Fly4free.pl

Nie tylko Wizz Air zamyka trasy na zimę. easyJet tnie 32 połączenia, na liście są też loty z Polski

Foto: Lublin Airport

Brytyjski przewoźnik rozwija się bardzo szybko, ale natura nie znosi próżni – słabsze trasy zastępuje połączeniami, na których może więcej zrobić. W zimowym rozkładzie pod nóż pójdą przynajmniej 2 trasy z Polski.

easyJet jest jedną z największych linii lotniczych w Europie – w zeszłym roku przewiózł ponad 81,6 mln pasażerów, a w tym roku, w związku z dużą ekspansją m.in. w Wiedniu oraz Berlinie, przewoźnik może zanotować jeszcze lepsze rezultaty. Widać to choćby po liczbie połączeń – w sezonie zimowym easyJet doda do swojej siatki 24 nowe trasy. Niestety dla pasażerów, wiele połączeń trafia też pod nóż. Z analizy serwisu Anna.aero wynika, że przed startem najbliższego sezonu zimowego z siatki easyJet znikną aż 32 trasy, które były tam obecne poprzedniej zimy. I nie chodzi tu o typowo letnie połączenia, ale o trasy, na których pomarańczowy low-cost operował zeszłej zimy.

Ta liczba robi wrażenie, choć anna.aero dodaje, że część z tych tras została zamknięta już kilka miesięcy temu. Tak było choćby w przypadku niektórych połączeń z Hamburgu, gdzie easyJet zamknął na wiosnę swoją bazę operacyjną.

Według informacji Anna.aero, wśród zamykanych tras znajdują się też 2 połączenia z Polski – trasa z Krakowa do Wenecji oraz z Lublina do Mediolanu. Ostatni lot z Małopolski do Włoch ma się odbyć 27 października, trasa do Mediolanu zniknie z rozkładu dzień wcześniej. W przypadku połączenia z Lublina nie jest to bardzo wielkie zaskoczenie, ale wydaje się też, że to ostateczne potwierdzenie informacji, o których mówiono od dawna. Lotnisko w ostatnim czasie przekonywało, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła i prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia przez easyJet nowych kierunków z Lublina. Teoretycznie połączenie to może wrócić do siatki połączeń w następnym sezonie letnim, choć trudno powiedzieć czy faktycznie tak będzie. Trasa do Mediolanu utrzymała się w rozkładzie lotów przez rok – easyJet zaczął na niej latać pod koniec października 2017 roku.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu easyJet zapowiedział uruchomienie z Krakowa nowej trasy do Londynu Luton – trasa ma wystartować od 29 października. Mimo to Kraków może czuć się nieco poszkodowany, bo w zimowym rozkładzie lotów easyJet ucierpiał dość mocno. Z powodu zamkniętego połączenia do Wenecji i zmniejszeniu częstotliwości na niektórych trasach, liczba “foteli” dostępnych dla pasażerów brytyjskiej linii z lotniska w Balicach zmniejszyła się w tym sezonie zimowym aż o 37,2 tys. miejsc. Poniżej znajdziecie zestawienie lotnisk, które najbardziej ucierpiały na cięciach easyJet.

 Przypomnijmy, że kilka dni temu kilkanaście tras z Polski zamknął Wizz Air.

easyJet na lotniskach w Europie
Foto: anna.aero
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Nie rozumiem - z jednej strony ekspansja w Berlinie, a jednocześnie Berlin wśród lotnisk, które najbardziej ucierpią na tych cięciach?
Kashpir, 18 lipca 2018, 18:57 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 W Berlinie nadal są 2  lotniska, a cięcia dotyczą SFX, natomiast na TXL połączeń przybyło po przejęciu slotów AirBerlin, więc najprawdopodobniej Berlin zyskał w totalu.
Kashpir Nie rozumiem - z jednej strony ekspansja w Berlinie, a jednocześnie Berlin wśród lotnisk, które najbardziej ucierpią na tych cięciach?
thinkover, 18 lipca 2018, 19:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »