Fly4free.pl

easyJet rezygnuje z kolejnej trasy. Na jego miejsce od razu wskoczy LOT!

easyjet
Foto: Vytautas Kielaitis / Shutterstock

Jak pokazuje system rezerwacyjny przewoźnika, od 4 listopada brytyjska linia lotnicza nie będzie już obsługiwać połączenia pomiędzy Lotniskiem Chopina a Berlinem. Co ciekawe, w tym samym czasie LOT zwiększa częstotliwość lotów na tej samej trasie.

Linia latała na tej trasie zaledwie rok. Inauguracja połączenia odbyła się bowiem 31 października 2018 roku, a ostatni rejs easyJeta z Warszawy do Berlina zaplanowano na 4 listopada.

Kiedy jednak niskokosztowa linia wycofuje się z niedawno otwartej trasy, LOT robi coś zupełnie odwrotnego. Polskie linie od 28 października zwiększają liczbę lotów na trasie Lotnisko Chopina – Berlin Tegel do czterech dziennie. Wyjątkiem będzie sobota, gdy LOT obsłuży jeden rejs mniej.

Wycofanie się z kolejnego połączenia, oznacza, że z Lotniska Chopina easyJet będzie oferował już tylko jedną trasę – do Bazylei. Wcześniej informowaliśmy, że z systemu zniknęła także trasa pomiędzy Warszawą a Londynem (funkcjonująca zaledwie przez pół roku) oraz Warszawą a Genewą. Kilkanaście dni temu przewoźnik zawiesił także połączenie z Gdańska do Berlina. Równie krótka była przygoda easyJeta z trasą Lublin – Mediolan, którą zlikwidowano już po roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
I tyle zostało po ekspansji Easyjet w Warszawie. Szkoda :( Tym bardziej, że bilety do Berlina zazwyczaj można było na weekend kupić bez problemu za mniej niż 200 zł RT, loty były w dobrych godzinach a obsługa na dobrym poziomie (rękaw w Warszawie!).
mkb9, 13 sierpnia 2019, 10:54 | odpowiedz
Jakos easyjet nie moze zagrzac miejsca na polskich lotniskach. Ciekawe czemu
glasvegas, 13 sierpnia 2019, 20:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »