Fly4free.pl

Ważą się losy nowych tras easyJeta z Warszawy. Dwie mogą zniknąć na dobre

easyJet
Foto: kamilpetran / Shutterstock

Z systemu rezerwacyjnego easyJeta wynika, że loty z Warszawy do Londynu-Gatwick i Genewy są dostępne tylko do końca marca. Czy to oznacza, że obie trasy znikną? To możliwe, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

EasyJet pojawił się na Lotnisku Chopina pod koniec października i od razu uruchomił 4 połączenia: do Londynu-Gatwick, Genewy, Bazylei oraz Berlina – szczególnie wyczekiwana była ta ostatnia trasa. Niestety, teraz widzimy, że na 2 pierwsze wymienione trasy bilety są dostępne tylko do końca marca (ostatni wylot do Genewy – 27 marca, do Gatwick – 29 marca), podczas, gdy do Bazylei i stolicy Niemiec bilety można kupować do końca września.

Czy to oznacza, że oba połączenia na dobre znikają z Lotniska Chopina? Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do brytyjskiego przewoźnika i czekamy na odpowiedź. Nieoficjalnie udało nam się jednak ustalić, że… powodem zniknięcia tras jest fakt, iż easyJet stracił sloty (czyli prawa do wykonywania operacji lotniczych w określonych godzinach) na te połączenia w nadchodzącym rozkładzie letnim i obecnie przewoźnik stara się znaleźć inne godziny, dzięki którym będzie w stanie dopasować loty z Warszawy do swojej siatki. Przy czym prawdopodobnie nie chodzi o sloty na Lotnisku Chopina, ale właśnie w Londynie i Genewie.

– Jest więc możliwe, że te trasy zostaną przywrócone, ale raczej o innych porach – słyszymy na Lotnisku Chopina.

Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi od easyJeta, natychmiast zaktualizujemy tekst. Brytyjska tania linia, oprócz Warszawy, lata jeszcze z Krakowa, a 2 kwietnia uruchomi połączenie z Gdańska do Berlina.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A z Krakowa zniknęła Wenecja 
maxlukasik, 25 stycznia 2019, 14:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »