Fly4free.pl

Nowa tania linia wchodzi do Polski! Na początek uruchomi trasy z 2 lotnisk

Foto: SkyUp

Od końca marca ukraińska tania linia SkyUp uruchomi połączenia z Modlina i Gdańska do Kijowa. To część dużej ofensywy ukraińskiego przewoźnika z kilku lotnisk w tym kraju.

Ukraińska linia SkyUp to przewoźnik, który jest obecny na rynku od 2 lat, jednak do tej pory skupiał się przede wszystkim na trasach regionalnych. Jednak w letnim rozkładzie lotów przewoźnik zaplanował dużą ofensywę kierunków. Przewoźnik zaplanował w tym okresie w sumie 60 tras do 21 krajów z Zaporoża, Lwowa, Charkowa i Kijowa. I właśnie na stołeczne lotnisko Boryspol SkyUp uruchomi 2 trasy z Polski: będą to połączenia do Modlina i Gdańska.

Ta pierwsza trasa zostanie uruchomiona 28 marca 2021 roku, a zgodnie z informacją w systemie rezerwacyjnym, loty będą realizowane aż 5 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i i niedziele. Z Modlina samoloty mają startować o godzinie 18.50, w Kijowie lądowanie zaplanowane jest na godz. 21.30.

Z kolei połączenie z Gdańska do Kijowa wystartuje od 29 marca. W tym przypadku loty będą realizowane 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty.

Bilety na obie trasy są już dostępne w sprzedaży. Loty mają być wykonywane Boeingami 737-800 NG.

Pojawienie się SkyUp w Polsce jest ciekawe z kilku powodów. Po pierwsze, w końcu na lotnisku w Modlinie pojawi się inna linia lotnicza niż Ryanair. Po drugie: zanosi się na sporą konkurencję, głównie dla Ryanaira i Wizz Aira. Spójrzmy na przykład tej trasy: Ryanair wznowi loty z Modlina do Kijowa pod koniec marca i będzie wykonywał na niej 4 loty tygodniowo. Z kolei w Gdańsku SkyUp będzie rywalizować z Wizz Airem, który lata na lotnisko Kijów-Żuliany i zgodnie z rozkładem lotów wykonuje po 2 połączenia tygodniowo.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wracajac z Ukrainy musimy isc na 2 tygododnie kwarantanny. Kto bedzie latal
BENNYAND, 29 listopada 2020, 3:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Trasy startują w Marcu 2021 także może wtedy już nie będzie trzeba....
V3ntr, 30 listopada 2020, 19:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »