Fly4free.pl

Świetne wieści dla Gdańska! easyJet wchodzi na kolejne lotnisko w Polsce!

easyJet
Foto: Vytautas Kielaitis / Shutterstock

Linia lotnicza easyJet ogłosiła, że od 2 kwietnia 2019 roku uruchomi pierwsze połączenie z Gdańska. Na początek polecimy do Berlina.

Trasa z Gdańska do Berlina Tegel będzie obsługiwana 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

– Jesteśmy podekscytowani otwarciem w dniu dzisiejszym nowego połączenia do/z Gdańska. Jesteśmy pewni, że nowa trasa Berlina będzie nie tylko popularna wśród pasażerów z Gdańska, ale również sprowadzi ruch turystyczny z Niemiec, który przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionu – powiedział Thomas Haagensen, dyrektor easyJet.

We wtorki i soboty z Berlina samolot wystartuje o 6 rano, żeby o 7:05 być już na lotnisku w Gdańsku. W drugą stronę lot rozpocznie się o 7:45, a o 9:00 pasażerowie będą już w Berlinie.

W czwartki samolot z Berlina ruszy o 15:00 i o 16:05 zamelduje się planowo w Gdańsku. 40 minut później znów wystartuje, by o 18:00 wylądować już w Berlinie.

Oficjalnie ceny biletów mają zaczynać się od 35,99 EUR (ok. 154 PLN) w jedną stronę, ale już widzimy, że w systemie można znaleźć zdecydowanie niższe ceny.

loty easyjet gdansk berlin

– Wejście easyJet do Gdańska, to wspaniały prezent na święta. Gdy z naszej siatki połączeń zniknęła trasa do Berlina, w odpowiedzi na liczne zapytania pasażerów zapewnialiśmy, że będziemy zabiegali o jej powrót, zarówno wśród latających z naszego lotniska przewoźników, jak i u tych, których do Gdańska zapraszamy – dodał Tomasz Klosowski, prezes portu lotniczego Gdańsk.

Gdańskie lotnisko będzie trzecim w Polsce, na którym pojawi się easyJet. Linia od lat realizuje połączenia z Krakowa, a od niedawna lata także z Lotniska Chopina.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »