Fly4free.pl

Były właściciel Wizz Aira tworzy nową tanią linię. I oferuje 30 tys. biletów po 6 PLN!

Foto: JetSmart
Założone przez Indigo Partners tanie linie JetSmart planują podbić rynek lotniczy w Ameryce Południowej. Przewoźnik zapowiedział, że na start zaoferuje pasażerom bilety po 1000 pesos, czyli ok. 5,6 PLN.

Za nowym chilijskim przewoźnikiem stoi fundusz inwestycyjny Indigo Partners, który specjalizuje się w tworzeniu tanich linii lotniczych. Należy do niego m.in.: meksykański Volaris czy amerykańskie Frontier Airlines. Indigo było też założycielem Wizz Aira, z którego w zeszłym tygodniu fundusz praktycznie się wycofał, sprzedając 18,7 proc. swoich akcji w węgierskiej linii.

Teraz Indigo wszystkie swoje siły kieruje w stronę Ameryki Południowej, gdzie już za kilka miesięcy zadebiutuje JetSmart – nowa, tania linia mająca podbić najpierw Chile, a potem cały kontynent. I jeśli utrzyma taką politykę cenową, to może mu się udać – przewoźnik ogłosił właśnie, że na start swojej działalności zaoferuje aż 30 tys. biletów w cenie 1000 pesos, czyli niecałe 5,6 PLN za loty w jedną stronę. I nawet jeśli do tej kwoty trzeba doliczyć podatki, to i tak jest to fantastyczna okazja.

Nie wiemy jeszcze, kiedy wystartuje nowy przewoźnik (prawdopodobnie jesienią). Wiadomo jednak, że na start będzie operował 3 Airbusami A320, a w 2018 roku do jego floty dołączy jeszcze 6 takich maszyn.

Amerykański boom na tanie linie

Dla turystów wybierających się do Ameryki Południowej ten rok może być przełomowy, bo upływa on pod znakiem debiutujących na rynku kolejnych tanich linii. W maju w Peru zadebiutowała linia Viva Air, a do końca roku w Argentynie wystartuje tani przewoźnik Flybondi. A do tego trzeba dołożyć plany Norwegiana, który chce uruchomić własną spółkę-córkę w Argentynie, a w przyszłym roku zacznie latać na trasie z Londynu do Buenos Aires.

Poznajcie guru taniego latania

SmartJet to tylko jeden z wielu tanich przewoźników, za którymi stoi Bill Franke – 79-letni inwestor uznawany za guru taniego latania i człowiek, który… niemal kupił LOT. Zobaczcie, w jaki sposób zamienia w złoto wszystko, czego się dotknie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ja już kupiłem kilka lat temu bilet w nowej Taniej lini OLT-Express i do dziś czekam na odprawe i boarding do Krakowa.....
bobas, 26 czerwca 2017, 12:16 | odpowiedz
we tam to śmiało możesz kupić masz już doświadczenie. Ps. wiedziałem że trwa długo odprawa w Krakowie ale że aż tak...
tom, 26 czerwca 2017, 14:27 | odpowiedz
bobas Ja już kupiłem kilka lat temu bilet w nowej Taniej lini OLT-Express i do dziś czekam na odprawe i boarding do Krakowa…..
Na szczęście ja nie kupiłem żadnego biletu u tego przewoźnika, bo podejrzewałem, że mają samoloty wystrugane z lipy.
krzysztof.ka, 26 czerwca 2017, 17:30 | odpowiedz
Ja leciałem z nimi 3 razy na lotach krajowych. Miałem jeszcze kupiony bilet do Edynburga, ale się nie doczekałem :)
Maniu, 26 czerwca 2017, 20:43 | odpowiedz
krzysztof.ka
bobas Ja już kupiłem kilka lat temu bilet w nowej Taniej lini OLT-Express i do dziś czekam na odprawe i boarding do Krakowa…..
Na szczęście ja nie kupiłem żadnego biletu u tego przewoźnika, bo podejrzewałem, że mają samoloty wystrugane z lipy.
A ja z nimi latałem po 50zł WAW-GDA i WAW-WRO. W sumie nawet gdyby mi jakiś bilet przepadło, to przynajmniej bym zaoszczędził na taksówce - te same pieniądze :-)
Alfred, 27 czerwca 2017, 0:28 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »