Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 10 Paź 2017 22:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Z tym pieszym dojściem do Fixa to też tak myślałem, ale mogą mieć bagaże. Fakt że rzut beretem. Co do pociagu, to rodzi ten problem, że w Koryncie do dworca trzeba trochę dojść, bo jest na uboczu. Natomiast w Atenach dojeżdża w lepsze miejsce niż autobus, ale trzeba się przesiąść na SKA, a tylko dla wybranych kursów jest ten przesiadkowy. Z pozostałych trzeba przyjechać autobusem B12. Chyba że zostawią to sobie na tuż przed odjazdem - wtedy pociąg z Koryntu jedzie prosto na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
cubanaaa uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#362 PostWysłany: 11 Paź 2017 11:48 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 2
WOW, dzięki za Wasze odpowiedzi, mega pomocne :D

@Smrodek - jaka mapka! mega :D okazuje się, że tuż obok naszego hotelu jest jakaś fajna knajpa, dzięki!
Niestety jesteśmy w 11 osób i boję się, że nie będziemy dali rady złapać 3-4 taksówek jednocześnie :( nastawiam się na chodzenie i ew. transport publiczny, zastanawiałam się tylko nad tym czy w nocy taki spacer z Syntagmy jest bezpieczny, ale w sumie taką dużą grupą powinno być ok. A kurs w nocy z lotniska to 54€(za trzy taksy to już 160€) i to już dla nas za dużo :(

@obibok - czyli proponujesz dojazd do samego miasta Koryntu i później przesiadkę na lokalny transport i odwrotną kolejność(kanał na koniec?)? bo wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że lepiej jest najpierw wysiąść przy kanale, a później jechać do miasta i do Starożytnego Koryntu - zastanawiam się jaka kolejność jest najbardziej logiczna/praktyczna do zrealizowania. Wydaje mi się też, że chyba nasza niedziela przy odlocie o 17:25 to za krótko na Korynt?

@andrzejdz - pewnie z Syntagmy się przejdziemy, a co do protestów to dzięki za info, będę monitorwać sytuację :) a czemu jechać starą drogą? czym się różni "old road" od tego zwykłego kursu? ten autobus do Nowożytnego i Starożytnego Koryntu to chodziło mi o autobusy lokalne, tym międzymiastowym KTELem zakładałam tylko do Koryntu i powrót do Aten. Dzięki za info o zakazie handlu w niedzielę, nastawimy się na piątek i sobotę.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i podpowiedzi. Przepraszam, że tak tłukę ten Korynt, ale boję się, że zajedziemy tam i okaże się, że wszystkie autobusy odjechały, kolejny będzie za 3 godziny i ucieknie nam powrotny do Aten :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 11 Paź 2017 22:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Zakładałem, że masz ustalony plan, że wysiadasz przy kanale i potem dalej. I chyba tak będzie najlepiej, ale ja się przyznam, że nie wiem, które stają przy kanale. Ostatnio jak jechałem z Aten na Zakynthos, to stanął właśnie przy kanale, a nie wjechał do miasta. Natomiast na pewno do Starożytnego Koryntu należy jechać z dworca w mieście. O, tu:
https://www.google.pl/maps/@37.9372105, ... 312!8i6656
A wysiada się tu (przynajmniej jak się wraca ze Starożytnego Koryntu:
https://www.google.pl/maps/@37.9385462, ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca od listopada do marca można bezpłatnie zwiedzić następujące miejsca:
- Narodowe Muzeum Archeologiczne (http://www.namuseum.gr/visiting/index-en.html),
- Akropol ateński oraz wszystkie obiekty z biletu łączonego za 30 euro np. Kerameikos, Agory grecka i rzymska (http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384), ale bez Muzeum Akropolu.
Innych bezpłatnych atrakcji nie znalazłam, ale i tych jest aż za wiele do zobaczenia w jedną niedzielę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
#365 PostWysłany: 01 Gru 2017 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Zgodzę się, z przedmówcą, że na te dwie rzeczy można spokojnie przeznaczyć 1 dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 15 Gru 2017 00:32 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Czy z samą legitymacją studencką (bez ISIC) moge wejść za darmo do muzeów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 15 Gru 2017 00:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
darmowe-atrakcje-w-grecji,1256,66840
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:56 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 1
Loty: 9
Kilometry: 14 295
Witam serdecznie,

W weekend wybieram się do Aten w związku z czym mam pytanie -> czy na całodziennym zwykłym bilecie za 4,50 euro dojadę z Aten do jeziora Vouliagmeni? Czy może muszę kupić jakiś inny bilet z jakąś inną strefą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 27 Gru 2017 18:55 

Tak dojedziesz,najlepiej z 1 przesiadką w/g załączonego obrazka
https://www.google.pl/maps/dir/Syntagma ... 079093!3e3
Góra
 PM off  
      
#370 PostWysłany: 28 Gru 2017 16:55 

Rejestracja: 17 Maj 2013
Posty: 10
Hej,

w niedzielę lecę na Sylwestra do Aten, będę tam przez 5 dni.
Czy wiecie coś an temat jakiegoś koncertu sylwestrowego? Czy może tam nie ma tam takiej tradycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 45
Loty: 22
Kilometry: 35 530
Będziemy w Atenach 6 stycznia - czytałam o obchodach święta tego dnia w Pireusie.
Czy warto podjechać i to zobaczyć? Gdzie dokładnie odbywają się te obchody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:30 

6 stycznia jest grekokatolicka wigilia i potem 7 i 8 obchody Bożegonarodzenia. Tak więc obchody nie tylko w Pireusie
Góra
 PM off  
      
#373 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Tylko ze w Grecji nie mamy AŻ tylu grekokatolików. Jakieś 2-3% (i tak dużo mówię)

6 stycznia, to szczerze nie wiem, gdzie Krzyża do wody będą rzucać w Pireusie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zeus napisał(a):

6 lutego, to szczerze nie wiem, gdzie Krzyża do wody będą rzucać w Pireusie.

W lutym nie będą wrzucać, tylko w styczniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:15 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
Witajcie :)
Wybieramy się w styczniowy weekend do Ateny.
Przylatujemy w piątek wieczór z Poznania, więc w piątek pewnie co najwyżej coś zjemy i tyle.
Mieszkamy 500 metrów od Akropolu.

W sobotę chcemy zwiedzić Akropol, raczej tylko na tym bilecie za 10ojro. Do tego na pewno Plaka.
Później punkt widokowy Likavitos.

W niedziele od rana wybierzemy się do Pireusu, port i jakaś plaża. Po obiedzie udamy się na derby Aten w baskecie AEK-Panathinaikos. Bilety już kupione, dobre miejsca, za 4 osoby 65 euro.

W poniedziałek mamy samolot po obiedzie, więc w sumie nie wiem czy wcześniej jeszcze gdzieś się udamy..

Co byście nam tutaj jeszcze mogli polecić na taki krótki trip ? :) nie jesteśmy zwiedzaczami muzeów, raczej główne punkty nas interesują i ogólnie chillout :D dobre lokalne jedzenie, tanie wino :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 02 Sty 2018 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W Atenach ogólnie polecam pokręcić się wokół Akropolu. Wiele ruin starożytnych np. świątynię Zeusa Olimpijskiego, agorę rzymską, bibliotekę Hadriana, czy nawet świątynię Ateny i Hefajstosa - Hefajstejon dobrze widać zza płotów :D A niektóre obiekty np. łuk Hadriana nie są wcale ogrodzone. Fajną opcją na wieczór może być posłuchanie greckiej muzyki na żywo, czasem również połączonej z tradycyjnymi tańcami. Najlepiej przejść się po Place lub w okolicach placu Psyri i tam poszukać takich tawern.
Warto też zobaczyć zmianę warty na placu Syntagma. Zmiana warty ma miejsce codziennie o każdej pełnej godzinie, ale najbardziej uroczysta (z orkiestrą wojskową i małą defiladą) jest w niedzielę o godzinie 11:00.
A jeśli pogoda dopisze, to Ogród Narodowy obok placu Syntagma jest chyba fajnym miejscem na spacer - tu niestety nie byłam i tylko oceniam po zdjęciach z netu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 03 Sty 2018 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 45
Loty: 22
Kilometry: 35 530
No trudno, dzięki, dopytam jeszcze na miejscu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 11 Sty 2018 09:42 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
Czy da sie kupić bilety na Akropol online ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:09 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Wg strony greckiego Ministerstwa Kultury - nie, tylko na miejscu w kasie.

http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:47 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 6
Wróciliśmy właśnie z kilkudniowego pobytu w Atenach.
Bardzo zadowoleni. Skorzystałam z kilku rad użytkowników, z chęcią pomogę tym, którzy zastanawiają się nad wyprawą.
Mieszkaliśmy obok stacji metra Attiki, w dobrze wyposażonym apartamencie.
Zwiedziliśmy Ateny i półwysep Peloponez.
Miasto, jak na nasze standardy brudne ale bezpieczne i naprawdę tanie. Ludzie pomocni, przyjaźni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group