Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sie 2019 17:19 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
kamilw7 napisał(a):
... Czyli czy rzeczywiście blokada jest stosunkowo niewielka (w moim wypadku 200E) oraz czy wszystkie ewentualne uszkodzenia są pokrywane przez wypożyczalnię (deductible 0E)?


Mogę potwierdzić małą blokadę. Szkody bez udziału własnego, ale pamiętam, że mają opłatę za obsługę szkody w wysokości 70 euro. Auto miałem z Hertz. Udanego wyjazdu.

@asmali polskie prawko nie stanowiło problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 12 Sie 2019 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Tak jak pisałem wcześniej, pożyczyłem samochód na Sardynii w EUROPCAR poprzez autoeurope.com. Odbiór i zdanie auta 5 min, zero problemów, auto prawie nowe 8k na liczniku. 500E depozytu na KK, zwrócone na drugi dzień po zdaniu auta. Także jak najbardziej mogę polecić tę kombinację.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Wrz 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 18
Loty: 4
Kilometry: 20 026
a orientujecie sie jak to jest z przekraczaniem granicy na jeden dzien? przy rezerwacji moge tam wpisac ze np chce jeden dzien i podaje kraj. Ale co dalej? pozneij na miejscu naglke zobacze sume? jak moge to sprawdzic? bo opis niewiele mi mowi opis danej wypozyczalni, patrze na europcar oraz keddy (tez ich)
pisalem do autoeurope ale cisza od wczoraj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Wrz 2019 17:29 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 15
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat Hertz na lotnisku w Catanii?
Czy samochody są nowe? Czy obsługa szuka na siłę szkód podczas oddania samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Wrz 2019 14:05 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 11
Zakończyłem pobyt w Kalabrii i wynająłem samochód przez Autoeurope.com w HERTZ . wynajęty mały fiat 500 z przebiegiem 6 kkm na tydzień od 12-09 koszt 150$ z pełnym ubezpieczeniem blokada ok 70 euro. Pytali tylko czy chcę ubezpieczenie zdrowotne w razie wypadków komunikacyjnych. Samochód oddany 19-09 o 6 rano przed otwarciem punktu obsługi, Dzisiaj zdjęta blokada z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Paź 2019 10:10 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Także przetestowałem wypożyczenie z Hertz przez Autoeurope z Hertz. Wynajem na tydzień, trafiło na Fiata 500, przebieg ok 4400 km. Zablokowali na karcie 60-kilka euro na początku, umowa bez wkładów, poinformowali w okienku, że ubezpieczenie nie obejmuje "zdrowia" osób w samochodzie.
Podczas odbioru Pan obejrzał samochód raczej zwyczajnie, nie przyglądał się dokładnie, nie było problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Lut 2020 13:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Warto zwrócić uwagę na wersję kanadyjską - zazwyczaj ma lepsze ceny, niż com (a warunki takie same).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Lut 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Przetestowane w Los Angeles, wypożyczalnia Hertz. Działa na 100%.

Problem w tym, że właśnie się zorientowałem, że Auto Europe dwa razy skasował mnie za wypożyczenie.
Dwie transakcje w tym samym dniu, jedna po drugiej na tą samą kwotę. Karta MC Wizz

Ktoś miał taki przypadek?
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Delikatnie sugerowałem to na początkiu wątku, w CA da się wyłapać fajne okazje.
dmirstek napisał(a):
Warto zwrócić uwagę na wersję kanadyjską - zazwyczaj ma lepsze ceny, niż com (a warunki takie same).
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:36 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Ja sprawdzałem akurat ceny na Sardynii i w wersji CA dużo aut droższych niż na .com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Sie 2020 11:30 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
pytanie odnośnie podania danych karty:
czy podczas rezerwacji mogę podać dane karty revolut a na miejscy w razie potrzeby okazać kredytówkę z normalnego banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Sie 2020 11:47 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
dzako071 lubi ten post.
dzako071 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 27 Sie 2020 12:04 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
Manuel napisał(a):
Tak.


podziękował, jeszcze jedno banalne pytanie

jak to wygląda w praktyce tzn autoeurope ściąga mi kasę z rezerwację z podanej karty czy tylko autoryzuje sobie kartę jakąś symboliczną kwotą??
a na miejscu pracownik prosi o kredytówkę i blokuje tylko ewentualny depozyt? nie będzie problemu np z tym że właścicielem karty revolut z rezerwacji jestem ja a na miejscu pokażemy kredytówkę mojej żony?

z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Wrz 2020 08:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Avis jest podobnie - blokada tylko 190€
Jeep Renegade na tydzień w BGY - 331 USD

Cytuj:
YOUR RENTAL INCLUDES:
* 22% Sales tax as of Booking Date: 05-Sep-2020.
* Liability Insurance for injuries or damages to persons or things outside the vehicle.
* Rental includes Theft Protection for the vehicle. Rental limits potential vehicle loss liability to deductible of approximately EUR 0.00.
* Rental includes Collision Damage coverage . Rental limits potential vehicle damage liability to deductible of approximately EUR 0.00.
* Snow Chains for rentals commencing Nov. 15th - Apr. 15th at the following regions: Valle d'Aosta, Piedmont, Liguria, Lombardy, Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romagna, Tuscany and Abruzzo (only Avezzano).
* Vehicle License Fee: Included in rates.
* Airport Surcharge: 17% , this surcharge will still apply to all local charges.
* Credit Card Block Info.: Client is required to leave a deposit equal to EUR 190.00 plus the cost of any extras (equipment, fuel, one way fee, etc.).
* Unlimited Kilometers.
YOUR RENTAL EXCLUDES:
* Gasoline or Diesel. Client is advised to return the vehicle with a full fuel tank and to retain copies of gas receipts.
* Insurance for personal injuries / damages to drivers and passengers .
* Local toll, highway fees or travel stickers which may be required by local authorities
* If the vehicle is returned to the Venice downtown location there is a fee of approximately EUR 26.00 including VAT, paid locally.
* Late return fee of approximately EUR 18.30 will be applied for the day and each subsequent day the vehicle is returned late. Fee will only be applied if the extension of the rental is not previously agreed.
* Administration Fee of approx. EUR 79.30 (incl VAT) will be charged in the event of damage/theft of the rental vehicle (if an excess applies this is charged in addition to that amount).
* Traffic Administration fee of approximately EUR 79.30 in the event of a traffic fine (in addition to the fine).
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Wrz 2020 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@JIK tak teoche ot. Ten sam Jeep Renegade w Lizbonie w tym roku za 1 tydzien 60eur. Ale w innej, nowej wypozyczalni klass wagen (warto zapamieta bo sa dobrzy). Jedyny minus blokada na karcie 2500eur, ale tylko teoretycznie, bo praktycznie cos im sie omsknelo i blokady nie bylo ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 11 Wrz 2020 17:56 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
60 euro na tydzień, to działają mocno pod wodą. Trzeba zdać sobie sprawę, że do biznesu nie będą dokładać, leasing musi się spłacać, więc muszą co któregoś klienta trzepnąć na ten tysiąc czy 2k euro. Zapewne nikt nie wynajmuje auta z tak dużą blokadą bez dodatkowego ubezpieczenia wkładu własnego, tylko ile się potem czeka na wypłatę z ubezpieczalni? I gdzie ten wkład ubezpieczyć? Warta daje max 5k PLN, a icarhireinsurance nie obsługuje już Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Wrz 2020 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Olaboga...ale problemy. Kazda w miare dobra karta kredytowa daje w pakiecie np. WE 2-5KEUR rocznie.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Wrz 2020 18:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
badmoon napisał(a):
I gdzie ten wkład ubezpieczyć? Warta daje max 5k PLN, a icarhireinsurance nie obsługuje już Polaków.

Poczytaj temat o ubezpieczeniach samochodów, istnieje taki
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 11 Wrz 2020 21:29 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
jaco027 napisał(a):
O...daje w pakiecie np. WE 2-5KEUR rocznie.


Przepraszam, ale nie rozumiem. Co daje w pakiecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Wrz 2020 22:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ubezpieczenie wkładu własnego w wypożyczalni samochodów. Np Visa Infinitive czy Mastecard Platinium w PKO BP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group