Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Wrz 2020 13:04 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 458 588
złoty
Co prawda temat o wypożyczeniu Hertz przez Autoeurope.com we Włoszech ale opiszę jak to u mnie wyglądało: Avis przez Autoeurope.ca na Sardynii (lotnisko w Cagliari) początkiem września tego roku.
- pełna płatność oczywiście w momencie rezerwacji.
- wybrałem opcję bez wkładu własnego. Teoretycznie blokada powinna wynieść 190 euro a w rzeczywistości wyniosła $369 (czyli USD). Na moje pytanie czemu tak dużo, kasjer z Avisa odpowiedział, że: tak robi system, on nie ma na to wpływu i nie wie czemu.
- rezerwację zrobiłem na siebie ale na miejscu chciałem zmienić głównego kierowcę. Odpowiedź: nie da się. Dokupiliśmy więc za 10 euro+tax/dzień dodatkowego kierowcę.
- wypożyczenie miałem ustawione od 15:30, nasz samolot wylądował dużo szybciej niż w planie więc w okienku Avisa na lotnisku w Cagliari zjawiliśmy się 30 min. przed terminem. Myślałem, że nie będzie problemu - wszak formalności zawsze trochę trwają i było mi bez różnicy czy zmienią mi termin zwrotu analogicznie o 30 min. Kasjer: proszę przyjść punktualnie o 15:30, ja nie mam auta jeszcze. Niech będzie, podeszliśmy jednak drugi raz o 15:20 sądząc, że to już czas - podpisanie dokumentów itp. trochę przecież potrwa. Kasjer: nie da się, mogę zacząć zajmować się umową o 15:30, nie wcześniej. Auta jeszcze nie mam. Kuriozalne, zwłaszcza, że kluczyki leżały na jego stoliku... Moja druga przygoda z Avis (pierwsza była w Toronto) i znowu trafiłem na niemiłą obsługę. "Szczęście"... ;)

Finalnie - auto wypożyczone, bez dodatkowych opłat (oprócz drugiego kierowcy), miał być Fiat 500L (podobna klasa), dostaliśmy świeżą Skodę Scalę w automacie i w dieslu. Oddanie samochodu już bez problemu, depozyt zniknął z karty po kilku dniach od zdania samochodu (właściwie to najpierw było obciążenie jak wyżej, później uznanie w wysokości $308 po czym blokady zniknęły i pojawiła się tylko płatność za drugiego kierowcę już w euro).

Mimo wszystko polecam ale raczej nie Avis w Cagliari, sądząc po opiniach w necie lepiej chyba dopłacić do np. Europcar.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 29 Wrz 2020 07:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
U mnie tak samo jak w przypadku @monroe nie Hertz a Avis z wkładem własnym 190 EUR. Kartę obciążyli/zablokowali na niej 268 EUR, dowiedziałem się i miałem to także wyjaśnione na umowie, że dodatkowe 78 EUR, to koszt paliwa w aucie.

Auto brałem na lotnisku w Bergamo. Wszystkich obsługiwała 1 osoba, a całą procedurę podawania danych załatwiało się przez telefon. Na mój telefon zadzwonił pracownik Avis z centrali z Rzymu i po ok. 15 minutach wszystko już było gotowe, następnie do udałem się okienka i tam otrzymałem umowę, rachunek oraz kluczyki.

Brałem samochód z kategorii mini SUV, miał być Jeep Patriot lub podobny. Dostaliśmy nówkę sztukę Forda Pumę Hybrid w benzynie z manualem - przejechane miał 8.8k km.

Oddanie auta sprawnie, max 5 minut i wszystko załatwione. Środki jeszcze zablokowane na karcie - co dziwne, minął już tydzień, kwota ta dalej wisi w blokadach.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#43 PostWysłany: 04 Paź 2021 16:43 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 347 723
złoty
Czyli rozumiem, że braliście opcję:
Cytuj:
INCLUSIVE RATE W/ DEDUCTIBLE

czy
Cytuj:
NO DEDUCTIBLE WITH EXTENDED COVER

czy
Cytuj:
NO DEDUCTIBLE RATE

Bo aktualnie niestety .ca i .com dają ceny powiedzmy taki sobie, np. Audi A1 na 5 dni za 220 USD w opcji W/ DEDUCTIBLE

Najnowsza LIVE relacja na Forum F4F: Sto dni dookoła świata
A bardziej na żywo, więcej obrazu, mniej tekstu: https://www.instagram.com/fivetofly/
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 05 Paź 2021 18:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

@zawiert W/ DEDUCTIBLE to zwykła oferta z wkładem własnym, identyczna jak przy wynajmach przez strony europejskie. Niestety spadek formy .ca/.com ewidentny :(
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 05 Paź 2021 20:36 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 347 723
złoty
Tanio to już było... I tak wolę od nich niż od dziada z goldcar

Najnowsza LIVE relacja na Forum F4F: Sto dni dookoła świata
A bardziej na żywo, więcej obrazu, mniej tekstu: https://www.instagram.com/fivetofly/
 Relacje PM off  

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości