Fly4free.pl

easyJet zawiesza 2 trasy z Polski. Jedna ma wrócić wiosną

Foto: zixia / Shutterstock

Z systemu rezerwacyjnego brytyjskiej taniej linii wynika, że ostatni lot z Warszawy do Genewy odbędzie się 31 lipca. Z kolei na zimę przewoźnik zawiesi połączenie z Gdańska do Berlina, jednak jak zapewniają władze lotniska, ta trasa ma wrócić do rozkładu wiosną 2020 roku.

Po latach ignorowania innych polskich lotnisk niż Kraków, easyJet w końcu zaczął się pojawiać w pozostałych portach w naszym kraju. Przewoźnik jednak dość mocno rotuje trasami, często je zawieszając po krótkim czasie.

I tak na przykład przygoda brytyjskiej taniej linii z Lublinem potrwała tylko rok – przewoźnik zawiesił swoją trasę do Mediolanu jesienią 2018 roku. Wtedy też linia pojawiła się w Warszawie, uruchamiając 4 nowe trasy, ale już po pół roku zamknęła jedną z nich – było to połączenie na lotnisko Londyn-Gatwick.

Przyczyną miał być wówczas fakt, że easyJet stracił sloty na londyńskim lotnisku. Teraz brytyjska linia zawiesza kolejne połączenie z Warszawy – z informacji w systemie rezerwacyjnym wynika, że ostatni lot do Genewy easyJet wykona 31 lipca.

Foto: easyJet

To zaś oznacza, że z Lotniska Chopina easyJet będzie realizował tylko 2 trasy – do Bazylei i Berlina.

A’propos stolicy Niemiec – z systemu rezerwacyjnego wynika, że w sezonie zimowym z rozkładu lotów wypadnie trasa z Gdańska do Berlina. W tym jednak przypadku rzecznik lotniska przekonuje, że połączenie to od początku było planowane jako sezonowe.

– easyJet od początku uruchomienia połączenia zapowiedział, że będzie ono sezonowe – tylko letnie. Zgodnie z planem linii, połączenie ma być realizowane również w przyszłym sezonie, niemniej przewoźnik testuje rynek, co oznacza, że będzie wprowadzał pewne korekty w rozkładzie na tej trasie – mówi Michał Dargacz w rozmowie z pasazer.com.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »