Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Andaluzja
#521 PostWysłany: 21 Mar 2018 00:55 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
W połowie stycznia byłem z dziewczyną w Sewilli. A w zasadzie to w zachodniej Andaluzji, bo stwierdziliśmy, że chcemy wycisnąć jak najwięcej z tego wyjazdu i poza wspomnianą byliśmy też w Kordobie, na Gibraltarze i w Kadyksie. W drodze na Gibraltar zahaczyliśmy o Rondę. Pogoda udała się znakomicie, tylko słońce i idealna temperatura do zwiedzania 17-20 stopni. Najmniej mogę napisać o Gibraltarze, z racji małej ilości czasu zrobiliśmy tylko Upper Rock, reszta nie wydała się specjalnie interesująca. Ronda spoko, ale na nie więcej niż 2 godziny. Kordobę jeżeli ma się niedużo czasu też można odpuścić chociaż stare miasto jest bardzo ładne. Natomiast Sewilla jest absolutnie fantastyczna. Żywa, głośna, kolorowa. Można się tam poczuć naprawdę wolnym. Przepiękne zabytki, roślinność, ludzie. Nic tylko chłonąć. I jest tańsza niż się spodziewałem. A jak się wejdzie do sewilskiej katedry to szczena opada. Alkazar nie tak okazały jak Alhambra w Granadzie, ale to bardzo przyjemne uczucie usiąść sobie w ogrodzie pełnym palm przy +20 stopniach wiedząc, że w Polsce pada śnieg. Podróżujący samochodem niech się przygotują na niezłą męczarnię w szukaniu wolnych miejsc parkingowych. Zdarzyło się, że stare miasto objechaliśmy trzy razy zanim coś znaleźliśmy. No i na koniec zostawiłem sobie Kadyks. To miasto mnie rozłożyło. Pojechaliśmy tam szybko po Gibraltarze, żeby zobaczyć zachód słońca nad Atlantykiem i owszem było to piękne, ale było również niczym w porównaniu z tym co odczułem później, spacerując po uliczkach Kadyksu (miasta położonego na półwyspie). Jego klimat jest NIEPOWTARZALNY. Tego się nie da opisać. Miałem wrażenie, że jestem w jakimś Truman Show, gdzie wszyscy wokół mnie tylko na chwilę są radośni, głośni i żyją tak, że każda minuta ich życia jest szczęśliwa. Ale to jest prawda. Tam czas całkowicie staje w miejscu. Miasto Cię wchłania. Masz ochotę usiąść na jednej z brukowanych uliczek i po prostu oddychać tym co się tam unosi w powietrzu. Nigdy nie czułem takiej potrzeby powrotu do jakiegoś miejsca. Punkt obowiązkowy.

Z jedzeniowych rzeczy polecam churros z gorącą czekoladą (ale tylko w churerrii w której wyrabia się to na miejscu). W Sewilli jest też fajny bar San Fernando, gdzie za obiad (2 dania, 2 desery, 2 napoje) płaci się 10 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
 Temat postu: Re: Andaluzja
#522 PostWysłany: 21 Mar 2018 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@LaMancha
A co polecasz do jedzenia w Kadyksie (oprócz churros)?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#523 PostWysłany: 21 Mar 2018 01:25 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Churros to przysmak nie tylko Kadyksu. Mieliśmy mało czasu, więc wrzuciliśmy na ząb jakieś tapas, nie pamiętam nawet dokładnie co to było. Polecam jeść tam, gdzie siedzą miejscowi. Bez trudu da się takie miejsca zauważyć. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#524 PostWysłany: 21 Mar 2018 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@LaMancha
Jak nie jedliście pescadito frito to tak jakbyście w Kadyksie nie byli, czy w Andaluzji w ogóle... :twisted:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#525 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:23 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
@namteH , jestem niemal pewien, że jedliśmy to w Sewilli. Pamiętam nazwę, ale nie pamiętam co to jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#526 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
namteH...możesz opisac te potrawę(smazona ryba?) i czy tylko w Andaluzji możliwa degustacja? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#527 PostWysłany: 06 Kwi 2018 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
gruszek1982 napisał(a):
Hej

Dzięki uprzejmości easyjet-a pod koniec września wybieram się z żoną do Andaluzji na 8.5 dnia. Lądujemy w Jerez ( sobota ) , wracamy z Granady ( poniedziałek ).
Mój wstępny plan zwiedzania to :

1. Po przylocie Jerez lub od razu do Kadyksu ( sobota, niedziela, poniedziałek )
2. Kadyks/Jerez - Grazalema - Zahara - Setenil de las Bodegas - Ronda ( wtorek )
3. Ronda - Caminito del Rey - Malaga/Nerja ( środa )
4. Malaga/Nerja - Sierra Nevada - Granda ( sobota )
5. Granada ( niedziela, poniedziałek )

Kilka pytań:
Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ?
Czy warto jechać w góry Sierra Nevada ? Nie interesuje nas całodzienne chodzenie po szlakach , co najwyżej krótki spacer + widoki.
Będziemy się poruszać transportem publicznym i autem w razie potrzeby.
Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Pare fotek z wczoraj z Sierra Nevada od samej Granady 20 km autem kretymi drogami z pieknymi widokami. Parking na gorze €1.8/h, duze piwo €4.5.

Po drodze Los Cahorros ale nie mielismy czasu.

W polowie drogi godna polecenia knajpka El Mirador. Menu del dia €10 obok sklep z walsnymi wyrobami ... 1l vermutu, morcilla, loganiza po paczce mala oliwa 10€ ImageImageImageImageImageImage

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#528 PostWysłany: 23 Kwi 2018 10:45 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Wybieram się m.in do Sewilli i Malagi.
Sewilli będę 3 dni, i na 1 dzień chciałbym wyskoczyć albo do Cordoby albo do Kadysku. I mam do was pytanie co bardziej polecacie? Kadyks czy Kordobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#529 PostWysłany: 23 Kwi 2018 15:15 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 123
Kordobę, ma niepowtarzalną architekturę, klimat i jest bardziej znacząca historycznie, Kadyks jest sympatyczny ale się nie wyróżnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#530 PostWysłany: 23 Kwi 2018 15:17 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
zgadzam sie z ww. ale wybralbym Kadyks i ocean.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#531 PostWysłany: 24 Kwi 2018 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@fredbb zdecydowanie Kordoba jest bardziej unikalna, a Mezquita jest dosłownie jedyna na świecie. Katedry jak w Kadyksie są do zobaczenia i w innych miejscach. Samo stare miasto ma bardzo urokliwe położenie i jest otoczone wodą z niemal wszystkich stron, to jednak brakuje mu efektu Wow :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#532 PostWysłany: 25 Kwi 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 250
Kilometry: 300 348
niebieski
Kordoba :mrgreen: miasto ma swój niepowtarzalny klimat
a zabytki robią wielkie wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#533 PostWysłany: 25 Kwi 2018 20:49 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Hmmm :D czyli jednak Kordoba? :D Bo tak, na fotkach jakby lepiej wygląda Kadyks, ale w Kordobie kusi mnie Mezquita. A pro po co do Mezquita, długie są kolejki po bilety?
Z drugiej strony o Kadyskie słyszałem wiele dobrego, że europejska Hawana itp., ale chyba jednak przekonaliście mnie do Kordoby ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#534 PostWysłany: 25 Kwi 2018 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@fredbb,
Najlepiej oba te miasta, ale skoro musisz wybierać, to zdecydowanie popieram wersję z Kordobą. W który dzień tygodnia się wybierasz?

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#535 PostWysłany: 26 Kwi 2018 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@fredbb w listopadzie kolejki po bilety praktycznie nie było, ale w wyższym sezonie pewnie są one dłuższe. Warto też zwrócić uwagę na godziny mszy świętych, zwłaszcza jeśli planowane zwiedzanie Kordoby wypada w niedzielę, gdyż zwiedzający są wtedy wypraszani z wnętrza Mezquity. Jeśli czas pozwoli to polecam również w Kordobie zobaczyć fajną rezydencję z licznymi różnorodnymi patio - Palacio de Viana. Można ją zwiedzić bezpłatnie w środy w godzinach 14-17.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#536 PostWysłany: 26 Kwi 2018 08:27 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
fredbb napisał(a):
Hmmm :D czyli jednak Kordoba? :D Bo tak, na fotkach jakby lepiej wygląda Kadyks, ale w Kordobie kusi mnie Mezquita. A pro po co do Mezquita, długie są kolejki po bilety?


Nie wiem czy coś się zmienilo, ale parę lat temu w godzinach 8:30-9:30 wejście do Mezquity było za free.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#537 PostWysłany: 26 Kwi 2018 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 250
Kilometry: 300 348
niebieski
chyba nadal jest. tylko, że wtedy wielkie tłumy.
ja ostatnio w lutym stałem do 15minut. warto


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Kwi 2018 10:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#538 PostWysłany: 12 Maj 2018 19:11 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Słuchajcie, a jak dojadę z Malagi do białego miasteczka Frigiliana? Bo nie mogę znaleźć żadnych busów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#539 PostWysłany: 12 Maj 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Pewnie najprościej z Malagi di Nerji autobusem Alsa a dalej to już chyba tylko taxówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#540 PostWysłany: 12 Maj 2018 21:59 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
O kurde czyli nie ma żadnego busa do miasteczka ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group