Fly4free.pl

3 nowe trasy z Łodzi? Nowa tania linia na horyzoncie!

panorama lwowa
Foto: Datsenko Maryna / Shutterstock

Linia SkyUp Airlines otrzymała zgodę od ukraińskiego urzędu lotniczego na uruchomienie 3 tras z Ukrainy do Łodzi! Są to połączenia z Kijowa, Lwowa i Charkowa – informuje serwis Lowcost.ua. Władze lotniska potwierdzają, że prowadzą w tej sprawie rozmowy z linią, ale dodają, że jest jeszcze za wcześnie na ogłoszenie nowych tras.

Kilka dni temu pisaliśmy, że w czasie pandemii siatka połączeń z lotniska w Łodzi mocno się skurczy, bo jedyny przewoźnik, czyli Ryanair, zawiesi stąd wszystkie 3 trasy (Londyn, Dublin, East Midlands) do końca marca, a następnie wszystko wskazuje na to, że wznowi jedynie loty do stolicy Wielkiej Brytanii. Tymczasem okazuje się, że już wkrótce w Łodzi może pojawić się nowa linia lotnicza, czyli ukraiński przewoźnik SkyUp Airlines.

Serwis Lowcost.ua informuje, że przewoźnik ze wschodu otrzymał właśnie od ukraińskiego urzędu lotniczego zgodę na realizację 3 tras z Łodzi. Są to połączenia na trasach do Kijowa (do 4 lotów w tygodniu), Lwowa (2 loty w tygodniu) i Charkowa (2 loty w tygodniu). Pozwolenie zakłada, że loty mogą wystartować najwcześniej 28 marca 2021 roku, a więc od startu letniego rozkładu lotów.

Lotnisko w Łodzi potwierdza, że prowadzi rozmowy z ukraińską linią.

– Potwierdzam, że trwają rozmowy z przewoźnikiem. Zgoda ukraińskiego urzędu lotniczego na uruchomienie trzech tras to jeden z etapów w negocjacjach. Jest jeszcze za wcześnie, żeby ogłaszać nowe połączenia. Poinformujemy, kiedy wraz z naszym partnerem z Ukrainy będziemy gotowi – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka lotniska w Łodzi.

Przypomnijmy, że w listopadzie linia SkyUp ogłosiła, że od końca marca uruchomi połączenia z Modlina i Gdańska do Kijowa. Bilety na obie trasy są już w sprzedaży.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Moja Łódź! Taka piękna! ;)Będę obserwował i może się skusze na lot inauguracyjny :D
refiko, 11 stycznia 2021, 16:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To musisz się spieszyć, bo pewnie dłużej jak miesiąc nie polatają. 
refiko Moja Łódź! Taka piękna! ;)Będę obserwował i może się skusze na lot inauguracyjny :D
LCJ, 11 stycznia 2021, 16:58 | odpowiedz
Wiem, wiem. Jestem świadom możliwości łódzkiego portu... niestety.
LCJ To musisz się spieszyć, bo pewnie dłużej jak miesiąc nie polatają. 
refiko Moja Łódź! Taka piękna! ;)Będę obserwował i może się skusze na lot inauguracyjny :D
refiko, 11 stycznia 2021, 22:40 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »