Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 18 Lis 2018 11:54 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Mam zagwozdkę - ile bagaży z nami może polecieć? 3 czy 5? :lol:
Nie wiem czemu ja mam 2 x cabin luggage a żona ma 1? Nie wykupiłem nikomu Priority...
Dostałem mejla że dodali mi jakieś 10kg bagażu do nadania, ale nie wiem czy to się pokrywa z bagażem kabinowym, no i dalej nie wyjaśnia skąd się wziął ten 40x30x20 :lol:
Rezerwacji dokonałem w czerwcu, lot odbędzie się w grudniu jeśli ma to znaczenie. Przeszukałem ostatnie strony na forum i nie widzę jednoznaczej odpowiedzi...

Załączniki:
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 51.52 KiB | Obejrzany 2131 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#442 PostWysłany: 18 Lis 2018 12:12 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 4
No z tym podwójnym podręcznym to dziwne skoro nie misia miałeś Prioryty.
Przysługuje ci w takim razie 5

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 18 Lis 2018 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 307
Kilometry: 461 763
srebrny
@Jac
Jac napisał(a):
Mam zagwozdkę - ile bagaży z nami może polecieć? 3 czy 5? .

Te informacje co wysyłają na maile tylko wprowadzają w błąd. Sam ostatnio otrzymałem informację, że przysługuje mi bagaż podręczny o starych wymiarach (a wiadomo, że jest on dostępny teraz tylko przy priority). Jeżeli chcesz mieć pewność, co możesz zabrać to zaloguj się na swoją rezerwację.
Z tego co opisałeś wynika, że masz mały bagaż podręczny 40x30x20 oraz bagaż rejestrowany 10kg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 18 Lis 2018 15:33 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 7
NikodemFM napisał(a):
lupus89 napisał(a):
Czy ktoś wie czy w przypadku wykupu WizzPriority większy bagaż podręczny musi być na kółkach?:D Wszędzie piszą o tych kółkach...


O kółkach pisze się w kontekście wymiarów bagażu, że wystające elementy (jak właśnie kółka) również wliczają się do wymiarów i jak bagaż ma np 50, a kółka wystają na 8 cm to wtedy cały bagaż traktowany jest, że ma 58 cm. Najważniejsze to wymiary, a to, czy to walizka czy karton to Twoja sprawa (chyba, że polityka na tyle się zaostrzyła, że jest aż tak przekichane, o czym mogłem przegapić, ale wątpię)


Ok, ale w takim razie dlaczego w kontekście małego bagażu podręcznego nie piszą o kółkach? Przecież są takie małe walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 18 Lis 2018 15:52 

Troszkę cię poniosło: nawet ten poprzedni liliput walizka wizz miała z tego co pamiętam 42x32x25 cm
A i najważniejsze: ma czy musi trafić pod nogi czy pod fotel, z kółkami praktycznie niemożliwe
Góra
 PM off  
      
#446 PostWysłany: 18 Lis 2018 20:37 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 3
Witam, czy ktoś z Was mógłby mi pomóc - w piątek wylatujemy z Waw do Belfastu, pierwszy lot to Waw - Liverpool WizzAirem, zaś drugi to inna linia lotnicza. Kupowałam bilety przez kiwi.com w sierpniu - z możliwością wzięcia na pokład bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 - jak wiemy została zmieniona polityka bagażowa WizzAir - proponują nam nadanie tych bagaży jako bagaże rejestrowane. I wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, ze wszędzie jest napisane, ze na tych przelotach, ze względu na krótki czas na przesiadkę - NIE można mieć bagażu rejestrowanego... W Liverpoolu mamy ok 2h (czy damy radę odebrać bagaże? W drugim samolocie jest możliwość wzięcia bagażu na pokłąd). W drodze powrotnej lecimy przez Luton i tam mamy 1.5 h - czyli musimy zarejestrować bagaże do Wizz Aira - czy to w ogóle jest wykonalne? Co polecacie? Jak tę sytuację rozwiązać? Nie bardzo sobie wyobrażam podróż na weekend w listopadzie do Belfastu z malutkim plecaczkiem jako bagaż podręczny tylko i wyłącznie... Help... Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 18 Lis 2018 20:49 

W Wizzair wykupić priorytet na loty w dwie strony
Ponadto nawet z priority 1,5 godziny na przesiadkę w Luton to duża szansa na utknięcie tam
Góra
 PM off  
      
#448 PostWysłany: 18 Lis 2018 20:56 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź... nie brzmi to jednak zbyt optymistycznie...
Niestety nie wiem jak wykupić priorytet w WizzAir - nie mam u nich bezpośrednio rezerwacji, tylko przez Kiwi.com - a tam jasno piszą - Podróż tylko z bagażem podręcznym. Specjalna cena wybranych podróży jest dostępna tylko u nas, ale nie uwzględnia bagażu rejestrowanego - tyle, że jak kupowałam bilety to wizzair miał inną politykę dotyczącą bagaży podręcznych... Nie wiem co robić - ze mną lecą jeszcze 2 osoby - i są wściekłe z powodu tych zmian...
A utknięcie w Luton co oznacza? Że nie zdążymy na samolot? Z Belfastu do Luton lecimy innymi liniami i tam bagaż pakujemy na pokład, więc nie powinno być problemów... myślę...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 18 Lis 2018 21:06 

Tu masz podane jak tanio jutro po 9 zadzwonić do Wizzair i zapytaj co masz zrobić
kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835&p=1103169&hilit=Jak+tanio#p1103169
Nie pomyśleliście, na Luton musicie przejść kontrolę paszportową i bezpieczeństwa, może być bardzo ciasno czasowo
Góra
 PM off
pilkku uważa post za pomocny.
 
      
#450 PostWysłany: 18 Lis 2018 23:28 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 3
Dzięki raz jeszcze za odpowiedź - to były loty zaproponowane przez kiwi.com.
Nie wiem w takim razie jak to zrobimy, ale jutro z rana dzwonię i do kiwi.com i do wizzair - raz jeszcze dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 18 Lis 2018 23:36 

To się daliście wkręcić
Może kiwi,com wie o wejściu Wizz do sojuszu linii lotniczych, wtedy przesiadki są gwarantowane
Ale jak wam obiecali, byle tylko z podręcznym to zapewne wszystko będzie ok
Góra
 PM off  
      
#452 PostWysłany: 19 Lis 2018 01:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
17.11 poranny lot (6:00) z Warszawy do Luton: obsługa niezainteresowana rozmiarami bagaży podręcznych, nie widziałem, żeby komuś mierzyli. Na locie Luton - Warszawa (20:00) sytuacja podobna. Jak widać podejście do nowych zasad na razie nie jest jednolite, zestawiając chociażby z tym, co ostatnio o Luton pisał @wersus79
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 19 Lis 2018 22:55 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 8
Lepiej spytać niż potem płacić ;)
Czy na lot wykupiony w sierpniu, który jest jutro mogę zabrać bezpłatnie 1 bagaż rejestrowany do 10kg i 1 bagaż podręczny 40x30x20cm (dostałem maila: "Do Twojej rezerwacji dodano nieodpłatnie jedną sztukę 10-kg bagażu rejestrowanego na pasażera. Nie zapomnij nadać 10-kg bagaż rejestrowany przy stanowisku odprawy na lotnisku")? Czyli mogę duży plecak oddać do luku bagażowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 19 Lis 2018 22:58 

Na pokład max 40x30x20cm

Nadawany na check-in nadajesz do luku bagażowego, nie na gate :!:
Góra
 PM off  
      
#455 PostWysłany: 20 Lis 2018 19:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W niedzielę w Sofii (lot do Luton) chodził pan i wyłapywał ludzi z bagażem. Najpierw oglądał karty pokładowe, potem zapraszał do pomiaru, no a potem do terminala płatniczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 20 Lis 2018 20:42 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Poniedziałkowy lot WAW-LCA, w przypadku PB nikt nie sprawdzał ani ilości bagaży podręcznych, ani ich wymiarów, a tym bardziej wagi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:09 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Piątek Skopje Bratysława oraz niedziela Bratysława Skopje nikt nawet nie zerknął na plecaki i torby. Przechodziły naprawdę duże plecaki i torby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 26 Lis 2018 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Wczoraj VIE-GDN najpierw wpuścili do busa wszystkich z priority, a później zaczęło się wyłapywanie ludzi z większym bagażem. Standardowa procedura: karta pokładowa, sizer, terminal płatniczy. Raczej chodziło o walizeczki na kółkach - do plecaków się nie czepiali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#459 PostWysłany: 30 Lis 2018 14:58 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Skopje - Berlin absolutnie żadnej kontroli, ludzie przechodziwli z większymi plecakami jak duzy poprzeczny jako mały podręczny. Warto zaznaczyć ze dzisiaj były na lotnisku komunikaty ze wizz air sprawdza wymiry bagażu itp, kilka dni temu nie było takich komunikatów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Widać, że miesiąc ulgowej taryfy i pobłażliwego traktowania niezorientowanych się kończy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group