Fly4free.pl

Wakacje w Toskanii: loty do Florencji z 7 miast od 393 PLN

393 PLN
katedra we Florencji
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Rastos / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Na urlop latem proponuję wybrać się do jednego z najbardziej znanych regionów Włoch. Z Polski polecicie do Florencji – oferta do tego portu lotniczego debiutuje na naszych łamach. Do wyboru macie wiele terminów, na krótsze i nieco dłuższe pobyty.

Do Włoch polecicie korzystając z oferty linii Lufthansa. Przewoźnik posiada wysokie noty w rankingu Skytrax. Po drodze czekają was krótkie przesiadki w Monachium. Są to postoje w ciągu dnia, bez konieczności noclegu. Do wyboru macie wyloty z siedmiu polskich lotnisk: Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Poznania.

Wszystkie 4 odcinki lotów będą zawarte na jednej rezerwacji, co oznacza że nie musicie martwić się na wypadek komplikacji w podróży. Przewoźnik gwarantuje wam przesiadki!

W podróż zabierzecie bagaż podręczny o standardowych wymiarach. Zapoznajcie się z naszym poradnikiem pakowania, a nie będzie stanowiło to problemu.

Termin podróży: czerwiec – sierpień 2020
Linia lotnicza: Lufthansa
Bagaż: podręczny

Podróż348 PLN / noc

Na miejscu proponuję zatrzymać się w centralnie położonym hotelu Cardinal of Florence. Najlepszą ofertę otrzymacie wybierając pośrednika Stayforlong.

rezerwacja hotelu

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć we Florencji?

Florencja nie jest dużym miastem, dodatkowo sporo ulic w centrum ma ograniczony ruch samochodowy. To świetne warunki do tego, aby do wszystkich interesujących miejsc dotrzeć podczas spokojnego spaceru.

Na pierwszy ogień proponuję katedrę Duomo Santa Maria del Fiore, będącą symbolem Florencji i jednocześnie jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych w Europie. Kolejna perełka to Pałac Vecchio z sąsiadującymi: fontanną z rzeźbą Cherubina z delfinem i fontanną Neptuna.

Na zakupy idealnie będzie pasował most Ponte Vecchio – znajdują się tutaj liczne sklepy i warsztaty rzemieślników. Te najsłynniejsze wyroby to biżuteria ze złota.

Dla miłośników sztuki i nie tylko punktem obowiązkowym jest Galeria Uffizi. Znajdziecie tutaj liczne arcydzieła, m.in Madonnę (Giotta), Narodziny Wenus (Boticcellego) czy Świętą Rodzinę (Michała Anioła). Małą niedogodnością jest to, że o każdej porze roku spotkacie przed wejściem długie kolejki. Bilety możecie zarezerwować przez internet – zapłacicie nieco więcej, ale nie będziecie tracić czasu w ogonku do kasy.

Nie sposób opisać wszystkich najciekawszych atrakcji. Te wspomniane powyżej to tylko przedsmak tego, co czeka na was we Florencji.

most złotników
Foto: Triff / Shutterstock.com
obiad we florencji
Foto: Samot / Shutterstock.com
florencja
Foto: canadastock / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na pokład możecie zabrać bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg.

  • Podróż z bagażem podręcznym? Bez obaw, podpowiadamy jak się odpowiednio spakować.

  • Sprawdzonych wskazówek odnośnie podróży do Florencji i okolic szukajcie na naszym forum.

  • Pamiętajcie aby do Włoch zabrać ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Zaoszczędzicie na przewalutowaniach!

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »