Fly4free.pl

Coś nowego: Bergamo, Locarno oraz przejazd koleją Centovallina za 408 PLN. Okołoweekendowa wyprawa z Katowic

408 PLN
Oferta wyprzedana
Foto: Mor65_Mauro Piccardi / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zamiast siedzieć w domu, wybierzcie się na letnią wycieczkę do północnych Włoch! W trakcie wrześniowej eskapady będziecie mieli okazję odbyć podróż malowniczą koleją przez dolinę Centovalli. Przy okazji spędzicie kilka dni w Locarno (położonym nad szwajcarską częścią jeziora Maggiore) oraz w urokliwym Bergamo. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Na włosko-szwajcarską wycieczkę udacie się w dogodnym, letnim terminie obejmującym weekend (piątek-poniedziałek). Podróż rozpoczniecie i zakończycie na katowickim lotnisku w Pyrzowicach (17-20 września) – trasę do oraz z Bergamo pokonacie na pokładzie samolotu linii Wizz Air z wliczonym małym bagażem podręcznym. Bilety w najniższej cenie dostępne są dla członków Wizz Discount Club, chętni na loty bez WDC zapłacą nieco więcej.

Następnie będziecie musieli przedostać się z Bergamo do miejscowości Domodossola i z powrotem. Za przejazd w jedną stronę regionalnym pociągiem zapłacicie 13,9 EUR (ok. 63 PLN). Dopiero z Domodossoli wyruszycie w malowniczą podróż do szwajcarskiego Locarno, a za bilet w jedną stronę zapłacicie 22 CHF (ok. 97 PLN). Szczegóły dot. obu tras oraz więcej informacji znajdziecie poniżej w tekście.

Termin podróży: 17 – 20 września
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla członków WDC
Bagaż: podręczny

Rekomendowany plan podróży:
Katowice – Bergamo 17.09
Bergamo – Domodossola 17.09
Domodossola – Locarno 17.09
Locarno – Domodossola 19.09
Domodossola – Bergamo 19.09
Bergamo – Katowice 20.09

Pociągiem po Włoszech, aż do Szwajcarii

Z Bergamo do miejscowości Domodossola i z powrotem pojedziecie regionalnym pociągiem, z jedną przesiadką (na mediolańskim dworcu) w każdą ze stron. Bilet kupicie w kasie na dworcu lub online poprzez stronę trenitalia.com lub lefrecce.it.

Natomiast z włoskiego miasta Domodossola do szwajcarskiego Locarno pojedziecie pociągiem krajobrazowym, zwanym Centovallina lub Vigezzina. Bilety kupicie online poprzez stronę sbb.ch lub w kasie na dworcu.

Kupcie bilet na trasie Bergamo – Domodossola »

Kupcie bilet na trasie Domodossola – Locarno »

Kupcie bilet na trasie Locarno – Domodossola »

Kupcie bilet na trasie Domodossola – Bergamo »

Ważne! Dostępnych jest wiele połączeń regionalnych we Włoszech (Bergamo-Domodossola-Bergamo) oraz tych pomiędzy włoskim i szwajcarskim miastem, więc swój wyjazd możecie skonfigurować według własnych potrzeb i upodobań, a na poniższej ilustracji możecie zobaczyć, jak wygląda przebieg malowniczej linii Centovallina.

Hotelod 267 PLN/2 osoby/noc

W Bergamo zatrzymajcie się w 3* hotelu B&B, który od dworca kolejowego oddalony jest o 700 metrów. Wszystkie pokoje zostały urządzone w nowoczesnym stylu, w każdym znajdziecie m.in. klimatyzację, telewizor LCD oraz zestaw do parzenia kawy lub herbaty.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast nad jeziorem Maggiore rekomenduję wam noclegi w pensjonacie EasyRooms dell’Angelo, który znajduje się w samym centrum Locarno, przy placu Piazza Grande. Wszystkie pokoje są urządzone schludnie i funkcjonalnie. Na terenie całego obiektu zapewniony będziecie mieli dostęp do sieci WiFi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Atrakcja inna niż zwykle

W Szwajcarii mówią na nią Centovallina, a we Włoszech Vigezzina. Niezależnie od nazwy, warto nadmienić, że przebiegająca przez dolinę Centovalli trasa zaliczana jest – przez słynne wydawnictwo Lonely Planet – do grona 10 malowniczych europejskich tras kolejowych! Jakie są inne? Na przykład ta pomiędzy Oslo a Bergen oraz wspaniała Bernina Express.

Wracając do tematu, w trakcie trwania prawie 2-godzinnej podróży pokonacie 34 tunele, ponad 80 mostów – w tym kilka spektakularnych, jak choćby kamienny Valle d’Ingiustria czy stalowe: Ruinacci i Isorno! Ale to nie wszystko, bowiem trasa przebiega wzdłuż wielu winnic, przez dziewicze tereny doliny Centovalli, obok kilku wodospadów oraz skalistych gór. Panoramiczną podróż odbędziecie na pokładzie wygodnego pociągu z ogromnymi oknami, przez które będziecie mieli znakomity widok. Gwarantuję wam, że cała wycieczka na długo zapadnie wam w pamięć.

Foto: Iakov Filimonov / Shutterstock
Panorama Bergamo
Foto: Larisa Dmitrieva / Shutterstock

Film: Ferrovia VigezzinaCentovalli Official

Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »