Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2012 12:00 

Czy robiąc zakupy w sklepie wolnocłowym, to co kupię musi zmieścić się w bagażu podręcznym. Chodzi mi o to czy torba z zakupami z bezcłówki nie zostanie potraktowana jako kolejna sztuka bagażu podręcznego. Chodzi o lotnisko w Modlinie.
Z góry dzięki za odp.
Magda.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 07 Wrz 2012 12:19 

Na pewno wiem że w przypadku Wizzaira, teoretycznie zakupy na wolnocłówce nie są liczone jako osobny bagaż podręczny, w przypadku Ryanaira nie wiem np. w Balicach powiedzieli mi że liczy się jako osobny bagaż ale znowu wylatując z Bergamo dali mi osobną specjalną reklamówkę i paragon i problemu przy kontroli podręcznego nie było.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 07 Wrz 2012 12:24 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
Za Ryanair FAQ :

Kod:
BAGAŻ PODRĘCZNY

Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego na osobę (z wyjątkiem niemowląt) o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm (torebki, teczki, komputery przenośne, zakupione produkty, aparaty itp. mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego).

#4 PostWysłany: 07 Wrz 2012 13:00 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
To zależy wd.regulaminów na stronach dozwolona jest tylko JEDNA sztuka bagażu podręcznego-czyli zakupy do bagażu nie do reklamówki.
W praktyce, część lotnisk- ktoś pisał kiedyś np. o Bergamo, wymogła na przewoźnikach i handlerach, żeby zakupy ze sklepów mogły być w osobnej torbie.

#5 PostWysłany: 11 Wrz 2012 11:14 
Awatar użytkownika

Gaszpar napisał(a):
W praktyce, część lotnisk- ktoś pisał kiedyś np. o Bergamo, wymogła na przewoźnikach i handlerach, żeby zakupy ze sklepów mogły być w osobnej torbie.

Tak też jest napisane w jednym ze sklepów na lotnisku w Eindhoven. Przy kasach wisi informacja, że można zakupy wnieść w osobnej torbie.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 05 Gru 2012 02:13 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Pewnie już było z 10razy pisane ale jak to jest w Modlinie przy lotach wizzem można mieć torbę z zakupami czy wszystko w 1 sztuce bagażu musi być?

#7 PostWysłany: 05 Gru 2012 02:33 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
niebieski
w wizzairze teraz możesz mieć reklamówkę z bezcłowego obok podręcznego
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 16 Kwi 2016 13:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Temat zakończył się w 2012 roku. To dawno dosyć ;) Jakie są Wasze doswiadczenia teraz? Czy zakupy w bezcłowym, w Ryanair każą upychać w bagażu czy można je zabrać jako osobną (dodatkową) torbę?

#9 PostWysłany: 16 Kwi 2016 13:39 
Awatar użytkownika

Ostatnio jak latałem ryanairem nie było problemu, że miałem plecak, a w ręce reklamówkę z bezcłówki.

Zresztą Ryanair jakiś czas temu wprowadził drugi podręczny bagaż, chyba też po to :)
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 16 Kwi 2016 13:55 
Awatar użytkownika

Spokojnie można mieć ze sobą i nie trzeba chować po plecakach/torbach. Ryanair jakiś czas temu zmienił podejście do klienta i na więcej rzeczy przymyka oko... w granicach zdrowego rozsądku oczywiście.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 16 Kwi 2016 14:33 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
W Ryanair mozna miec teraz 2 podreczne, wiec jednym z nich moze byc reklamowka z zakupami.
gosiagosia uważa post za pomocny.

#12 PostWysłany: 16 Kwi 2016 15:39 

gosiagosia napisał(a):
Temat zakończył się w 2012 roku. To dawno dosyć ;) Jakie są Wasze doswiadczenia teraz? Czy zakupy w bezcłowym, w Ryanair każą upychać w bagażu czy można je zabrać jako osobną (dodatkową) torbę?

zakończył się, bo stracił rację bytu:
Kod:
Ryanair pozwala zabrać nam na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego bezpłatnie, ich wymiary wynoszą odpowiednio: 55 x 40 x 20 cm o maksymalnej wadze do 10 kg oraz 35 x 20 x 20 cm.
 PM off  

#13 PostWysłany: 21 Mar 2022 12:48 

Loty: 2
Kilometry: 13 694
Witam, odgrzebuje temat.

Jak aktualnie wygląda kwestia z zakupami w strefie bezcłowej.
Muszą być schowane do plecaka czy można wejść na pokład z plecakiem i reklamówką?
Pytam o najtańszą taryfę value.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 21 Mar 2022 12:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Można wejść z plecakiem i reklamówką.
 Relacje PM off  

[ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości