Fly4free.pl

Buzz otwiera 3 nowe bazy w Europie z 6 samolotami! I ma apetyt na więcej

Foto: Huy Do / Flickriver

Od 1 lipca polska spółka Ryanaira uruchomiła bazy operacyjne w Kownie, Wilnie i w Bratysławie. Buzz zbazuje tam w sumie 6 samolotów – wynika z informacji Fly4free.pl. Potwierdza je Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny Buzz.

Buzz, czyli polska spółka-córka linii Ryanair dynamicznie rozwija się nie tylko w Polsce. Jak pisaliśmy już na naszych łamach, Buzz od listopada uruchomił swoje bazy operacyjne w Budapeszcie, Pradze i Sofii, w praktyce “przejmując” je od Ryanaira.

Teraz zaś Buzz według tego samego schematu otwiera 3 kolejne bazy – od 1 lipca linia będzie miała swoje bazy operacyjne w Wilnie i Kownie na Litwie oraz w słowackiej Bratysławie. Sam model operacyjny pozostanie niezmienny – Buzz będzie wykonywał wszystkie loty z siatki Ryanaira w tych bazach w formule wet lease.

Każda z tych baz ma obecnie po 2 samoloty i w sumie pracuje w nich ok. 200 osób. W sumie Buzz dysponuje obecnie flotą 47 samolotów – linia nie otrzyma nowych samolotów od spółki-matki Ryanair DAC tylko wykorzysta swoje maszyny, które z powodu pandemii koronawirusa i mniejszego zapotrzebowania były uziemione.

Informację tę potwierdził w rozmowie z Fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny linii Buzz.

– Koncentrujemy się na dalszym rozwoju w regionie CEE, stąd otwieranie nowych baz. Grupa Ryanair zyskuje w ten sposób dzięki dywersyfikacji ryzyka oraz niższym kosztom operacyjnym, które oferuje Buzz  – mówi Kaczmarzyk.

Jak pisaliśmy już na łamach Fly4free.pl, docelowo Buzz miałby przejąć większość baz Ryanaira w Europie Środkowej. Nie jest wykluczone, że w kolejnym etapie Buzz przejmie bazy Ryanaira w pozostałych republikach bałtyckich, czyli na Łotwie i w Estonii.

Jednocześnie – jak już pisaliśmy na naszych łamach – Buzz rozważa też znacznie większą ekspansję w Pradze, gdzie z dużymi problemami finansowymi boryka się linia Smartwings. Czeski przewoźnik wystąpił do rządu o pomoc publiczną, jednak nie jest to jeszcze przesądzone.

– Przy obecnym popycie, gdyby coś stało się z linią Smartwings, jesteśmy w stanie błyskawicznie zająć jej miejsce w PradzeCzeski rynek jest dla nas bardzo interesujący i chcemy się tu rozwijać – mówi Kaczmarzyk.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »