Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Airbnb- polecenie.
#1761 PostWysłany: 15 Kwi 2019 22:08 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Mam mały problem z bonusem z polecenia, rejestrowałem się przez link znajomego i miałem dostać ileś tam funtów do wykorzystania na pierwszy nocleg, w którym miejscu odejmuję kwotę czy jakoś inaczej to działa? Korzystał ktoś z was i może wie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Airbnb- polecenie.
#1762 PostWysłany: 15 Kwi 2019 22:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Automatycznie, przekroczyłes mwz?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb- polecenie.
#1763 PostWysłany: 15 Kwi 2019 22:35 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Właśnie nie mogę sprawdzić ile jest, wydaje mi się, ze tak , coś odejmuje jak klikam "wyslij prośbę o rezerwację" ale nie wiem czy to nie jest to, że połowa płatności teraz a połowa pózniej bo tak to chyba w airbnb działa czasem, że placi się cześć teraz a resztę może później?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1764 PostWysłany: 16 Kwi 2019 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@neverstopexploring
Jak zrobisz kalkulacje a przekroczysz mwz to powinna pojawić się pozycja środki na podróże i tam widać ile Ci odliczy od ceny podstawowej, na przykładzie poniżej widać że odjęło mi 12 eu

Załączniki:
airbnb.jpg
airbnb.jpg [ 72.04 KiB | Obejrzany 4407 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#1765 PostWysłany: 16 Kwi 2019 19:51 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A orientujesz się ile wynosi w tej ofercie mwz?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1766 PostWysłany: 16 Kwi 2019 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Z poniższego screnu wynika że z polecenia dostaniesz 23 eu, minimalna wartość domu to 70eu (ok300zł) ale z tego co pamiętam nie wlicza się opłat airbnb i innych opłat typu sprzątanie itp.

Załączniki:
minimalna wartość domu.jpg
minimalna wartość domu.jpg [ 78.69 KiB | Obejrzany 4358 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#1767 PostWysłany: 26 Kwi 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
W dniu dzisiejszym przeglądając historię mojej karty kredytowej zauważyłem transakcję z airbnb, która nie była przeze mnie autoryzowana. W tytule transakcji aibnb umieszcza numer rezerwacji, więc przeszukałem wszystkie moje rezerwacje na airbnb ale nie znalazłem tego numeru. Sprawę zgłosiłem przez facebooka do airbnb, po zebraniu ode mnie wszystkich niezbędnych informacji przez messengera zostałem poinformowany że sprawa zostaje przekazana do innego działu. Po godzinie pracownik airbnb zadzwonił do mnie z pytaniami czy nie robiłem dla kogoś rezerwacji lub czy nie dzieliłem się z kimś danymi z karty kredytowej. Po moich negatywnych odpowiedziach zostałem poinformowany, że sprawa jest przekazywana dalej do kolejnego działu. Po godzinie od tej rozmowy dostałem maila, że złożyli dyspozycję o zwrot mi pieniędzy bez żadnego wyjaśnienia. Po moich pytaniach czy był to błąd airbnb czy może ktoś wykradł dane mojej karty i ją użył na airbnb dostaję wymijającą odpowiedź, że nie mogą udzielić żadnych informacji, zasłaniają się ochroną danych osobowych (fragment ich odpowiedzi poniżej). Czy kogoś z Was spotkała podobna historia?

"Unfortunately, due to Data Protection laws, we are unable to release any information regarding the reservation or the user accounts involved without a formal request from a government agency or law enforcement, such as a subpoena."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1768 PostWysłany: 27 Kwi 2019 00:39 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Tak czy inaczej koniecznie zastrzeż kartę i wyrób nową. Nawet jeżeli to błąd Airbnb, to nie można wykluczyć, że jej dane wyciekły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1769 PostWysłany: 30 Kwi 2019 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Mam taki problem... Gospodarz mi napisał, że jest po operacji i nie będzie w stanie mi przekazać kluczy do domu. Prosi o anulowanie rezerwacji. Rezerwacja zrobiona w styczniu. Pobyt 6-11 maj Toronto. Wiadomo, że nie anuluje bo zostanę obciążony kosztami anulacji. Napisałem do airbnb, ale na razie bez odpowiedzi. Czy jest możliwość kontaktu telefonicznego z airbnb ? Czy w takich sytuacjach mogę liczyć tylko na zwrot czy jeszcze ewentualnie jakiś kupon ? Sytuacja trochę kiepska bo jest dużo mniej opcji noclegowych niż kilka miesięcy temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1770 PostWysłany: 30 Kwi 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
wojtekf93 napisał(a):
Czy jest możliwość kontaktu telefonicznego z airbnb ?


Żeby nie skłamać, więcej niż 10 sekund to nie zajęło.
+48 22 30 72 000

Zadzwoń to się wszystkiego dowiesz, bardzo możliwe, że pokryją różnicę w kwocie (w granicach rozsądku) nowej rezerwacji.
W zeszłym roku w Japonii rząd zażyczył sobie rejestracji hostów, rezerwacje u tych, którzy się jeszcze nie zarejestrowali można było anulować, dostać 100% zwrotu, dodatkowy kupon na kwotę równą kwocie anulowanej rezerwacji (do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy bez ograniczeń terytorialnych, termin pobytu dowolny) + 100$ na AirBNB expirence.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#1771 PostWysłany: 30 Kwi 2019 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
Miałem podobnie z moim noclegiem w Dubaju. Ponieważ noclegi tam do tanich nie należą starałem się zarezerwować apartament klika miesięcy wcześniej. Niestety moja rezerwacja była 3 razy odwoływana przez różnych wynajmujących, ostatnia anulacja przypadła na miesiąc przed moim przyjazdem, kiedy ceny i dostępność ofert była dużo gorsza. Napisałem w tej sprawie do Airbnb na messenger ale poradzili tylko żebym przy kolejnej próbie rezerwacji poprosił wynajmującego o rabat. Ta odpowiedź/rada trochę mnie wkurzyła, więc wylałem swoje żale w publicznym komentarzu na profilu facebookowym Airbnb w efekcie czego w ciągu kilku godzin dostałem od Airbnb wiadomość z kuponem rabatowym obniżającym kolejny nocleg o 10%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#1772 PostWysłany: 25 Maj 2019 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 8
Loty: 6
Kilometry: 5 735
Witam wszystkich podróżników. Planuję ze znajomymi intensywne wakacje w wielu miejscach w Europie które polecano na forum. Szukając fajnych miejscówek noclegowych w przystępnych cenach przyszedł mi do głowy pewien "myk". Pytanie kieruję do ludzi którzy dużo korzystają z Airbnb, znają się na podróżowaniu a przy okazji lubiących czasem przyjanuszyć :D
Czy można kilkukrotnie korzystać ze zniżek linku polecającego? Mam tu na myśli sytuację z rezerwacją kilku noclegów w różnych miejscach z założeniem kilku kont z linków polecających. Czy do każdej rezerwacji opłacanej przez tą samą kartę będzie odjęta zniżka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1773 PostWysłany: 25 Maj 2019 09:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli jedziecie w kilka osób to lepiej założyć prawdziwe konta kilku osobom i rezerwować zgodnie z zasadami stosując różne karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1774 PostWysłany: 25 Maj 2019 09:10 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Airbnb wycina multikonta z determinacją godną lepszej sprawy, a wiele kont z podpiętą tą samą kartą jest multikontem najoczywistszym z oczywistych.
Warto również wiedzieć, że konto warto jednak jakoś zweryfikować (chociażby fejsbukiem), jako że "prawdziwe" Airbnb (czyli takie niebędące hotelem), prowadzone przez żywych ludzi bardzo niechętnie wynajmowane są świeżym kontom bez żadnej weryfikacji (z oczywistych przyczyn).

Aczkolwiek, jeżeli grupa jest wieloosobowa, to nic nie stoi na przeszkodzie pozakładanie prawdziwych kont każdemu z grupy i rozdzielenie organizatora per nocleg (w przypadku wielu noclegów).
Rozbijanie jednego noclegu na wiele rezerwacji jest bezsensowne z uwagi na opłaty za sprzątanie oraz zniżki za dłuższy pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1775 PostWysłany: 25 Maj 2019 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 8
Loty: 6
Kilometry: 5 735
Aclan napisał(a):
Rozbijanie jednego noclegu na wiele rezerwacji jest bezsensowne z uwagi na opłaty za sprzątanie oraz zniżki za dłuższy pobyt.


Miałem tu na myśli różne miejsca pobytu. Dwa dni będziemy w Belgii, później ruszamy w kierunku Francji, następnie Malta i Włochy w kilku miastach. W każdym tym miejscu trzeba wynająć nocleg. Łącznie będzie trzeba zrobić 6 rezerwacji w 6 różnych miastach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1776 PostWysłany: 25 Maj 2019 10:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Airbnb dość sprawnie banuje multikonta do których podpięto jedną i tą samą kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
carl.johnson uważa post za pomocny.
 
      
#1777 PostWysłany: 25 Maj 2019 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Zakładając osobne konta pamiętajcie o nie używaniu tego samego urządzenia do wchodzenia na konto. Dla airbnb to sygnał o multikoncie i blokada wszystkich podejrzanych.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
carl.johnson uważa post za pomocny.
 
      
#1778 PostWysłany: 31 Maj 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Cześć,
dawno nie robiłem rezerwacji a chciałbym się upewnić aby nie zostać ofiarą podwójnego przewalutowania :)
pobyt w Hiszpanii - zawsze używałem karty euro z Aliora - czy jeżeli na rezerwacji widnieje kwota 150 euro to z aliora mi pobierze 150 euro? czy coś się zmieniło ?
Bo wyczytałem, że spora część osób podpina kartę z aliora pod paypal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1779 PostWysłany: 31 Maj 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@Mr.Highlife
Nie powinno być przewalutowania jezeli rezerwacja jest w € i karta w €. Inna sprawa, że obecnie można swobodnie zmieniać walutę rezerwacji (na samym dole strony airbnb) i płacić właśnie w takiej walucie, a ich przelicznik w zasadzie nie odbiega od aktualnych kursów rynkowych. Ja obecnie zmieniam na PLN i płacę kartą, z której mam jakieś dodatkowe profity.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mr.Highlife lubi ten post.
 
      
#1780 PostWysłany: 04 Lip 2019 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
Będę pierwszy raz kupował na airbnb i jest jakaś zniżka dla nowych, albo coś w tym rodzaju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group