Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#1781 PostWysłany: 04 Lip 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
Tak, jest. Jeśli ktoś Cię poleci to i Ty i ta osoba macie zniżkę kiedyś to było coś ok 100 plnów.... Teraz trochę mniej...
Sprawdziłem. Dla polecającego 75 PLN, dla polecanego 100 PLN na rezerwację miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1782 PostWysłany: 05 Lip 2019 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Tu masz odpowiedni wątek: airbnb-kod-referencyjny-19euro-na-start,1527,13423&p=981834&hilit=airbnb+%C5%82a%C5%84cuszek#p981834
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1783 PostWysłany: 06 Lip 2019 11:19 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 8
Wybieramy się większą grupą i planujemy zarezerwować 5 pokoi/mieszkań. Nie mamy kont na Airnb. Czy możemy założyć konta i wzajemnie się polecać i otrzymamy zwrot za te 5 rezerwacji? Nie będą to multikonta, tylko pytanie czy nie robią problemu jak zarezerwujemy 5 pokoi u tego samego gospodarza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1784 PostWysłany: 06 Lip 2019 11:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Nie robią ,chyba że będziecie bardzo rozrabiać ;) Bonusy za polecenia raczej bez przeszkód powinno naliczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1785 PostWysłany: 06 Lip 2019 11:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Mój zachwyt nad Airbnb znacząco spadł, o ile na początku byłem bardzo zadowolony o tyle od półtora roku mam powtarzające się problemy z notorycznym anulowaniem noclegów przez wynajmujących, półtora roku temu gospodarz anulował mi rezerwację na Gran Canarii ale bez problemów znalazłem w podobnych pieniądzach, gorzej było w poprzednie wakacje, rezerwowałem na teneryfie z 10 miesięcznym wyprzedzeniem więc wybór duży, ceny również atrakcyjne, 4 miesiące przed wynajmem gospodarz anulował mój nocleg, w tej cenie już nie znalazłem nic. zapłaciłem dwa razy tyle - problem w tym że ten gospodarz anulował rezerwację 3 tyg przed wyjazdem, ilość miejsc do wyboru mocno ograniczona a ceny mocno wysokie - Airbnb dało kupon na 200$ co zrekompensowało różnicę w cenie. W tym roku powtórka z rozrywki - Hiszpania i anulowanie tygodniowego pobytu tydzień przed wyjazdem i Grecja z anulowaniem tygodniowego wyjazdu 3 tyg przed wyjazdem, bez szans na znalezienie czegoś w podobnych cenach bo było rezerwowane w grudniu zeszłego roku. Pomoc Airbnb sprowadziła się do przesłania mi kilku propozycji noclegów w podobnych cenach jak te które wynająłem - tylko taki mały szczegół że zupełnie nie odpowiadające standardom które wynajmowałem....Mimo skarg i wysyłanych wiadomości na tym ta pomoc się zakończyła oraz na zapewnieniu że gospodarz poniesie konsekwencje:) Biorąc pod uwagę wysokie opłaty serwisowe któ®e pobiera Airbnb oraz w większości przypadków rygorystyczne zasady anulowania rezerwacji dla wynajmujących to portal dbający o interes własny i gospodarza, absolutnie nie o interes wynajmującego który płaci nie małą opłatę serwisową.... Airbnb urosło i się zmieniło ( na gorsze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1786 PostWysłany: 06 Lip 2019 11:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No cóż, zacznij nocować w hotelach. Ryzyko anulowania minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#1787 PostWysłany: 06 Lip 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Każda anulacja rezerwacji przez gospodarza generuje automatyczną opinię, widoczną dla wszystkich. Jak rezerwuję z dużym wyprzedzeniem i jest jeszcze duży wybór, to na wstępie odrzucam wszystkie oferty, które mają w komentarzach anulacje. Wybieram oferty z dużą ilością komentarzy, więc prawdopodobieństwo, że akurat mnie pierwszego spotka taka "przyjemność" jest stosunkowo niewielkie.
Taki jest mój sposób na anulacje i jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#1788 PostWysłany: 06 Lip 2019 13:58 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Od kiedy mieszkania i domy pojawiły się na booking.com to unikam jak ognia airbnb.
Góra
 Profil Relacje PM off
miro13 lubi ten post.
 
      
#1789 PostWysłany: 06 Lip 2019 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Też tak można ale na airbnb jest większy wybór mieszkań i można znaleźć prawdziwe perełki, jeżeli ktoś takich szuka.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#1790 PostWysłany: 06 Lip 2019 23:29 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
To też zależy od destynacji. Ja preferuję kolejność : booking.com; Homeaway/Vrbo; Airbnb.
Oczywiście czasem zdarza się znaleźć inne perełki przez mniejsze portale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1791 PostWysłany: 07 Lip 2019 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Airbnb to był fajny concept, taki Couchsurfing+, house sharing itd. Niestety szybko stał się zbyt popularny i teraz ciężko odsiać prawdziwe oferty lokalnych ludzi od zwykłych wynajmujących dla zysku. Ale wciąż to jest możliwe. Na Airbnb można znaleźć świetne, bardzo lokalne miejsca w idealnych lokalizacjach i dobrych cenach. Na bookingu jednak raczej apartamenty, pensjonaty, hostele, hotele. No i stąd te nieporozumienia:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1792 PostWysłany: 07 Lip 2019 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
tarman napisał(a):
Sprawdziłem. Dla polecającego 75 PLN, dla polecanego 100 PLN na rezerwację miejsca


Ciekawe, faktycznie piszą aktualnie o 75 zł za poleconego ale ja dostałem miesiąc temu... 50 zł i myślałem, że coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1793 PostWysłany: 07 Lip 2019 08:44 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Z portalu korzystam od ok. 8 lat. Wszędzie, gdzie ceny hoteli są dla mnie za wysokie. Np. Skandynawia, Francja, ale i zdarzało się w Londynie, Hiszpanii, Portugalii (choć tam
hotele jeszcze cenami nie odstraszają :) ), w Italii, Tallinie.
Zawsze dobre lub b. dobre doświadczenia. Choć 2-3 razy mogło by być czyściej...
W zeszłym roku (raz) host odwołał tydzień przed wylotem miejsce na Fuerteventurze. Cóż, było tanio, Airbnb dorzucił więc mało, miejsca wolne były co najmniej 2x droższe, więc
po prostu nie poleciałam. Fakt-loty też nie były drogie, z mało komfortowymi przesiadkami. Dałam sobie spokój ;)

I...zaczynam od sprawdzenia cen hoteli, potem Airbnb. Po latach moje wnioski: nocując choć chwilę w mieszkaniach mam więcej wiedzy, obserwacji na temat danego kraju/miejsca niż w hotelu. To się dokłada do fantastycznych wrażeń podróżniczych :)
A ponieważ mój budżet jest skromny, a wojaży dużo-wybieram tanie miejsca, a więc mieszkam u bardzo zwykłych, przeciętnie sytuowanych ludzi.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że można trafić bardzo różnie :) , czytam opinie, są czasem zastanawiająco kontrastowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1794 PostWysłany: 07 Lip 2019 11:52 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 21
W większości bookuje noclegi na AirBnB. Z jakiś 40 rezerwacji, dwukrotnie mniej przyjemna sytuacja. Ląduje, dzwonię, brak kontaktu, podjeżdżam pod mieszkanie, dzwonię na domofon, brak kontaktu. Aczkolwiek napisanie do serwisu, tudzież przedzwonienie skutkuje natychmiastowym zwrotem pieniędzy. Sytuacja stresująca, ale sumarycznie rzadko spotykana. Ponadto mam wyjątkowe szczęście do właścicieli, świetnych ludzi udało mi się poznać w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1795 PostWysłany: 08 Lip 2019 15:50 

Rejestracja: 08 Lip 2019
Posty: 1
hej :) Czy miał ktoś taki problem jak ja z opłaceniem rezerwacji, po uzupełnieniu wszystkiego i zatwierdzeniu pojawia się komunikat: "Nie mogliśmy przetworzyć płatności. Spróbujmy jeszcze raz- czasem pomoże zmiana waluty." Środki na karcie mam, nie przekraczam limitu, wszystkie dane są prawidłowe, zmiana waluty nie pomogła i nie wiem co teraz :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1796 PostWysłany: 12 Lip 2019 11:51 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 3
Hej,
może mi ktoś podpowiedzieć jak anulować nocowanie na airbnb?

Dokonałam przedpłaty 50% w marcu dziś otrzymałam informację od gospodarza ze w okresie w którym miałam "wynająć" mieszkanie będzie remont. (planowany pobyt miał być na początku sierpnia)

Przy anulowaniu zamówienia opcja:
"mój gospodarz musi anulować" jest niedostępna.
Co zrobić aby odzyskać całą kasę?

Pozdrawiam
00ewelina

Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 26.03 KiB | Obejrzany 4644 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1797 PostWysłany: 12 Lip 2019 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
W takim przypadku to gospodarz powinien odwołać.
Góra
 Profil Relacje PM off
patrycjazbar lubi ten post.
patrycjazbar uważa post za pomocny.
 
      
#1798 PostWysłany: 12 Lip 2019 12:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Napisz do gospodarza, że to on musi anulować, bo to z jego winy. Potem pisz do Airbnb, że gospodarz anulował i niech znajdą podobny lokal za takie same pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off
patrycjazbar lubi ten post.
patrycjazbar uważa post za pomocny.
 
      
#1799 PostWysłany: 12 Lip 2019 12:10 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 3
-- 12 Lip 2019 12:08 --

Ona twierdzi że nie nie anulowałam"
"Your bookong is not canceled, it is still on my diary apartment. Your reservation is still active. Please try it again. Thank you."

Juz nie potrzebuje innego miejsca - znalazłam coś innego na innej stronie. chce 100% zwrotu nie wiem jak to zrobić.
Może zaznaczyć "podlegam wyjątkowym okolicznością?"


Chupacabra napisał(a):
Napisz do gospodarza, że to on musi anulować, bo to z jego winy. Potem pisz do Airbnb, że gospodarz anulował i niech znajdą podobny lokal za takie same pieniądze.


-- 12 Lip 2019 12:10 --

dodam że ma "rygorystyczne" warunki odwołania

00ewelina napisał(a):
Ona twierdzi że nie nie anulowałam"
"Your bookong is not canceled, it is still on my diary apartment. Your reservation is still active. Please try it again. Thank you."

Juz nie potrzebuje innego miejsca - znalazłam coś innego na innej stronie. chce 100% zwrotu nie wiem jak to zrobić.
Może zaznaczyć "podlegam wyjątkowym okolicznością?"


Chupacabra napisał(a):
Napisz do gospodarza, że to on musi anulować, bo to z jego winy. Potem pisz do Airbnb, że gospodarz anulował i niech znajdą podobny lokal za takie same pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1800 PostWysłany: 12 Lip 2019 12:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Naprawdę nie rozumiesz, co Ci doradzają @dworkam i @Chupacabra???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group