Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Maj 2012 22:13 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
dla tych, którzy z dziwnych powodów wolą wydać 300+ PLN (jak we wczorajszej "środzie") zamiast 30+ PLN na Skavsta:

Arlanda w przeciwieństwie do Skavsty znajduje się w strefie biletowej C systemu komunikacji w Sztokholmie.
Posiadacze biletów 24/48/72h lub Stockholm Card mogą więc dostać się do miasta z lotniska za darmo.
Autobus 583 objeżdża terminale (przy terminalu 5 stanowisko 15) i po kilkunastu minutach kończy bieg na dworcu kolejowym w Märsta. Tam wsiadamy w pociąg podmiejski (commuter train) nr 36, który przemierza całą aglomerację z północy na południe. Do dworca centralnego ok. 40 minut, my mieliśmy hotel dwa przystanki dalej. Ta informacja nie jest specjalnie eksponowana. Sugerowane sposoby dojazdu to:
- Arlanda Express absurdalnie drogi poza weekendami (wtedy "tylko" 280SEK -10% online =252SEK dla dwóch osób), ale gwarantowane 20 minut
- autobusy Swebus (bezpośredni, co pół godziny, od 79SEK - zazwyczaj 99SEK) i Flygbussarna (nawet co kwadrans, kilka przystanków, 99SEK) wszystkie do City Terminalen.

Dodatkowe uwagi:
- pod lotniskiem (tzn. na poziomie -1) też jest zwykły pociąg podmiejski, ale i tak wymaga przesiadki oraz podlega "opłacie lotniskowej" 60 SEK
- Stockholm Card zamawiamy online -10% i możemy odebrać w Arlanda Visitor Center, wbrew informacji na stronie http://www.visitstockholm
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 02 Sie 2013 06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Czy sposób opisany post wyżej jest dalej aktualny? Chodzi mi oczywiście o opcję z autobusem 583, a potem pociągiem 36.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Gru 2013 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2013
Posty: 31
herki99 napisał(a):
Czy sposób opisany post wyżej jest dalej aktualny? Chodzi mi oczywiście o opcję z autobusem 583, a potem pociągiem 36.

Tak sposób jest aktualny, byłem kilka dni temu :) Do autobusu jest bardzo łatwo trafić, wyjście zaraz koło informacji na której zresztą można kupić bilety. Niedługo napiszę małą relację to podeślę więcej szczegółów dla osób które chcą tanio zwiedzić Sztokholm. Fakt, miasto jest bardzo drogie, ale można na wielu rzeczach dużo zaoszczędzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2014 19:55 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 16
Czy udało Ci się sklecić tą mini-relację? Z chęcią bym przeczytał (wybieram się do Sztokholmu).
Pytanie, czy w tej informacji można kupić 24 godzinne bilety (cena 115 SEK)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2014 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
a ma ktoś pomysł jak najtaniej dostać się z lotniska Skavsta na lotnisko Arlanda i jaki czas trzeba przeznaczyć? :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Cze 2014 13:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Przy okazji grudniowej zmiany rozkładu rocznego w r. 2012 uruchomiono nową linię kolejową J38 aż do Uppsali, więc z lotniska można bezpośrednio. Dopłata lotniskowa to obecnie SEK75.
Zastanawia mnie kwestia zakupu. Uff, na nowej wersji strony SL ciężko cokolwiek znaleźć. Cała jest jakaś dziwna, jak prymitywne strony w początkach internetu, mapki poznikały, zastąpiły je bohomazy naniesione na mapę Googli (kolejne takie miasto, coraz trudniej żyć na tym świecie...). A o punktach zakupu biletów mogę znaleźć tylko po angielsku, bo po szwedzku od razu proponuje zakup przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Cze 2014 17:52 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
futro

Skavsta jest 100 km na południe, Arlanda jest 40 km na północ. Sa opcje dojazdu ze Skavsty do Nykoping, stamtad pociag do Sztokholmu, potem wg sposobu z początku tego watku - czasowo dość ryzykownie. IMHO najwygodniej będzie Ci po wylądowaniu na Skavsta pojechac autobusem na Sztokholmu i tam przesiąść się (ten sam dworzec autobusowy!) w analogiczny autobus jadący na Arlandę. Skavsta - Stockholm 139SEK, Stockholm ("Cityterminalen") do Arlandy to 105 SEK. Jazda to ok 1h40 do Sztokholmu, potem na Arlandę 40 minut, dodaj z 15 minut na przesiadkę i w 3h powinno się dać zamknąć.


http://www.flygbussarna.se/pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Cze 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
smok1
dziękuje za odpowiedz. jednak przy dwóch osobach to trochę się nazbiera tych sek.będę jeszcze szukał,może znajdę coś z pominięciem Sztokholmu? czasu będę miał ok 8 godzin.

czy korzystał ktoś ze stopa w okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2014 12:31 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Czy gidześ jest jakas strona na ktorej bede miał info o aktualnych cenach za trasport miejski? Interesuje mnie przejazd autobusem a pozniej pociagiem 36. Jaki jest koszt takiej podrozy w jedna strone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sty 2017 11:58 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Nie ma osobnego tematu o dojeździe do lotniska Arlanda :? dlatego zostawię tę informację tutaj: od 09.01.2017r. będzie można podróżować między Arlandą a Sztokholmem za 43 SEK, a nawet 30 SEK!!!

Zonerna försvinner den 9 januari 2017 och du betalar ett fast pris för att resa i hela SL-systemet under 75 minuter - znikają strefy (do 08.01.2017r. są/były to strefy A, B, C i Arlanda była w tej ostatniej (co oznaczało wydatek minimum 72 SEK (ewentualnie 50 SEK przy użyciu reskassa :mrgreen: ) na dojazd do/z lotniska), będzie natomiast wprowadzony jeden bilet na cały system SL.

Zatem podróż w systemie pendel_do_Märsta+autobus_na_lotnisko kosztować będzie 43 SEK (a dla użytkowników reskassa: 30 SEK).

Ten jeden bilet na wszystkie strefy będzie miał ważność 75 minut, ALE ostatnia część podróży musi się tylko rozpocząć w ciągu tych 75 minut ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2017 17:46 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Witam,
W związku iż czeka mnie służbowa podróż do Sztokholmu zaplanowałem sobie z grubsza podróż już na miejscu, lecz chciałbym poradzić się bardziej obeznanych w temacie, zatem:

Ląduję na lotniku Arlanda w okolicach 10 rano. Boję się jednak podróży kombinowanej, uznałem zatem, że skorzystam z usług Flygbussarny. To będzie te 120 SEK (x2 za powrotny, razem 240) jeśli kupię na miejscu. Z Arlandy w około 40 minut (zakładam godzinę minimum) dojadę do Cityterminalen (jak rozumiem, dworzec). Stamtąd mam niecałe 3km do hotelu na ulicy Rålambshovsleden. Zakładam jakieś 30 - 45 minut marszu, jako, że nie znam miasta.

Teraz: czy to dobra opcja? Za transport Flygbussarną teoretycznie mi zwrócą, więc jakoś przeżyję 120 koron. Kwestią jest, jak z bezpieczeństwem w drodze z dworca na wspomnianą ulicę?

Druga sprawa, to powrót (już innego dnia):
Spotkanie planowo kończy się o 14. Lot mam o 19:25. Z hotelu postaram się wyjść jak najwcześniej. Nie wiem ile zajmie mi wymeldowanie. Zakładam, że o 15 wyjdę z hotelu w stronę dworca. Zakładając wcześniejsze 30 - 45 minut, byłbym na dworcu około 16. Nie wiem jak uda mi się załapać na busa na lotnisko, dobrą opcją byłoby dostać się na lotnisko około tej 17, żeby na spokojnie wszystko załatwić przed startem. Wiem też, że o 16 mogą być korki, dlatego też nie chcę zwlekać z wyruszeniem.

Teraz: Czy powinienem wyjść wcześniej niż o 15? Jak z bezpieczeństwem po południu w drodze z hotelu na dworzec?

Zdaję sobie sprawę, że te pytania mogą wydać się dziwne, lecz najzwyczajniej praktycznie wcale nie podróżuję, więc zasadniczo nieco się całą podróżą stresuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2017 17:51 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Spoko, to jest jedna ze spokojniejszych dzielnic Sztokholmu.
Jak nie lubisz chodzic to polecam metro z T-Centralen (kolo miejsca gdzie przyjezdzaja autobusy) do Thordilsplan (T-Bana, skrot od Tunelbana czyli metro).
Góra
 Profil Relacje PM off
bargman uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Uśmiecham się w duszy, @‌bargman, na Twoje rozterki (ale ich nie bagatelizuję!) :) :) bo Sztokholm jest chyba najbezpieczniejszym miastem, w którym kiedykolwiek mieszkałem. To, co widzisz w mediach, jest mocno przesadzone. No ale to temat na odrębną dyskusję i raczej nie na tym forum. ;-)

Polecam Ci nie pędzić do hotelu, tylko zrobić sobie spacer wzdłuż nabrzeża aż do Rålambshovsparken. Bardzo popularne miejsce spacerowe, bardzo wiele osób tam biega, bezpieczeństwo poziom 101%. ;-)

Nie chcę Cię prowadzić za rękę, ale - jeśli pozwolisz - dam małą podpowiedź: po wyjściu z autobusu nie idź za tłumem, który prawdopodobnie będzie wchodził do środka Dworca Centralnego, ale cofnij się do prostopadłej ulicy (Kungsgatan) i skręć w lewo (na dole ujrzysz tory kolejowe). Będziesz na pewno widział oszklony budynek z rzucającym się w oczy napisem Aftonbladet, idź dalej, potem miniesz też restaurację Vapiano. Dalej prosto, przejdź przez most Kungsbron i wówczas skręć w lewo. Wedle uznania albo dojdź do Stockholms stadshus (City Hall), albo zetnij na skróty do nabrzeża Riddarfjärden (woda nie pozwoli Ci iść dalej 8-) ). I wtedy w prawo (patrząc w kierunku wody) i idź przy wodzie (Norr Mälarstrand), tak jak Ci wcześniej doradziłem. Miniesz m.in. Orangeriet (super miejscówka!), stację benzynową Preem, kolejne super miejsce - Mälarpaviljongen i inne. Będziesz zadowolony! Rzecz jasna będziesz miał pewnie mapę w telefonie, więc sobie sam poradzisz, ewentualnie - tak jak napisał smok1 - możesz jednak wejść do środka Dworca i skorzystać z metra. Ja bym wybrał spacer. :mrgreen:
Mieszkałem w zeszłym roku pół roku niedaleko hotelu, w którym będziesz nocował, i gwarantuję Ci całkowite bezpieczeństwo. :P

Jeśli chodzi o powrót........ Bezpieczeństwem wciąż się nie martw, ale nie wiem jak z czasem. Musisz to dokładnie posprawdzać i pozgrywać ze sobą.

Skoro nie Ty płacisz, to może znajdą się w budżecie pieniądze na Arlanda Express? Najpewniejsza opcja. To znaczy najszybsza i bez korków. :o

Piszesz, że Flygbussarna to 120 SEK (czyli pewnie 119 SEK)? Pamiętaj, że w internecie i w telefonie można je kupić taniej (99 SEK).

ALE

Sprawdziłem coś i teraz namieszam Ci w głowie. :mrgreen:

JA bym na Twoim miejscu (jeśli nie chciałbym przejść spacerem ze Stockholms Centralstation do hotelu i jeśli Twoim wyborem wciąż jest Flygbussarna) pojechał Flygbussarna NIE do Cityterminalen, ale do Liljeholmen (są TRZY trasy FB z Arlandy, to jest jedna z nich).

Dlaczego?

Bo przystanek, na którym możesz wysiąść po drodze (absolutnie nie dojeżdżając do Liljeholmen - lista przystanków tutaj: https://www.flygbussarna.se/arlanda -> Hållplatser), jest niewiarygodnie blisko hotelu, w którym będziesz nocował (tzn. w stosunku do Courtyard Kungsholmen, bo to najbardziej znany w tamtych okolicach hotel - przepraszam, jeśli to nie ten Twój, ale poniższe dotyczy w sumie jakiegokolwiek innego hotelu w okolicy tego Marriotta :roll: ).

Otóż FB na trasie Arlanda-Liljeholmen zatrzymuje się m.in. przy Fridhemsplan

https://www.google.se/maps/@59.3321172, ... 312!8i6656

Stamtąd do Courtyard masz 650-850m (8'-11'). Nie lepiej? Jest tam też przystanek powrotny (dokładna mapa tutaj: https://www.flygbussarna.se/trafikinfo/ ... -flygplats), czyli nie musiałbyś się spinać z opuszczeniem hotelu.

Popatrz też na tę mapkę: http://kartor.eniro.se/?c=59.3484,18.02 ... %20Airport

Pytaj, jeśli potrzeba.

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bargman uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Sty 2017 21:25 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Dziękuję wam za odpowiedzi @‌kamwad‌, @‌smok1‌

Podpytywałem o kwestię bezpieczeństwa, właśnie po to, bo chciałbym sobie przejść spacerkiem kawałek miasta. Skoro i tak już tam jadę, to warto nieco pozwiedzać. I tak, miałem w planie albo iść "między budynkami", albo przejść sobie przy nabrzeżu, gdzie bardziej skłaniałem się ku drugiej opcji.

W kwestii Arlanda Express i zwrotów. Myk z wyprawą jest taki, że organizator, zwraca za transport w ciągu pół roku od spotkania. Tak się ustawili, że w ciągu trzech miesięcy należy wysłać odpowiednie dokumenty wraz z biletami za które zapłaciliśmy a następne trzy oni to rozpatrują. Zatem, wydaje mi się, że rozsądniej będzie wydać 238 koron niż ponad 500 za Arlanda Express. Niemniej, będę miał tę opcję na uwadze, gdy mnie przyciśnie z czasem.

Natomiast opcji z jazdą do Liljeholmen nie znałem i faktycznie, jest to dwa kroki od mojego hotelu (Tak, jest to Courtyard Kungsholmen). Tutaj myślę, że do samego Sztokholmu pojadę jak planowałem, wtedy przejdę się z dworca, natomiast w drodze powrotnej, wybiorę tę opcję. I tu moje pytanie. Bus się zatrzymuje, tak jak u nas międzymiastowe? Po prostu ma swój przystanek i zgarnia ludzi po drodze, a bilet mogę kupić u kierowcy, tak po prostu "z ulicy"? Widziałem na ich stronie, że można kupić online, w automacie i właśnie u kierowcy, lecz jeśli można, upewniam się :D.

Jeszcze raz dziękuję za tak szeroką odpowiedź i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sty 2017 21:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
@bargman,

Autobus zatrzyma się na przystanku no problem. Na pewno będzie jakaś informacja na samym przystanku (mówiąca, że to stamtąd odjeżdża FB).

Bilet możesz kupić u kierowcy - ale tylko jedną z następujących kart: VISA, Master Card, American Express, Diners Club, VISA Electron och Maestro.

Bilet możesz też kupić - UWAGA! - w swoim hotelu. :D

Serio. Popatrz tutaj: https://www.flygbussarna.se/arlanda - zakładka: Köpa biljett, a konkretnie: Längs Liljeholmslinjen

A jeśli nie tam, to w tym Pressbyrån tuż obok wejścia do stacji metra Fridhemsplan: https://www.google.se/maps/place/Pressb ... 18.0318768 Będzie to najprawdopodobniej po skosie od przystanku, na którym będziesz wsiadał do samego autobusu.

Aha, jeśli nie będziesz miał co robić poza godzinami pracy, to polecam spacer ulicą Lindhagensgatan do samego końca (czyli do wody). 20' z hotelu, ładne miejsce, może nawet jakieś samoloty, lądujące na Bromma, byś zobaczył. ;-) Wystarczy, że na rondzie przy Twoim hotelu skręcisz w Lindhagensgatan (łatwo znaleźć).

Albo zaproś mnie na drinka do hotelu. Też bedzie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2017 22:30 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Tudzież, skoro bilety Flygbussarny są wazne 3 miesiące od daty zakupu, to kupię dwa wcześniej, żeby już nie bawić się w szukanie punktu, albo płacenie kartą u kierowcy.

Do wyjazdu zostało jeszcze nieco czasu, więc obadam wszystkie propozycje dokładniej :D Ale to już nie dziś, jutro znów do roboty.

Dzięki @‌kamwad‌ po stokroć :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2017 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
bargman napisał(a):
Dziękuję wam za odpowiedzi @‌kamwad‌, @‌smok1‌
[...]
W kwestii Arlanda Express i zwrotów. Myk z wyprawą jest taki, że organizator, zwraca za transport w ciągu pół roku od spotkania. Tak się ustawili, że w ciągu trzech miesięcy należy wysłać odpowiednie dokumenty wraz z biletami za które zapłaciliśmy a następne trzy oni to rozpatrują. Zatem, wydaje mi się, że rozsądniej będzie wydać 238 koron niż ponad 500 za Arlanda Express. Niemniej, będę miał tę opcję na uwadze, gdy mnie przyciśnie z czasem.
[...]
Jeszcze raz dziękuję za tak szeroką odpowiedź i pozdrawiam.


A propos Arlanda Express dodam, ze do 90 dni przed podroza mozna kupic online bilet za SEK 154 (~EUR 16) czyli niewiele ponad 50% normalnej ceny.
308 zamiast 560 koron za bilet powrotny to juz spora oszczednosc.

---
Image
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Lut 2017 11:11 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Jako, że jestem po podróży dodam coś od siebie. Informacje raczej dla tych którzy jeszcze nie mieli okazji podróżować do Sztokholmu z Arlandy, bo bywalcy znają mają swoje ścieżki :D

Z lotniska Arlanda do hotelu Marriott na Rålambshovsleden 50:

Więc, po wylądowaniu idąc za tłumem dotrzemy w kilka minut do wyjścia. Mój samolot dotarł do terminalu nr. 5. Po wyjściu z tegoż terminalu i z budynku stajemy niemal na wprost przystanku Flygbussarny. Są tam tabliczki z listą przystanków oraz elektroniczne tabliczki informujące kiedy jest odjazd obecnego busa, oraz kiedy jest następny. Jeżdżą co 10 minut. Ponadto, stoi tam pan w żółtym kubraczku, pomagający zapakować duże torby do luku bagażowego. W busie, jeśli mamy bilet podbijamy go w czytniku i zajmujemy miejsce. Podróż faktycznie trwa te niecałe 50 minut. Bałem się, że zajmie to ponad godzinę, lecz z tego co zaobserwowałem, ruch w Szwecji jest naprawdę płynny, jak dla mnie inna kultura na drodze.

Dalej: po dotarciu do Cityterminalen, warto wejść do budynku, tam zlokalizować sklep Pressbyran i poprosić o plan miasta, dostałem plan za darmo. Trzeba spytać sprzedawczynię, ponieważ planów nie ma przy gazetach. Tu ciekawostka: dwóch monterów rozmawiało po Polsku :D Wyłapałem "No przecież wiem, że zrobimy!".

Dalej, by dostać się do hotelu Na ulicę Rålambshovsleden udałem się zgodnie z planem wzdłuż Klarabergsgaten w stronę Klarabergswiadukten. Tam docieramy do zakrętu i przechodzimy na drugą stronę, wchodzimy między budynki, tam jest taki daszek między nimi, więc kierujemy się w jego stronę. Dalej prosto do kolejnej ulicy, powinniśmy widzieć wodę: tam też się kierujemy. Dotrzemy do ulicy Hantverkargatan.I tu do wyboru. Możemy iść nią prosto w górę i też dotrzemy do hotelu, po drodze zawadzając o różne sklepy (7 eleven, ISA, tajskie, hinduskie, chińskie kanjpy), albo podejść do City Hall (po naszej lewej po wyjściu spomiędzy budynków) z od City Hall wejść na ulicę Norr Malarstrand, przejść sobie do nabrzeża i podziwiając łajby iść prosto, mając za plecami City Hall. Idziemy tak prosto cały czas aż dotrzemy do parku i "skończy nam się woda po lewej". Wtedy przechodzimy tą krętą kładką na drugą stronę, tam przechodzimy na drugą stronęulicy (nadal Norr) i skręcamy w lewo i idziemy prosto. W pewnym momencie ulica znacznie się podniesie i skręci w prawo. My idziem prosto, przechodzimy pod wiaduktem i jesteśmy pod hotelem :D

Oczywiście możemy wziąć busa z lotniska na Liljeholmen i wysiąść wcześniej, ale ja tej trasy nie sprawdzałem. Dowiedziałem się za to, od jednego z pasażerów, że nawet mając bilet z Cityterminalen na lotnisko, to wsiadając do busa na trasie z Liljeholmen, zostanie on zaakceptowany, ta sama cena. Co prawda nie spytałem o to kierowcy, bo jakiś niekomunikatywny był, więc nie biorę tego za pewnik.

I to by było na tyle, jeszcze raz wielkie dzięki dla @‌kamwad‌ za rady co do podróży :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Lut 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Bardzo konkretny i obrazowy 'drogowskaz' :-)

p.wl napisał(a):
A propos Arlanda Express dodam, ze do 90 dni przed podroza mozna kupic online bilet za SEK 154 (~EUR 16) czyli niewiele ponad 50% normalnej ceny.
308 zamiast 560 koron za bilet powrotny to juz spora oszczednosc.

Dodatkowa oferta Arlanda Express - 4% (6% do konca marca) cashback w programie Norwegiana.
https://www.arlandaexpress.com/norwegiancashpoints.aspx
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Wrz 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
flix od 18zł:
Załącznik:
arn.PNG
arn.PNG [ 30.11 KiB | Obejrzany 16209 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group