Fly4free.pl

Ferie zimowe w RPA: tanie loty do Kapsztadu za 1576 PLN. Wiele dostępnych terminów z Berlina

1576 PLN
Oferta nieaktualna
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Casey Allen / unsplash.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Jeżeli planujecie spędzić zimową przerwę w nauce w miejscu, w którym słońca oraz wysokich temperatur będziecie mieli pod dostatkiem, to polecam wam Kapsztad! Na miejscu nie dość, że podładujecie swoje akumulatory, to będziecie mogli także pozwiedzać (Przylądek Dobrej Nadziei czy Park Narodowy Góry Stołowej).

Do Republiki Południowej Afryki wybrać się będziecie mogli w okresie obejmującym czas trwania ferii zimowych w Polsce, czyli terminy pomiędzy 17 stycznia a 27 lutego. Część z dostępnych dat znajdziecie wypisanych poniżej w tekście.

Podróż do Kapsztadu rozpoczniecie i zakończycie na berlińskim lotnisku im. Willy’ego Brandta. W obie strony podróżować będziecie na pokładach samolotów linii Air France oraz KLM, a po drodze czekać was będą wygodne przesiadki w Amsterdamie i Paryżu. Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny o standardowych wymiarach oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Termin podróży: styczeń – luty 2022
Linia lotnicza: Air France, KLM
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Hotel 220 PLN/2 osoby/noc

W Kapsztadzie rekomenduję wam noclegi w 4* Signal Hill Lodge, który położony jest na terenie rezerwatu przyrody Signal Hill. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i wyposażone w telewizor LCD, lodówkę oraz czajnik elektryczny. W każdym znajduje się łazienka z prysznicem.

Dowiedzcie się więcej o tym noclegu

Samochód 623 PLN/7 dni

W celu sprawnego i szybkiego przemieszczania się pomiędzy głównymi atrakcjami Kapsztadu i okolicy niezbędny będzie samochód. Dlatego zachęcam was do wypożyczenie auta zaraz po przylocie do RPA.

Jak spędzić urlop w Kapsztadzie?

Jest to na tyle zróżnicowane miasto, w którym odnajdą się fani leniwego wypoczynku na piaszczystych plażach, amatorzy górskich wędrówek oraz osoby lubiące się w eksploracji nieznanego. Do obowiązkowych punktów, w trakcie waszego pobytu powinno należeć wejście lub wjechanie kolejką (za 300 ZAR (ok. 80 PLN) w obie strony) na słynną Górę Stołową. Udajcie się jak najbardziej na południe, aż dotrzecie na Przylądek Dobrej Nadziei, który znajduje się na terenie parku narodowego Góry Stołowej.

Po drodze powinniście mijać szeroką plażę z charakterystycznymi kolorowymi domkami – Muizenberg – tam właśnie proponuję wam wybrać się w celu załapania opalenizny oraz trenowania surfowania na falach. Kawałek dalej znajduje się kolejna słynna plaża Boulders Beach, której znakiem rozpoznawczym jest kolonia pingwinów afrykańskich! Co jeszcze warto zobaczyć, będąc w Kapsztadzie? Tego na przykład dowiecie się z tego wątku na forum.

Foto: Arno Smit / unsplash.com
Foto: Captureson Photography / unsplash.com
Foto: Charl Fourie / unsplash.com
Przydatne informacje
 • Na moment pisania tego artykułu, podróżując do RPA musicie posiadać negatywny test PCR, wykonany nie wcześniej niż 72 h przed waszą podróżą.
 • Ze względu na różnorodne terminy rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w wybranym przez was okresie podróży będą obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia.
 • Obywatele polscy podróżujący do RPA w celach turystycznych na okres nieprzekraczający 30 dni nie potrzebują wizy.
 • Do wypożyczenia samochodu nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy, ale pamiętajcie, że w Republice Południowej Afryki obowiązuje ruch lewostronny!
 • Co jeszcze warto zobaczyć, będąc w Kapsztadzie? Tego na przykład dowiecie się z tego wątku na forum.
 • Przed podróżą zajrzyjcie także do działu relacji z podróży z Afryki, może znajdziecie tam wskazówki, z których skorzystacie w trakcie wycieczki do RPA.
 • Sprawdźcie, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.
 • Jeżeli planujecie wybrać się do Berlina samochodem, to obecnie przy takiej podróży (tranzytowej), nie musicie przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.
 • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »