Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1521 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:10 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
flus napisał(a):
Kol. @daniel4g
Nie wiem, czy nie potrafisz czytac regulaminow, czy tak celowo udajesz... Skoro wszystko wiesz lepiej, to po co w ogole zadajesz pytanie na tym forum...?
Musisz sobie uswiadomic jedna rzecz, podstawowym rachunkiem do rozliczen w kantorze wielowalutowym Aliora jest nie rachunek w PLN, tylko rachunek w EUR.

I zawsze najbardziej oplaca sie platnosc w walucie rachunku, a nie innej, ale jak chcesz to plac sobie w USD i rozliczaj na rachunku w PLN, zobaczymy jak na tym wyjdziesz. Tylko pozniej sie pochwal na forum ku przestrodze dla innych.
Polecam też przeczytać przedostatnie zdanie z tej strony:
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... wa-KW.html


Zacytowałem Ci regulamin a Ty dalej idziesz w zaparte i jeszcze to mi zarzucasz, ze nie potrafię czytać regulaminu? :lol: Ale zrobię to jeszcze raz i powiedz mi, której części poniższych zapisów nie rozumiesz?

w przypadku braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku głównym Karty Wielowalutowej,
transakcje księgowane są w ciężar Rachunku prowadzonego w walucie PLN, a przewalutowanie następuje zgodnie z poniższymi zasadami:
- operacje w walutach USD i GBP są przeliczane z waluty transakcji na PLN według kursu średniego NBP.


Mało tego, nie musisz nawet potrafić czytać regulaminu. Wystarczy spojrzeć na Wikipost na górze :lol:
Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.
4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1522 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:16 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Przejrzałem skrzynkę pocztową i informacje o zmianach regulaminu Kantoru Walutowego.
I wygląda na to, że od 2021 zmienił się sposób rozliczania Karty Wielowalutowej i wg aktualnego regulaminu jest tak jak napisał @daniel4g

Regulamin stary:
6. Wszystkie operacje dokonane przy użyciu Karty Wielowalutowej, za wyjątkiem operacji zwrotu oraz
wycofania operacji, obciążają:
a. Rachunek w walucie transakcji, jeżeli transakcja wykonywana była w walucie określonej w Rozdziale
I pkt. 21 Taryfy
b. Rachunek prowadzony w EUR, jeżeli transakcja była wykonywana w innej walucie niż określone
w Rozdziale I pkt. 21 Taryfy, według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację
c. w przypadku:
i. braku dostępności Rachunku lub braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku
opisanym w pkt a), transakcje przeliczane są z waluty transakcji na EUR według kursu
Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację i księgowane w ciężar Rachunku
głównego Karty Wielowalutowej
ii. braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku głównym Karty Wielowalutowej,
transakcje przeliczane przez Bank na PLN po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym
w Banku w dniu rozliczenia Operacji i księgowane w ciężar Rachunku prowadzonego
w walucie PLN
iii. w przypadku braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku prowadzonym
w walucie PLN transakcja jest odrzucana


Regulamin nowy (od 2021):
6. Wszystkie operacje dokonane przy użyciu Karty Wielowalutowej, za wyjątkiem operacji zwrotu oraz wycofania
operacji, obciążają:
a. Rachunek w walucie transakcji, jeżeli transakcja wykonywana była w walucie określonej w Rozdziale
I pkt. 22 Taryfy
9/11
b. Rachunek prowadzony w EUR, jeżeli transakcja była wykonywana w innej walucie niż określone
w Rozdziale I pkt. 22 Taryfy, według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację
c. w przypadku:
i. braku dostępności Rachunku lub braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku
opisanym w pkt a), transakcje księgowane są w ciężar Rachunku głównego Karty
Wielowalutowej, a przewalutowanie następuje zgodnie z poniższymi zasadami:
- operacje w walutach PLN są przeliczane z waluty transakcji na EUR według kursu
średniego NBP zaprezentowanego przez Bank na stronie:
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... walut.html
- operacje w walutach USD i GBP są przeliczane z waluty transakcji na PLN, a następnie
z PLN na EUR według kursu średniego NBP zaprezentowanego przez Bank na stronie:
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... walut.html
– operacje w pozostałych walutach są przeliczane z waluty transakcji na EUR według kursu
Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację
ii. braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku głównym Karty Wielowalutowej,
transakcje księgowane są w ciężar Rachunku prowadzonego w walucie PLN,
a przewalutowanie następuje zgodnie z poniższymi zasadami:
- operacje w walutach USD i GBP są przeliczane z waluty transakcji na PLN według kursu
średniego NBP zaprezentowanego przez Bank na stronie:
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... walut.html
- operacje w pozostałych walutach są przeliczane z waluty transakcji na EUR według kursu
Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie na PLN po kursie
kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji
iii. w przypadku braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku prowadzonym
w walucie PLN transakcja jest odrzucana.


A to zostało na stronie wg starego regulaminu:
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... wa-KW.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1523 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:15 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Nie prościej zamiast się kłócić wyrobić sobie kartę w Pekao i nie martwić się o wymienianie waluty? :P
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
#1524 PostWysłany: 25 Sty 2023 22:23 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
A jak wygląda kwestia transakcji wykonywanych w weekend? Czy podobnie jak w Revolut doliczana jest dodatkowa prowizja? Jeśli tak to jak wysoka? W regulaminie nie znalazłem takiej informacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1525 PostWysłany: 25 Sty 2023 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
W weekend kurs jest po prostu wybitnie niekorzystny i to jest jedyna "prowizja".
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1526 PostWysłany: 25 Sty 2023 23:07 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
daniel4g napisał(a):
A jak wygląda kwestia transakcji wykonywanych w weekend? Czy podobnie jak w Revolut doliczana jest dodatkowa prowizja? Jeśli tak to jak wysoka? W regulaminie nie znalazłem takiej informacji...

Ale jakich transakcji? Wymiany walut w kantorze czy transakcji kartowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1527 PostWysłany: 26 Sty 2023 01:27 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
ume napisał(a):
daniel4g napisał(a):
A jak wygląda kwestia transakcji wykonywanych w weekend? Czy podobnie jak w Revolut doliczana jest dodatkowa prowizja? Jeśli tak to jak wysoka? W regulaminie nie znalazłem takiej informacji...

Ale jakich transakcji? Wymiany walut w kantorze czy transakcji kartowych?


Interesuje mnie i jedno i drugie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1528 PostWysłany: 26 Sty 2023 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Kantor Aliora nie bierze kursów międzybankowych, Visy czy MasterCard i nie dolicza do tego %, mają swój kurs i w weekend po prostu zwiększają spread, przez co kurs jest nieatrakcyjny. Zmiana kursu w weekend to odpowiednik prowizji % w Curve/Revolut itp.
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1529 PostWysłany: 26 Sty 2023 08:30 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
A jak to wygląda w przypadku płatności kartą w weekendy w sytuacji analogicznej do tej kiedy w dni robocze stosowany jest średni kurs NBP? Czy stosowany jest kurs piątkowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1530 PostWysłany: 26 Sty 2023 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Stosowany jest kurs widoczny na ich stronie. Zobacz na wykresie, że sztywno jest ustawiany spread weekendowy.

Image
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1531 PostWysłany: 26 Sty 2023 15:16 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Kri$ nie wprowadzaj w błąd. Kurs kantorowy po pierwsze jest indywidualny (na stronie jest tylko orientacyjny), a po drugie nie ma zastosowania do transakcji kartowych. W zależności od sytuacji jakie były omówione wyżej, przy przeliczeniach na potrzeby kart brany jest kurs NBP albo tabeli Alior Banku, ale nigdy Kantoru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1532 PostWysłany: 26 Sty 2023 19:19 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
ume napisał(a):
@Kri$ nie wprowadzaj w błąd. Kurs kantorowy po pierwsze jest indywidualny (na stronie jest tylko orientacyjny), a po drugie nie ma zastosowania do transakcji kartowych. W zależności od sytuacji jakie były omówione wyżej, przy przeliczeniach na potrzeby kart brany jest kurs NBP albo tabeli Alior Banku, ale nigdy Kantoru.


Podsumowując, jeśli dobrze Ciebie rozumiem:
- Przy ręcznej wymianie walut w dni robocze stosowany jest kurs Kantoru.
- Przy ręcznej wymianie walut w weekendy stosowany jest kurs Kantoru z pewnym dodatkowym narzutem.
- Przy transakcjach kartowych w USD rozliczanych z konta w PLN w tygodniu dni robocze stosowany jest średni kurs NBP
- Przy transakcjach kartowych w USD rozliczanych z konta w PLN w weekendy stosowany jest skrajnie niekorzystny kurs tabeli Alior Banku.
Popraw mnie proszę jeśli coś pomieszałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1533 PostWysłany: 26 Sty 2023 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
-- 26 Sty 2023 20:38 --

@daniel4g
Dla mnie jest to właśnie bardzo wygodne, że płacąc kartą wielowalutową się nie zastanawiam czy jest dzień roboczy, weekend, czy święto :) Używając tej wielowalutowej karty Aliora do płatności w euro po prostu kwota jest pobierana z rachunku w euro w pierwszej kolejności. W drugiej kolejności jest pobierana z rachunku w złotówkach, jeśli saldo rachunku w euro jest puste albo niższe od wykonywanej płatności.
I wiadomo, że sam rachunek w euro najlepiej jest zasilać gdy kurs jest dla nas atrakcyjny, czyli raczej w dni robocze, a nie weekendy z wysokim spreadem.

-- 26 Sty 2023 20:44 --

daniel4g napisał(a):
- Przy ręcznej wymianie walut w dni robocze stosowany jest kurs Kantoru.
- Przy ręcznej wymianie walut w weekendy stosowany jest kurs Kantoru z pewnym dodatkowym narzutem.

Jeśli przez "ręczną wymianę walut" rozumiesz transakcję Kup walutę np. USD w Kantorze Internetowym Alior Bank to zarówno w dni robocze, jak i w weekendy stosowany jest po prostu kurs z Kantoru. Z tym, że w weekend w kantorze obowiązuje wyższy spread, niż w dni robocze. Nie ma dodatkowego narzutu, jest po prostu gorszy kurs kupna. Plusem jest jednak to, że te koszty są jawne i widzisz je przed podjęciem decyzji kupować czy nie kupować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1534 PostWysłany: 26 Sty 2023 19:51 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
-- 26 Sty 2023 18:48 --

To, że się nie zastanawiasz nie znaczy, że w weekendy czy święta transakcje nie są realizowane po mniej korzystnym kursie czyli mówiąc krótko płacisz więcej :( Ja właśnie chciałbym mieć pełną wiedzę jak to wygląda, żeby dokonywać tych transakcji świadomie. Niestety strona Kantoru Alior i ich regulaminy milczą na ten temat a w tym temacie też niestety nie znalazłem odpowiedzi.

-- 26 Sty 2023 18:51 --

Cicha_Woda napisał(a):
-- 26 Sty 2023 20:38 --

@daniel4g
Dla mnie jest to właśnie bardzo wygodne, że płacąc kartą wielowalutową się nie zastanawiam czy jest dzień roboczy, weekend, czy święto :) Używając tej wielowalutowej karty Aliora do płatności w euro po prostu kwota jest pobierana z rachunku w euro w pierwszej kolejności. W drugiej kolejności jest pobierana z rachunku w złotówkach, jeśli saldo rachunku w euro jest puste albo niższe od wykonywanej płatności.
I wiadomo, że sam rachunek w euro najlepiej jest zasilać gdy kurs jest dla nas atrakcyjny, czyli raczej w dni robocze, a nie weekendy z wysokim spreadem.

-- 26 Sty 2023 20:44 --

daniel4g napisał(a):
- Przy ręcznej wymianie walut w dni robocze stosowany jest kurs Kantoru.
- Przy ręcznej wymianie walut w weekendy stosowany jest kurs Kantoru z pewnym dodatkowym narzutem.

Jeśli przez "ręczną wymianę walut" rozumiesz transakcję Kup walutę np. USD w Kantorze Internetowym Alior Bank to zarówno w dni robocze, jak i w weekendy stosowany jest po prostu kurs z Kantoru. Z tym, że w weekend w kantorze obowiązuje wyższy spread, niż w dni robocze. Nie ma dodatkowego narzutu, jest po prostu gorszy kurs kupna. Plusem jest jednak to, że te koszty są jawne i widzisz je przed podjęciem decyzji kupować czy nie kupować.


Dzięki za wyjaśnienie. A co w przypadku płatności kartą dokonywanych w weekendy? Konkretnie chodzi mi o transakcje, które w dni robocze rozliczane są po średnim kursie NBP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1535 PostWysłany: 26 Sty 2023 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
daniel4g napisał(a):
To, że się nie zastanawiasz nie znaczy, że w weekendy czy święta transakcje nie są realizowane po mniej korzystnym kursie czyli mówiąc krótko płacisz więcej

Chodzi mi o sytuację, gdy mam wcześniej kupioną walutę, którą płacę. Najczęściej jest to euro, ale były też chorwackie kuny czy inne. Wiedząc z wyprzedzeniem, że gdzieś jadę, to staram się wcześniej zasilić odpowiednie konto walutowe dokupując te euro, czy kuny, czy dolary. Wtedy staram się walutę kupić po korzystnym kursie wobec złotówek. To dokupowanie robię właśnie w dni robocze. I potem mając już odpowiednią ilość np. dolarów nie zastanawiam się w jaki dzień dokonuję płatności kartą. Bo za te dolary już wcześniej zapłaciłam po kursie, który uznałam za akceptowalny, albo wręcz korzystny.

W kwestii przewalutowań z karty przy płatnościach w weekend - tego nie wiem z praktyki :?: Jak opisałam to wcześniej, jadąc na wyjazd nie zasilam konta w Kantorze złotówkami, tylko za te złotówki przed wyjazdem kupuję odpowiednią walutę i już nią płacę bezpośrednio. Jak mam jakieś wolne środki na koniec miesiąca to czasem kupuję euro "na zapas", bo na pewno prędzej czy później i tak je wykorzystam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1536 PostWysłany: 26 Sty 2023 20:09 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@daniel4g
Dlaczego nie napiszesz/zadzwonisz do Aliora? Tam powinni Ci udzielić kompetentnej odpowiedzi.
Natomiast dziwię się, że nie przekonuje Cię, to co tutaj już wielokrotnie podkreślano, że najlepiej dla Ciebie będzie po prostu mieć dolary na rachunku w USD i płacić z niego bezpośrednio.
Wtedy wiesz dokładnie po jakim kursie kupiłeś dolary, nie obchodzą Cię już żadne wahania kursowe, dodatkowe przewalutowania, większy spread w weekendy czy inne tego typu niespodzianki. Masz sztywny kurs, pełną informację o przewalutowaniu i śpisz spokojnie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1537 PostWysłany: 26 Sty 2023 20:21 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Dlaczego nie zadzwonię do Aliora? Bo wielokrotnie na infoliniach różnych banków usłyszałem takie brednie i informacje wyssane z palca, że miałbym zerowe zaufanie do uzyskanej odpowiedzi. Na forum za to wielokrotnie znalazłem rzetelne i sprawdzone informacje poparte praktyką. Oczywiście rozwiązanie z wcześniejszym zakupem jest dobre i tak jak piszesz rozwiązuje wiele problemów, ale na pewno nie jest to opcja najtańsza z prostej przyczyny: kurs kantoru alior w każdym przypadku jest gorszy od średniego kursu NBP. Moje dociekanie szczegółów dotyczących rozliczeń w weekendy wynika z tego, że po prostu chciałbym mieć pełną wiedze na ten temat bo dopiero wtedy można w pełni porównać różne oferty na rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1538 PostWysłany: 26 Sty 2023 20:35 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Niekoniecznie zdawanie się na przewalutowanie przez Alior to najtańsza opcja, nawet w przeciągu danego dnia.
Weź pod uwagę, że kurs średni jest stały przez cały dzień, natomiast na rynku są cały czas wahania, często przekraczające te 1,5gr początkowej różnicy. Zatem nierzadko w dni robocze są sytuacje, że nawet w kantorze Aliora kupić te dolary w danym dniu możesz taniej niż wynosi kurs średni stosowany do rozliczeń. Ale to już zabawa na którą trzeba mieć czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1539 PostWysłany: 26 Sty 2023 23:00 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
daniel4g napisał(a):
Moje dociekanie szczegółów dotyczących rozliczeń w weekendy wynika z tego, że po prostu chciałbym mieć pełną wiedze na ten temat bo dopiero wtedy można w pełni porównać różne oferty na rynku.

Skoro „dociekasz” to jak rozumiesz zapisy regulaminu, który był już tutaj zacytowany? Na pewno nie wspomina on o tym co piszesz, tj stosowaniu zupełnie innego źródła kursów w dni robocze, a innego w dni wolne. Nie wiem czy w ogóle Alior księguje rozliczenia w dni wolne, a jeśli tak to bierze zapewne aktualny (czyli ostatni ogłoszony) kurs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1540 PostWysłany: 27 Sty 2023 00:28 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Dzięki @golen , czyli Alior Kantor wprowadził zmiany a na stronie zostawił stare zapisy...?
Byłem przekonany że dalej mając EUR można bez obaw płacić w USD/GBP...

7go stycznia płaciłem GBP 20, rozliczono dnia 10 stycznia EUR 22.68.

https://www.mastercard.com/global/en/pe ... rency.html
Wg kalkulatora MC przy banku prowizji 0%:
7go stycznia €22.74
10go stycznia €22.73

Teraz na ile ten kalkulator MC jest wiarygodny to ciężko powiedzieć, nie mniej jak widać różnica 5 eurocentów (0.25%) dramatu nie ma. Czy lepiej wyszłaby wymiana waluty z EUR na GBP w Alior Kantor przed dokonaniem transakcji - nie sądzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group