Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Cze 2022 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@aszczytno niestety tak, tą kolejkę omija tylko fast track.
Swoją droga w kwietniu przed świetami ta kolejka była jeszcze minimalna i szła naprawdę bardzo sprawnie (ok 15 min)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 20 Cze 2022 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W niedziele sms od FR prosze stawic sie na lotnisku 2,5 godziny wczesniej
wziąłem poprawke na ostatnie wpisy na forum i pojawilem sie 3 godziny wczesniej
..... terminal 4 bylem jedyna osoba do kontroli, zadnej osoby przede mna

Załącznik:
xyz.JPG
xyz.JPG [ 103.53 KiB | Obejrzany 5943 razy ]


Ostatnio edytowany przez puhacz, 02 Maj 2023 09:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 26 Cze 2022 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
O godzinie 21.30 kolejka na security w T4 zerowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
correos napisał(a):
FAQ about Terminal 4
Can you go through the security checkpoint in Terminal 4 if you are checked in and are travelling only with hand baggage (but will fly from Terminal 5)?
Yes, that is possible. No matter which airline they are travelling with, passengers who have checked in and are travelling only with hand baggage can go through the security checkpoint in Terminal 4 in order to reach all the gates in both Terminal 4 and Terminal 5. There is a new walkway after the security checkpoint that connects Terminals 4 and 5

Wyglada ze bedzie mozna zajrzec do 5 lecac FR?
Norrsken Lounge
Stockholm Arlanda, Terminal 5


@correos - i jak idzie dojść do saloniku w Terminalu 5 lecąc francą z Terminal 4? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mozesz przejsc z terminalu 4 do terminalu 5 i skorzystac z saloniku

nie chce tlumaczyc mijasz kontrole bezpieczenstwa, skrecasz w prawo itd bo z tego w prawo, w lewo, w gore, w dol.... :D
w telegraficznym skrocie:
przechodzisz przez kontrole bezpieczenstwa w Terminalu 4, kieruj sie tak tak :) w prawo, zobaczysz strzalke terminal 5, a dalej bedzie strzalka gdzie jest salonik
ulatwienie: jak zobaczysz waskie krecone schody do gory jestes u celu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 17 Lip 2022 17:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Informacje po świeżości:
1. Przylot - trochę praktycznych dla przylatujących Ryanairem: przylot jest na T4, ale wyjście przez T5. Od przyziemienia trzeba liczyć co najmniej 20 minut na opuszczenie strefy airside. Plus kilka minut na dotarcie do przystanków autobusowych. My przylatywaliśmy wieczorem z Modlina i braliśmy flixbusa o 23:15. Flixy parkują w zatoczce nr 6, przy której byliśmy 22:53, kilka minut później podjechał autobus. Odjazd co do minuty, w centrum byliśmy w pół godziny.

2. Wylot - z miasta na lotnisko jechaliśmy kombinacją pendeltag do Marsta + autobus. Bilet kupiliśmy w aplikacji, o której pisał @harti. Sam zakup bezproblemowy, jeśli chcemy dla dwóch osób to już jest zakup grupowy. Bilet aktywowaliśmy pod bramką wejściową na Stockholm Central 7 minut przed planowym odjazdem pociągu 41 (wejście do pendela tuż przy hotelu Scandic Continental i schodami ruchomymi w dół - są tam też kasy). Ale kod nie zadziałał na czytniku :? - bramkę otwierał nam gość z kasy. Na peron przemieścimy się w ok. 2-3 minuty. Na stacji Marsta do zatoczki autobusowej ok. 2 minuty od wyjścia z pociągu. Wygląda na to, że odjazdy są dostosowane do przyjazdów pociągów - nasz pociąg przyjazd xx:32, odjazd autobusu xx:39 (choć sprawdzałem wcześniej rozkład pdf na stronie SL i pokazywało w rozkładzie inne godziny - ale może nie zaktualizowali). Lepiej brać autobus 583, bo jedzie 11 minut - ok. 6 minut krócej niż 579, który ma więcej przystanków. Przy wysiadaniu z autobusu 583 wciąż miałem 10 minut ważności biletu. Przystanek na lotnisku jest przy terminalu nr 5. Ok. południa na T4 żadnej kolejki do kontroli bezpieczeństwa nie było, natomiast na T5 strona lotniska pokazywała nawet 45 minut. Przejście na T5 do saloniku Norrsken ok. 10 minut (wejście naprzeciwko stanowiska obsługi klientów SAS - jak pisał @correos są kręte schody, ale obok również winda).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 29 Lip 2022 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Za sugestia forumowiczow zrezygnowalem z wariantu dojazdu Flixem co centrum.
Wybralem bilet 24h, intensywnie z niego korzystalem - pociag, metro, autobusy, statki.
Obrazkowo krok po kroku.
1. Przystanek Sky Citi - autobus np583 do Marsta.
Załącznik:
y1.jpg
y1.jpg [ 195.95 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

2. Marsta przystanek autobusowy oraz dworzec kolejowy..
Załącznik:
y2.jpg
y2.jpg [ 135.21 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

Załącznik:
y3.jpg
y3.jpg [ 112.42 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

Załącznik:
y4.jpg
y4.jpg [ 99.41 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

Załącznik:
y5.jpg
y5.jpg [ 129.05 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

Fajna opcja z tym biletem to zobaczenie Drottingholm i powrot statkiem do centrum Sztokholmu z przystani Ekero.
Załącznik:
yaa.jpg
yaa.jpg [ 220.64 KiB | Obejrzany 5203 razy ]

Załącznik:
x1.jpg
x1.jpg [ 273.5 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

Załącznik:
x2.jpg
x2.jpg [ 214.67 KiB | Obejrzany 5208 razy ]

Załącznik:
x3.jpg
x3.jpg [ 191.18 KiB | Obejrzany 5208 razy ]


na yt tez ktos wrzucil film https://tinyurl.com/4zk5b649
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 29 Sie 2022 19:39 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 9
Ja kilka dni będę lądował na Arlandzie.
Na lotnisku chce kupić bilet na transport publiczny na 72h. Z tym, że nie będę instalował aplikacji, karty SL też nie będę kupował. Wybiorę wersję zwykłego wydruku.

Czy ktoś może podpowiedzieć, czy kupiony bilet na wydruku trzeba skasować / aktywować, czy może od razu po zakupie będzie miał nadrukowaną datę i godzinę do kiedy jest ważny i już nie trzeba nic z nim robić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Sie 2022 20:49 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 175
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Informacyjnie tylko, w piątek chciałem kupić bilet 72 h na SL (transport publiczny) poprzez aplikacje, 2 adults 2 children. Pokazało cenę 1100 SEK, na szczęście wywaliło mnie z płatności, myśle sobie ok, kupię na Centralen. Podszedłem do budki i się okazało, ze ten sam bilet kosztuje 700 SEK, ponieważ dzieci jeżdżą gratis (te poniżej 12 lat), nie wiem czy to przez weekend czy po prostu tak jest, tak wiec przypadkowo zaoszczędziłem 400 SEK. Jak widać nie zawsze apka jest najlepsza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Sie 2022 21:02 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 9
-- 29 Sie 2022 21:00 --

To dopowiem, że na stronie przewoźnika widać, że cena za bilet 72h to 330 SEK.

https://sl.se/en/in-english/fares--tick ... ravelcards

-- 29 Sie 2022 21:02 --

Mapa - w takim razie jeśli kupiłeś biket 72h to musiałeś go aktywować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Sie 2022 08:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
@mapa
dlaczego zapłaciliście 700 SEK a nie 660? 2 x 330
w weekendy - przez 2,5 dnia.. piątek od południa , cała sobota i cała niedziela do północy dzieci do 12 lat jeżdżą z rodzicami za darmo.. max. 6 dzieci
przez cały tydzień dzieci poniżej 7ego roku życia jeżdżą za darmo.

https://www.sweetsweden.com/tourism-travel-sweden/your-guide-to-public-transport-in-stockholm/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:46 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 175
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
@harti
Na aplikacji cena była faktycznie 330 SEK za osobę dorosłą, ale jeszcze 220 SEK za dziecko. Pan w kasie na dworcu sprzedał mi 2x350 SEK (być może 20 SEK płaci się za samą karte, którą potem można doładowywać, tak sądzę), bo faktycznie dzieci w weekend jeżdżą gratis z rodzicami. Kupowałem ok godz. 15 i karta wystarczyła do poniedziałku do rana (w poniedziałek rano nawet na T-Centralen była zmasowana kontrola biletów przed bramkami wyjściowymi i wszystko było ok). Tak więc jeździliśmy z 2 kartami, tylko wtedy z dziećmi przez bramki grupowe lepiej przechodzić.
Bilety aktywowałem od razu po zakupie ok godz. 15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 30 Sie 2022 13:07 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
mapa napisał(a):
@harti
Na aplikacji cena była faktycznie 330 SEK za osobę dorosłą, ale jeszcze 220 SEK za dziecko.

myślę, że zawsze warto przed wyjazdem sprawdzić cennik na stronie przewoźnika i sprawdzić jakie stawki płacą dzieci i do ilu lat mają darmowe przejazdy, jakie sa opcje grupowe itp...

w samej aplikacji nie ma czegoś takiego jak bilet dla dziecka..
są do wyboru bilety dla dorosłych (adult) , bilety zniżkowe (discount) i bilety grupowe (group)
zniżkowy bilet przysługuje:
a) osobom w wieku 7-20 lat
b) studentom z legitymacją , czyli powyżej 20, nie jest określony górny wiek
c) osobom które skończyły 65 lat

rzeczywiście, może przydałoby się w samej aplikacji info o tym że dzieci 6-letnie i młodsze jeżdżą zawsze za darmo a te do 12ego roku życia w weekendy również mają darmowe przejazdy jeśli są pod opieką dorosłych., no ale to info jest tylko na stronie przewoźnika

mogliby to rozwiązać w ten sposób że aplikacja sprawdza jaki jest dzień tygodnia i przy próbie kupna w weekend wyskakuje okienko z informacją o darmowych przejazdach dla dzieci poniżej 12. tylko że są też osoby które kupują bilet wcześniej, w tygodniu i aktywują go dopiero w dzień pierwszego przejazdu. no jest to trochę niedopracowane, zgadzam się.

miejmy nadzieję że ktoś przynajmniej tutaj przeczyta i skorzysta z waszego doświadczenia :)

a sama aplikacja ma na pewno przewagę w 1 sytuacji, gdy kupujemy bilet jednorazowy (75 minut) i chcemy na nim przejechać z lotniska do centrum.. przy kupnie w kiosku bilet jest od razu kasowany i wtedy te 75 minut nie starczyć bo trzeba jeszcze dojść od kiosku na przystanek i poczekać na autobus a minuty lecą.. w aplikacji bilet kupuje się wcześniej, nawet w PL i aktywuje dopiero w momencie wsiadania do autobusu i wtedy bez stresu się mieścimy bo standardowo przejazd to niecałe 60 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Sie 2022 17:46 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 202
niebieski
75 minut na dojazd lotnisko <-> centrum w zupełności wystarczy, bo bilet jest wprawdzie ważny 75 minut, ale jeżeli właściciel przesiądzie się do 74 minuty na docelowy autobus/pociąg, to moze nim kontynuować jazdę do wybranej przez siebie stacji (ze strony sl.se):
Change before time runs out
With all forms of single journey tickets you can travel as much as you like until the ticket expires after 75 minutes. If your journey involves any interchanges, you have to make the final change before the ticket expires.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 12 Wrz 2022 20:48 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
W zeszły weekend jechałem z lotniska ze Sky City/Terminal 5 do Sztokholmu City Terminalen. Autobus 583 do Märsta i pociąg 41. Bilet kupiłem w aplikacji SL. Po zakupie aktywowałem bilet dopiero bezpośrednio przed wejściem do autobusu. Podróż trwa niecałą godzinę. Koszt 39SEK. Aplikacja fajnie też pokazuje rozkład jazdy, pozwala zaplanować trasę a w trakcie jazdy można śledzić jej przebieg. Przed pierwszym zakupem biletu, karta jest zapisywana w appce i sprawdzana poprzez obciążenie kwotą 0,00 SEK. Korzystałem z Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Paź 2022 23:18 

Rejestracja: 20 Paź 2022
Posty: 1
Wybieram się jutro do Sztokholmu. Chciałbym dostać się w drodze powrotnej pociągiem do Marsta i przesiadka na autobus do Arlandy. Czy jeśli kupię normalny bilet 24 h na korzystanie z komunikacji w Sztokholmie to będę mógł w ramach tego biletu dojechać do Marsty a potem do Arlandy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Paź 2022 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Czy według Was jest realne, że przylatując do ARN Rayanem o 10:30 (podróż w lutym) wystarczą mi około 3,5 h na kolejny lot Sasem o 13:50?
Będę musiała odebrać i nadać bagaż na kolejny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 22 Paź 2022 07:58 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Przylatukac Ryanem zawsze miałem długi marsz. Z odbiorem bagażu około 25 min mi to schodziło. Teoretycznie bez problemu powinno być. Chyba że jakisxlot się wysypie mocno.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka lubi ten post.
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:35 

Rejestracja: 26 Paź 2022
Posty: 1
Witam wszystkich ;)
Powiedzcie mi o co chodzi z tą dopłatą lotniskową. Jeśli kupię bilet 24 czy 72h i pojadę autobusem 583, a potem pociągiem to do centrum to ta dopłata obowiązuje czy nie ?
Bo z informacji na stronie przewoźnika to rozumiem, że dopłata obowiązuje za korzystanie z pociągów z lotniska, nie ma nic o autobusie.
Proszę o potwierdzenie czy mogę kupić bilet 24/72h i beż żadnych dodatkowych kosztów jechać z/na lotnisko. Co ogólnie taki bilet obejmuje? Jakie podmiejskie autobusy, jakie pociągi? Bo domniemam, że autobusy w mieście i metro to wszystko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 26 Paź 2022 13:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Odpowiedzi są już w wątku, wystarczy poczytać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group