czytam na ich stronie bez końca i nie mam pojęcia co mam przez to rozumieć. Mianowicie wybieram się w podróż EasyJetem do Londynu i zastanawiam się czy muszę dokupować bagaż rejestrowany. Planuję zabrać walizkę (mieszczącą się w podanych wymiarach), torbę na aparat i torbę na ramię (które mogę spokojnie sobie mieć na kolanach w trakcie lotu.

Jedyne co mnie zastanawia to czy właśnie mogę zabrać te rzeczy ze sobą bez konieczności dopłacania za bagaż rejestrowany, czy powinienem zapłacić? Pierwszy raz lecę, więc wolę się upewnić.

Z góry dziękuję :)
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 26 Sie 2014 21:31 
Awatar użytkownika

Loty: 19
Kilometry: 36 462
Na pokład możesz wnieść tylko jedną sztukę bagażu podręcznego. Jeżeli pozostałe torby będziesz w stanie upchnąć w walizce na czas wchodzenia do samolotu to możesz je wziąć i później wyjąć. Jednak jeżeli chcesz je wnosić osobno to nic z tego. No chyba że trafisz na obsługę, która ma wszystko gdzieś ;)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 27 Sie 2014 09:17 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
ciri napisał(a):
No chyba że trafisz na obsługę, która ma wszystko gdzieś ;)

Co się bardzo rzadko zdarza.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 27 Sie 2014 09:24 

srebrny
Easy Jet dosc elastycznie podchodzi do wymiarow bagazu, ale zwracaja uwage na ilosc.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:22 

Jak rozumiem oprocz podrecznego nie moge wziasc dodatkowo torby na laptopa ze soba?

#31 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:23 
Awatar użytkownika

srebrny
laptop do podręcznego
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:35 
Awatar użytkownika

srebrny
Ja spotkałem się z sytuacją w U2, że bez problemu przepuszczali osoby z dodatkową małą torebką lub laptopem ale również widziałem jak kasowali za walizkę przekraczającą wymiary o 2cm.
Zasady nie ma i zależy to wyłącznie od obsługi.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 08 Paź 2014 13:09 

A jak z plecakami, ktos ma doswiadczenie? Mam otoz taki zwyczaj podrozowania w rajanie z plecakiem troche wiekszym niz mozna, ale nigdy nikt mi nie kazal go nawet "przymierzac" czy pasuje do wymiarow. Pewnie dlatego, ze placak miekki i "da sie upchac". W U2 jest podobnie (bede lecial pierwszy raz)

#34 PostWysłany: 08 Paź 2014 13:15 

zalezy od lotniska i obslugi...np. pamietam, że w Madrycie podchodzili b. rygorystycznie do rozmiaru bagażu, a w Lizbonie już nie
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 08 Paź 2014 13:31 
Awatar użytkownika

srebrny
michalp napisał(a):
A jak z plecakami, ktos ma doswiadczenie? Mam otoz taki zwyczaj podrozowania w rajanie z plecakiem troche wiekszym niz mozna, ale nigdy nikt mi nie kazal go nawet "przymierzac" czy pasuje do wymiarow. Pewnie dlatego, ze placak miekki i "da sie upchac". W U2 jest podobnie (bede lecial pierwszy raz)

Ludzie w kółko zadają podobne pytania i nie wiem w sumie czego oczekują. Wiadomo, że generalnie powinno się udać ale jak komuś z obsługi wpadnie w oko Twój plecak i będzie się dodatkowo nudził, to przecież zawsze może sprawdzić (widziałem już takie przypadki). Gwarancji na forum nikt Ci przecież nie da.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 08 Paź 2014 14:09 

Ale moga powiedziec o swoim doswiadczeniu. Tak jak ja np moge powiedziec, ze w rajanie prawie 50 podrozy z takim plecakiem i nigdy nikt sie mnie nie czepial (na roznych lotniskach). A wiec, choc nie jest to prawo w kamieniu wyryte, moze taka informacja komus pomoc.
W ten sposob informacja: "jedzcie ta dorga, a nie tamta" tez niepomocna, a co jesli beda korki, wypadek? A co jak ktos poleci knajpe a akurat kucharz tego dnia sie rozchoruje?

Przeciez nie pozwe nikogo za oinie na forum, jestem ciekawy jakie kto ma doswiadczenie
Raphael lubi ten post.

#37 PostWysłany: 08 Paź 2014 14:39 
Awatar użytkownika

srebrny
michalp napisał(a):
Ale moga powiedziec o swoim doswiadczeniu. Tak jak ja np moge powiedziec, ze w rajanie prawie 50 podrozy z takim plecakiem i nigdy nikt sie mnie nie czepial (na roznych lotniskach). A wiec, choc nie jest to prawo w kamieniu wyryte, moze taka informacja komus pomoc.

A ja parę razy widziałem jak w Ryanie kazali wkładać większe plecaki do kontenera i o czym to świadczy ... kompletnie o niczym. Sprawa w tanich liniach jest całkowicie prosta. Jak chcesz mieć spokój i gwarancję, to bierz bagaż zgodny z wymiarem. Jak masz za duży to nie ma sensu kolejne pytanie "... a jaka jest szanasa, że przejdzie ?" tylko sam bierz ryzyko na klatę i leć, ryzyko w przypadku plecaka nie jest duże ale zawsze jakieś jest :)
edit:
A jeżeli chodzi o moje bezpośrednie doświadczenia, to widziałem raz w Easyjet jak sprawdzali dokładnie WSZYSTKIE bagaże podręczne. Jeżeli to doświadczenie będzie dla Ciebie pomocne to dobrze ale ja bym na tym nie opierał jakoś daleko idących wniosków :)
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 12 Sty 2015 09:30 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 45 226
srebrny
Ktoś ma jakieś doświadczenie z EJ na lotnisku na Teneryfie (TFS).. raczej przejdzie dodatkowy bagaż w postaci torebki czy raczej podchodzą rygorystycznie do sztuk bagażu?

#39 PostWysłany: 04 Lut 2015 00:29 

Loty: 16
Kilometry: 34 129
Jaką polecacie torbę sportową, która nada się na treningi jak i bagaż podręczny Easyjetu?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 04 Lut 2015 00:48 

Loty: 112
Kilometry: 174 488
ja staram sie zawsze stac z przodu podczas boardingu, wtedy mam pewnosc ze moja walizka podreczna ze mna wejdzie, jeszcze mi sie nie zadrzylo, aby byla odeslana do luku bagazowego.
 Relacje PM off  

[ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości