Fly4free.pl

Złe wieści dla fanów krótkich wypadów. W najpiękniejszych miastach Europy dużo drożej!

pieniadze w podrozy
Foto: luckysky 2017 / Shutterstock

Amsterdam szykuje najwyższy podatek turystyczny w Europie, a Rzym podnosi cenę biletu do swojej największej atrakcji o 1/3. Jeśli chcecie więc zwiedzać jak dawniej, lepiej szykujcie solidny budżet – wszystko drożeje w ekspresowym tempie.

Oba miasta nigdy nie należały do tanich, ale teraz władze Amsterdamu i Rzymu jeszcze mocniej sięgają do kieszeni turystów. Także dlatego, aby… trochę ich zniechęcić. Jak pisaliśmy ostatnio na Fly4free.pl, Amsterdam próbuje przerzucać turystów do sąsiednich miejscowości, jednak nawet już tam mają ich dość i nie chcą u siebie nadmiaru zagranicznych gości.

Z kolei władze Rzymu narzekają na to, że turyści nie potrafią się zachować i zaostrzyły przepisy, co skończyło się falą mandatów.

Jednak teraz podwyżki dotkną każdego turystę, który odwiedzi któreś z wymienionych miast.

Zacznijmy od Amsterdamu, który zapowiedział wprowadzenie nowej opłaty. Każdy odwiedzający to miasto będzie musiał zapłacić 3 EUR za osobę za każdą noc spędzoną w stolicy Holandii. W ciągu 3-dniowego wypadu to dodatkowe 9 EUR, czyli ok. 40 PLN. Może wydawać się niewiele, ale nie można zapominać, że już teraz Amsterdam pobiera 7 proc. podatku od wykupionych noclegów. Wspomniane 3 EUR nie zastąpi tej kwoty, a będzie jedynie dodatkiem.

– To sprawi, że Amsterdam będzie miał prawdopodobnie najwyższy podatek turystyczny w Europie – powiedział Tim Fairhurst, dyrektor ds. polityki European Tourism Association w rozmowie z CNN.

W tej chwili najwyższym podatkiem, może się pochwalić Rzym, który przy noclegach w 5-gwiazdkowych hotelach pobiera aż 7 EUR od osoby za noc. A skoro już o „Wiecznym Mieście” mowa, to i tutaj nie brakuje złych informacji dla naszego budżetu.

Władze miasta podjęły bowiem decyzję, że nadszedł najwyższy czas na podwyżkę cen biletów do największej atrakcji Rzymu – Koloseum. Podstawowy bilet będzie kosztował 16 EUR, a więc podrożeje o 4 EUR w stosunku do obecnego cennika. Za wejściówki, które obejmują więcej atrakcji – m.in. wstęp na arenę, turyści będą musieli zapłacić 18 EUR – dotychczas kosztowały 14 EUR.

Zmieni się też okres ich ważności. Do tej pory odwiedzający Koloseum mogli też wybrać się w ramach tego samego biletu do Forum Romanum i Palatynu. Ta opcja zostanie zachowana, ale teraz musicie zdążyć zobaczyć te atrakcje w jeden dzień, a nie w dwa jak do było wcześniej. Nowy cennik będzie obowiązywał od listopada.

To nie jedyne problemy, jakie spotykają turystów w ostatnim czasie. Masowa turystyka sprawiła, że odwiedzający napotykają coraz więcej zakazów, dodatkowych opłat i utrudnień na całym świecie, o czym pisaliśmy na łamach Fly4free w lipcu. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »