Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2017 12:37 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Hej.
Dopływam statkiem do portu Pireus o 7:30 rano i odpływam o 14:00
Będę z dziećmi i chcielibyśmy "zobaczyć" Ateny. Wiem ze czasu mam mało wiec muszę to dobrze zaplanować.
nie chcę wykupować wycieczki ze statku gdyż z małymi dziećmi i tak raczej mało zrozumieją, wolę swoimi trasami.
Cena wycieczki ze statku oscyluje w granicy 250E na całą rodzinę, myślę ze samodzielnie będzie taniej i bardziej dopasowane do naszych poterzeb.
Proszę więc was o radę, jak dostać sie z portu do centrum, co zobaczyć, czy kupować kartę turysty? jak rozplanować czas zeby na 14:00 zdążyć na zaokrętowanie.
Czy dobrym rozwiazaniem będzie autobus hop-on hop-off, jechałem takim w Londynie i jest to idealna sprawa na szybkie objechanie atrakcji


Ostatnio edytowany przez brzemia, 19 Kwi 2017 12:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2017 12:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Pytanie, na którym molo dopływacie w Pireusie.
To wtedy mogę ci pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:03 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
wg wszystkich opisów https://goo.gl/maps/2krqRZ3oe6k
terminal A
tam tez zatrzymują się autobusy hop-on
cena za cała rodzinę za 2 linie Pireus i Ateny to 60E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
6h to strasznie mało, z hop on - hop off to mogą być problemy (korki o tej porze)
Zostaje kolejka (linia zielona) i jedziecie do Monastiraki długi spacer około Akropolu i starówki, kupujecie gyros do ręki i wracacie z Thiseio do Pireusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:16 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
jaki jest realny czas przejazdu z portu na Akropol ?
będę tam 4 maja (czwartek)
będzie ciężko to ogarnąć ?
2 linie pireus i ateny
Duration:
70+90 minutes
w teorii powinienem mieć spory zapas, ale miasto rządzi się swoimi prawami


Ostatnio edytowany przez brzemia, 19 Kwi 2017 13:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Z Pireusu do Monastiraki to 17 minut, i potem piechotą kolejne 30 pod Akropol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
wstępy np na Akropol do są biletowane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Jest płatny, no i może być kolejka. Ja bym nie ryzykował czekanie, i lepiej zrobić kółko.
Jak znajdę czas to mogę przygotować co nie co, ale także polecam: ateny-w-pigulce,1256,56222
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
byłbym wdzięczny za jakiś zarys.
Sugerujesz zeby odpuścić autobus hop-on i metrem z pireus pojechać do Monastiraki Metro Station koszt ok 2E?
i potem spacerkiem zrobić pętlę wokół zabytków ?
lekko licząc ok 8:00 rano moglbym być w centrum i do 13:00 spokojnie moge powędrowac po okolicy
ok 13:00 wracam metrem do pireus koszt ok 2E

linia autobusu zawiera:
. Syntagma Square Terminal
10. National Library
11. Archeological Museum
12. Omonia Square
13. Karaiskaki Square
14. Monastiraki / Thession
15. Kotzia Square
2.Melina Merkouri / Plaka
3. New Acropolis Museum
4.Acropolis & Parthenon
5. Temple of Zeus
6. National Gardens
7. Benaki & Cycladic Museums
8. Panathenaic Stadium
9. House of Parliament (Vouli)

co z tego warto odwiedzić?
będąc w Atenach i nie wejśc na Akropol ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2017 18:24 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@‌brzemia‌ jak się szykowałam do swojego rejsu, to bardzo pomogła mi ta strona :) Gość zrobił niesamowitą robotę. Są mapy, odległości, czas.
http://www.tomsportguides.com/port-guides.html#greece
Ja akurat w Atenach nie miałam stopa, ale wiem jak to jest, człowiek chciałby wszystko zobaczyć ;)
Zeus dobrze radzi, a jak wybierzesz Akropol i okolice to zajrzyj do Anafiotiki, pod nim :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2017 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Tak naprawdę z tego wszystko najciekawszy jest chyba Akropol, ale bilet to €20. Z drugiej strony na Akropolu i tak nie zabawisz dłużej niż godzinę. A jeśli chodzi o pozostałe tematy to tak jak pisali poprzednicy - spacer wokół dzielnic Monastiraki i Plaka + kebab:))
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2017 09:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Wejście kosztuje 20 euro (w pakiecie inne ciekawe muzea) i według mnie, szkoda zmarnować tyle pieniędzy tylko żeby zobaczyć na szybko.

Po pracy wracam do mieszkania, i przygotuję ci mapkę zwiedzania, z czasami i wyjdzie ci taniej niż hop on - hop off ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie będę zakładał osobnego wątku o Santorini bo tam sprawa jest mniej skomplikowana.
Pytanie następujące. Statek cumuje przy starym porcie w Thira (Fira), do góry mogę pojechać wyciągiem, na osiołkach lub pieszo.
Sama Fira jest warta zwiedzania, ale dowiedziałem się ze być na Santorini i nie zobaczyć Oia to katastrofa. Czy faktycznie?
Na Santorini będę od 13:00 do 19:00 czyli znowu 6h, sam przejazd np autobusem czy taksówką tam i spowrotem to ok 1h, warto ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Kwi 2017 14:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
@Zeus mam nadzieję że dotarłeś po pracy do mieszkania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Kwi 2017 14:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Najmocniej przepraszam.
Byłem u lekarza i wyleciało mi!

Trasa którą polecam
https://goo.gl/maps/QzNva4HtZyz

Jest do zrobienia, do tego możecie kupić Souvlaki/Gyros u Savvasa przy ul. Ermou (blisko stacji Monastiraki), kupić pamiątki.

Przy porcie jest darmowa komunikacja która łączy różne "mola" z Dworcem kolejki/metro Η.Σ.Α.Π. (stary budynek) Pireus.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamkru lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2017 14:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Oia na Santorini warto odwiedzić ? 6h na wyspie to sporo ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Kwi 2017 14:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Tak, wszystko blisko. KTEL do Fyri, tam Oia, potem znowu Fyra, widok na Kalderze, pamiątki i w dół.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 26 Kwi 2017 14:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Praktycznie spod terminala B w Pireusie (z przystankiem przy terminalu A) odjeżdża autobus ekspresowy X80, którym można szybko dostać się pod Akropol czy na Syntagmę.
Bilet całodobowy (ważny również na inne środki komunikacji miejskiej) kosztuje 4,5 EUR. Autobus zatrzymuje się dosłownie na kilku przystankach:

Cruise Terminal B (Gate E12)
Cruise Terminal A (Gate E11)
Piraeus Arch. Museum
Coast Zea
Kastela-Mikrolimano
Planetarium
Sygrou-Fix metro stat.
Acropolis
Syntagma Sq

Z tego co pamiętam (korzystałem z niego 2x) to kursuje co ok. 30 minut, podróż od terminalu do Syntagmy trwała mniej więcej tyle samo.

W drodze powrotnej można pojechać metrem (zielona linia) do Pireusu i stamtąd podjechać pod terminal autobusem 843 lub 859 (przystanek obok wyjścia ze stacji z metra). Ewentualnie z końcowej stacji metra do terminalu A można przejść się na piechotę jeśli ktoś lubi (ok. 1,7km wg google) - trafić łatwo bo trzeba iść cały czas wzdłuż brzegu:-)

Jeśli chodzi o zwiedzanie polecam świetny (jak dla mnie) przewodnik portowy adresowany głównie dla tych, którzy do Aten przypływają statkiem: http://www.tomsportguides.com/port-guides.html#greece

Na Santorini Oia naprawdę warto zobaczyć. Autobusy tam i z powrotem jeżdżą dosłownie co ok. pół godziny (czas w jedną stronę to ok. 20 minut). Rozkłady jazdy w razie potrzeby znajdziesz tutaj: https://ktel-santorini.gr/ktel/index.ph ... summer-eng

Na temat Santorini na wspomnianej stronie z przewodnikami znajdziesz również osobny przewodnik. Polecam tak samo jak ten dotyczący Aten:-)

Nie wiem jaką poza tym masz trasę rejsu ale na tej stronie znajdziesz również inne przewodniki portowe z regionu Morza Śródziemnego - być może coś Ci się jeszcze przyda.


Ostatnio edytowany przez greg2014, 26 Kwi 2017 15:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Kwi 2017 15:00 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
przeczytałem wszystkie mi potrzebne, gość zrobił niezłą robotę. Pewnie właściciele statków turystycznych go nienawidzą ;)
Bari, Korfu, Santoryn, Ateny, Dubrownik, Wenecja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Kwi 2017 15:06 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Informacje praktyczne (ale nie tak kompleksowe jak we wspomnianych wcześniej przewodnikach) dot. portów znajdziesz również na https://www.whatsinport.com/ oraz http://cruiseportwiki.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group