Fly4free.pl

Do Tajlandii bez testów! Ulubiony kraj backpackerów znosi uciążliwe zasady

Foto: Streets of Food / Unsplash
Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy! Tajlandia ogłosiła, że już za kilka dni zaszczepieni podróżni nie będą musieli robić już żadnych testów. Zniknie też krótka, ale uciążliwa kwarantanna.

Dobre wieści potwierdziła już Organizacja Turystyczna Tajlandii. Przypomnimy, że luzowanie obostrzeń w Tajlandii trwa od kilku tygodni. Najpierw rząd zrezygnował z obowiązku wykonania testu przed przylotem, a teraz żegna się także z tymi, które turyści wykonywali na miejscu.

Tajlandzkie Centrum Administracyjne zatwierdziło dziś zniesienie wymogu testowania dla międzynarodowych przylotów – czytamy w komunikacie.

A to oznacza, że znika również jednodniowa kwarantanna, której trzeba było przestrzegać
do czasu otrzymania wyniku badania zrobionego po przylocie. Dodatkowo taka izolacja odbywała się tylko w wyznaczonych hotelach, co było drogie i uciążliwe.

Nowe zasady wchodzą w życie 1 maja. Od tego dnia w pełni zaszczepieni turyści (czyli tacy, którzy mają ważny unijny certyfikat Covid) wjadą do Tajlandii bez żadnych obostrzeń.

Dla osób niezaszczepionych również złagodzono zasady, choć nie w takim stopniu jak dla zaszczepionych. Muszą bowiem albo przedstawić negatywny wynik testu PCR (zrobionego nie wcześniej niż 72h przed podróżą) lub poddać się 5-dniowej kwarantannie w wyznaczonym hotelu.

Warto jednak pamiętać, że w obu przypadkach nadal trzeba wypełnić formularz wjazdowy, tzw. Thailand Pass i wykupić ubezpieczenie zdrowotne obejmujące Covid-19, na minimum 10 tysięcy USD.

Oficjalny komunikat w tej sprawie znajdziecie na stronie Tourism Authority of Thailand.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A co z dziećmi  poniżej 6 roku życia ?
Artur Kiełkowski, 25 kwietnia 2022, 19:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wolę zrobić głupi test za 300 zl , wykupić dla własnego bezpieczenstwa ubezpieczenie za 200 zl I spokojnie żyć a nie jak stado tępych baranów polecieć dać sobie wstrzyknac trutkę w organizm....
TOMASZ13, 28 kwietnia 2022, 7:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A co ma być? Co z nimi nie tak??
Artur Kiełkowski A co z dziećmi  poniżej 6 roku życia ?
TOMASZ13, 28 kwietnia 2022, 7:16 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »