Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 14 Lis 2018 13:27 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
O jezu. Weź no chłopie przeczytaj ostatnie 3 strony wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#422 PostWysłany: 14 Lis 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
brtk64 napisał(a):
Witam,
przewertowałem troszeczkę forum, ale dalej nie jestem pewien odpowiedzi. Proszę bez nerwów.


słowo klucz. wymiary są podane i w tym wątku i na stronie.

BTW. przydałby się jakiś algorytm na forum pozwalający na pisanie nowych postów po przeczytaniu chociaż 5 ostatnich stron każdego wątku....
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#423 PostWysłany: 14 Lis 2018 14:19 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 2
Nie lepiej było po prostu poinformować, tak to dwa zbędne posty, teraz ten mój, trzeci. Przeczytałem poprzednie strony, dużo postów o odwołaniu itp.

Nikt nie potwierdził posta użytkownika BZG, czy bagaż rejestrowany do 10 kg może mieć wymiary jak na stronie WizzAir, tj.:

Szerokość: 149 cm
Wysokość: 119 cm
Długość: 171 cm


Kończąc zbędną gadkę; bagaż rejestrowany do 10kg, który zaoferował mi WizzAir z tytułu zmian warunków bagażowych, musi nie przekraczać powyższych wymiarów, tak? Na lotnisku normalnie idę do stanowiska odprawowego, wazą mi go, rejestrują i udaje się do bramki tak? Cala filozofia?

Pozdrawiam niecierpliwych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 14 Lis 2018 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
@brtk64 Tak. Widzisz, udało się. Zuch.
Załącznik:
lugg.JPG
lugg.JPG [ 93.26 KiB | Obejrzany 1474 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 15 Lis 2018 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
149 x 119 x 171?? :O a w Ryanairze jest 55x40x20... jakie złodzieje, co za różnica jakie wymiary idą do luku...
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 15 Lis 2018 18:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Lot z LTN do LIS 8 listopada (nr. W94493).

Bilet kupiony pod koniec września, więc bagaż rejestrowy do 10 kg nadałem za darmo na stanowisku check-in. W czasie boardingu obsługa lotniska (nie wyglądali na pracowników Wizz) sprawdzała w saizerze walizki każdego bez Priority. Osoby ze zdjęcia wyglądały na bardzo zdziwione nowymi zasadami, ale obsługa była nieustępliwa i tych parę osób musiało zapłacić za swoje kabinówki.
Załącznik:
LTN-LIS_W9.jpg
LTN-LIS_W9.jpg [ 248.33 KiB | Obejrzany 1305 razy ]


W samym samolocie (A321) wszystkie schowki na bagaże były zapełnione oraz widziałem osoby z dużymi plecakami pod siedzeniami - tak samo było na locie z WAW do LTN. Chyba większość ludzi na obu lotach miało wykupione Priority.

Jak dla mnie wykupienie Priority ma sens tylko wtedy, gdy ma się przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 16 Lis 2018 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Fajna relacja. To jest pracownik agenta Wizz na LTN (Azzurra).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:01 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 4
Dla mnie też wydawało się to oczywiste.

Miałem większą torbę. 10 kg. "Super" miła pani na lotnisku w Gdańsku kazała mi wróżyć do sizerki.
Pan się dla czego przecież to bagaż rejestrowany?

Powiedziała że musi mieć wymiary nie większe niż 55x40x20.
Nie wiem jak cała sowa by się skończyła. Ale jej zdumienie było jeszcze większe gdy bagaż zmieścił się do sizerki ( duża torba i miękka).

Potem pytałem inną osobę i ona powiedziała że codziennie dostają jakieś nowe wytyczne. I tak naprawdę nie wiadomo co i jak.

Dodam że po 1 leciałem 2 razy.
1 raz nadawałem bagaż w cheq-in. Miałem normalny duży plecak 55x40x20 10 kg.
Do końca nie widziałem jak to będzie bo w mobilnej karcie pokładowej nie było wyraźnie zaznaczone że mam bagaż rejestrowany była tylko ikonka i napis hand luggage.
I przeszło normalnie.

Potem widać że musiała być jakaś afera bo przy następnej odprawie za kilka dni było napisane bagaż 10 kg rejestrowany i bagaż podręczny.
Czyli tak jak powinno być za pierwszym razem.

Nie boje się eksperymentować przy odprawie bo mam auto i kilka toreb w środku przy samym lotnisku.

Dla mnie obecna sytuacja to jest jakiś żart

Nie wszystko jest jasne.
Jak dla mnie Wizz się strasznie kompromituje ta sprawą....

Pytanie czy ktoś ma jedną odpowiedź jak to powinno być
smatekk napisał(a):
@brtk64 Tak. Widzisz, udało się. Zuch.
Załącznik:
lugg.JPG
Najlepiej pisemna od przewoźnika.

Zobaczymy, kolejny lot w poniedziałek Wizz ( bilety kupne przed 10) a w Środę Ryanair ...
Ciekawe jakie będą cyrki .....

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:42 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
heniek napisał(a):
Czy ktoś z Was leciał ostatnio z Kijowa IEV?
Czy bagaż podręczny można nadać jak rejestrowy przed bramkami, czy dopiero po odprawie przy samolocie?
Chciałbym wziąć trochę płynów, wcześnie myślałem o wykupieniu rejestrowego, ale teraz jeśli można nadać a wystarczy mi 10kg to chyba bez sensu?


Sam sobie odpowiem, może się komuś przyda :D
Podręczny można nadać przed bramkami bez problemu, sprawdzają jednak dokładnie wagę, kobieta przede mną miała 10,5kg i musiała wyjmować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:48 

Jak to "można nadać" jak od 16 dni jest to usługa płatna?

Ale mieszasz/cie gmatwasz/cie - nawet jak Ci się udało dalej za darmo, to jaka jest szansa, że to samo się uda gdzieś indziej?
Góra
 PM off  
      
#431 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
mahonypm napisał(a):
Dla mnie też wydawało się to oczywiste.

Miałem większą torbę. 10 kg. "Super" miła pani na lotnisku w Gdańsku kazała mi wróżyć do sizerki.
Pan się dla czego przecież to bagaż rejestrowany?

Powiedziała że musi mieć wymiary nie większe niż 55x40x20.
Nie wiem jak cała sowa by się skończyła. Ale jej zdumienie było jeszcze większe gdy bagaż zmieścił się do sizerki ( duża torba i miękka).



A mierzyłeś wcześniej jakie faktycznie miałeś wymiary tego bagażu? Przekraczały te 55x40x20? Bo jak rozumiem, musiałeś do sizerki to włożyć jeszcze przed bramkami przy check-in?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 16 Lis 2018 19:03 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 4
Nie no torba była duża. 80l czyli 2 razy większa niż podręczny. Ale nie większą niż maksymalne wymiary dla bagażu rejestrowanego podanego na stronie przewóznika.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 16 Lis 2018 19:05 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 4
Tak przy check-in . Nadawałem ja jako bagaż rejestrowany 10kg który dostałem za free. Za to że kupiłem bilety przed 10.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 16 Lis 2018 20:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 7
Czy ktoś wie czy w przypadku wykupu WizzPriority większy bagaż podręczny musi być na kółkach?:D Wszędzie piszą o tych kółkach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 16 Lis 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
lupus89 napisał(a):
Czy ktoś wie czy w przypadku wykupu WizzPriority większy bagaż podręczny musi być na kółkach?:D Wszędzie piszą o tych kółkach...


O kółkach pisze się w kontekście wymiarów bagażu, że wystające elementy (jak właśnie kółka) również wliczają się do wymiarów i jak bagaż ma np 50, a kółka wystają na 8 cm to wtedy cały bagaż traktowany jest, że ma 58 cm. Najważniejsze to wymiary, a to, czy to walizka czy karton to Twoja sprawa (chyba, że polityka na tyle się zaostrzyła, że jest aż tak przekichane, o czym mogłem przegapić, ale wątpię)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 17 Lis 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Przed chwilą dostałem maila z Wizzair z treścią "Uprzejmie informuję, że zmiana polityki bagażowej Wizz Air nie jest podstawą do bezpłatnej rezygnacji z rezerwacji."
To mnie zdrowo rozzłościli - zapytałem grzecznie, o możliwość anulacji i mam.. Ale - co to za podwójne standardy? Jedni mogą - inni już nie? Jak to, nie jest powodem do rezygnacji?? Otóż jest - np. mi nie pasuje stawiać się wcześniej na lotnisku, żeby nadać bagaż! I co teraz?? Zamiast klienta udobruchać - to bęc po łbie - może się nie "skapuje" No akurat użytkownik tego forum, to wiedzę posiada... chyba :) Pozwoliłem sobie napisac zwrotnie, żeby jednak ponownie sprawdzili, ponieważ jest takie forum, gdzie szeroka grupa użytkowników otrzymała jednak zwrot +20 %... Zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 17 Lis 2018 12:42 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jak to "można nadać" jak od 16 dni jest to usługa płatna?

Ale mieszasz/cie gmatwasz/cie - nawet jak Ci się udało dalej za darmo, to jaka jest szansa, że to samo się uda gdzieś indziej?


Nie twierdzę, że uda się gdzieś indziej, mój post dotyczył sytuacji na IEV, tak samo jak wcześniejsze pytanie.
I doprecyzowując miałem na myśli bilety kupione przed wejściem nowej polityki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 17 Lis 2018 12:54 

A nie jest tak, że być może zapomniałeś o fakcie że i Tobie za darmo przyznali bagaż nadawany 10 kg, w związku z rezerwacją przed ogłoszeniem zmiany?
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#439 PostWysłany: 17 Lis 2018 22:18 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Przy tym pierwszeństwie mam 2 podręczne? Mogą to być dwa plecaki czy plecak plus walizka? Jaka waga max?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 17 Lis 2018 23:06 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@neverstopexploring

Masz jeden bagaż w rozmiarze dotychczasowej kabinówki lub plecak (oba w rozmiarze 55x40x23 cm) i do tego małe cóś w odpowienim rozmiarze (40x30x20 cm):
Załącznik:
priority2.jpg
priority2.jpg [ 35.44 KiB | Obejrzany 1791 razy ]


Na rezerwacji wygląda to tak jak na screenie poniżej:
Załącznik:
priority.png
priority.png [ 11.15 KiB | Obejrzany 1791 razy ]


Ostatnio miałem jeden normalny plecak plus drugi mniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group