Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:13 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Mam pytanie apropo tych przepisow o bagazu podrecznym tzn bagaz gwarantowany w Easyjet cytuje:
"Aby skorzystać z naszej gwarancji, zabierz ze sobą JEDNĄ sztukę mniejszego bagażu podręcznego, o wymiarach nie większych niż 50 x 40 x 20 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Takie wymiary gwarantują możliwość umieszczenia bagażu w schowku nad siedzeniem lub, w razie konieczności, pod fotelem znajdującym się przed Tobą.
Możesz zabrać ze sobą JEDNĄ sztukę nieco większego bagażu o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka), jednak w przypadku popularnych lotów z kompletem pasażerów może być konieczne umieszczenie go w luku bagażowym."


Ja mam walizke o rozmiarach 55x40x20 i tu mnie nachodzą wątpliwości, otóż przekraczam ten wymiar gwarantowany, wg przepisów moja walizka może, bądź nie musi pójść do luku bagażowe, czy ktos mial taka sytuacje ? kluczowe pytanie, czy placi sie wtedy za oddanie do luku walizki, jak to wyglada praktycznie czy sa problemy/biurokracja zbedna ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 02 Lut 2016 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:17 

Twoja walizka może, ale nie musi ZA DARMO trafić do luku bagażowego (przy lotach o dużym obłożeniu pani z gate idzie na koniec kolejki i kierując się ku przodowi nalepia naklejki na bagaże, które za darmo pasażer ma pozostawić pracownikowi obsługi przy samolocie by te trafiły do luku bagażowego)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:17 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Bezpłatnie do luku. Gwarantowany daje jedynie "gwarancję", że poleci w kabinie. Jak będzie duże obłożenie to proponują wysłanie większych podręcznych do luku, nic się nie dopłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:18 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Czyli co decyduje czy za darmo trafi do luku bagazowego, czy nie ? Są jakies przepisy to regulujace ? koszt wtedy jak za zwyczajny bagaz odprawiony ? glupio by bylo placic tyle za 5cm dlugosci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:27 

Nie ma żadnych szans byś za bagaż o podanych przez ciebie wymiarach musiał coś zapłacić, po prostu miejsca w samolocie jest na tyle mało miejsca nad głowami na bagaże, że przy pełnym lub prawie pełnym obłożeniu miejsc za darmo część bagażu podręcznego musi trafić do luku bagażowego - który bagaż trafi ZA DARMO do luku decyduje pracownik gate easyjet, ostatnio 2-tygodnie temu przy wykupionym w 100 % locie z Luton do Madrytu po prostu poszła na tył i ostatnie osoby w kolejce musiały oddać walizki do luku (wskazane ustawienie się na przodzie kolejki do gate, bo i tak po ogłoszeniu gate ona się ustawi, bo musi z powodu przedłużającego się wejścia do samolotu) Tyle
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:53 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Czyli moge byc spokojny, ze w najgorszym przypadku oddam bagaz ale nie zaplace, walizke kupilem idealnie na rozmiary ryanair i sie dobrze sprawdza, dlatego wolalem sie upewnic jak to wyglada w EasyJet. Dzieki za informacje !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2014 12:47 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
a czy jest jakiś limit kilogramów w bagażu podręcznym easyjet?
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2014 13:35 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie ma limitu wagi, musisz jedynie dać radę podnieść go nad głowę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Cze 2014 14:21 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 61
mam takiego pytanie odnośnie easyjest :koleżanka zapytała się mnie czy oprócz bagażu 55x40x20 może zabrać ze sobą torebkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2014 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Nie mozesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Cze 2014 14:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Tam nie ma drugiego dozwolonego bagażu jak w Ryanair, więc sporą torebkę mogą kazać spakować do walizki podręcznej. Jak jest mała, można schować ją pewnie trochę pod pachą i przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2014 14:50 

To zależy od lotniska i od tego na jak skrupulatnych pracowników się trafi. W Lizbonie musiałam schować torebkę do podręcznego i Pani pilnowała, żeby mi się torba zasunęła (!), a w Berlinie miałam bagaż, torebkę i siatkę z bezcłówki i nikt nie kazał mi nic chować.
Niedługo będę leciała easyjetem z walizką 55x40x20 i zastanawiam się czy gdyby musiała iść do luku to będę wtedy mogła wyjąć z niej torebkę i wziąć na pokład?
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Cze 2014 14:58 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Pewnie tak, jak przekonasz obsługę, że masz tam niezbędne drobiazgi typu okulary, leki, telefon itd a nie masz wystarczającej liczby kieszeni. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Cze 2014 15:01 

Misiatek napisał(a):
Pewnie tak, jak przekonasz obsługę, że masz tam niezbędne drobiazgi typu okulary, leki, telefon itd a nie masz wystarczającej liczby kieszeni. :)


tak planuję, pytanie czy ktoś to już przerabiał i może się podzielić doświadczeniem :)
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Cze 2014 17:49 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 61
dzięki za info:) lot jest z hamburga co z tego wyjdzie dam znać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Cze 2014 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy komuś.. kiedyś.. przytrafiło się, że musiał oddać podręczny do luku? Tyle razy już byłam z easy jetem a jakoś nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło. Może straszą tak tylko :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Cze 2014 22:32 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Ja oddawałem podręczny do luku, ale nikt mnie przy tym nie straszył
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Cze 2014 22:45 

bo tu nie ma czym straszyć, to jest tylko konieczność przy lotach o bardzo dużym ok 100% obłożeniu, gdyż na pokładzie nie ma tyle miejsca na bagaż podręczny (pracownicy gate idą od końca i na wybrane kilkanaście bagaży przyklejają naklejki na bagaż, który należy oddać do luku i w związku z czym czasami jak komuś się spieszy, przewozi elektronikę lub dba o stan swojego bagażu mimo, że tu będzie wyśmiany ustawić się w kolejce do gate)
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Cze 2014 08:51 

Zresztą to praktyka nie tylko Easyjet, w Ryanair przecież też biorą na pokład tylko 90 walizek, reszta idzie do luku.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Cze 2014 09:04 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
gosiagosia napisał(a):
Czy komuś.. kiedyś.. przytrafiło się, że musiał oddać podręczny do luku? Tyle razy już byłam z easy jetem a jakoś nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło. Może straszą tak tylko :)


To ze rzadko sie to przydarza przy bramce odlotu nie znaczy, ze to zjawisko pakowania bagazy podrecznych do luku nie ma miejsca. Z mojego doswiadczenia z Easyjet wynika, ze linie te praktykuja 'prpoponowanie' zabierania podrecznego do luku przy okazji oddawania bagazu rejestrowanego. Dzieki takiej polityce mozna uniknac zamieszania przy bramkach.... a Ci co oddaja rejestrowany i tak w miejscu docelowym musza czekac na swoj bagaz przy karuzeli- wiec co za roznica czy na jeden czy na 2 ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group