Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Cze 2014 01:09 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Arekkk napisał(a):
Dzięki za informację. Wylatujemy 11.XI, ale w SCL będziemy dopiero na noc 12.XI. 24.XI o północy powrót. Zostaje zatem 10 dni na miejscu. Faktycznie tereny na północ od Santiago + Boliwia wydają się rozsądniejsze.

Najtańsze przeloty LAN Santiago-La Paz wychodzą po ok. 230$/osobę. Jakieś tańsze sposoby?


A gdzie chcesz dotrzeć - do Salar de Uyuni? Tam są organizowany tripy z San Pedro de Atacama. Do granicy busem, a potem jeepem z kierowcą i powrót. Tutaj link do strony firmy z najlepszymi opiniami: http://www.cordilleratraveller.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 20 Cze 2014 01:21 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Arekkk napisał(a):
Dzięki za informację. Wylatujemy 11.XI, ale w SCL będziemy dopiero na noc 12.XI. 24.XI o północy powrót. Zostaje zatem 10 dni na miejscu. Faktycznie tereny na północ od Santiago + Boliwia wydają się rozsądniejsze.

Najtańsze przeloty LAN Santiago-La Paz wychodzą po ok. 230$/osobę. Jakieś tańsze sposoby?


Raczej nie, rejsy miedzynarodowe sa drogie. Inny sposob to lot Santiago-Arica i podroz autobusem do La Paz z Arici (bardzo ladna trasa).

Mozecie tez zrobic ciekawe kolko przez Peru, ale trzeba obliczyc czy wystarczy czasu: Arica-Tacna (pierwsze miasto w Peru za granica) - autobus do Arequipy w Peru (okolo 6 godzin) - autobus do Puno -> La Paz -> Uyuni i wycieczka na salary (dwie noce na salarach, wybieracie wycieczke z transportem do granicy chilijskiej i San Pedro de Atacama) - autobus z San Pedro do Arici - lot do Santiago.

W Boliwii czeste sa strajki i blokady drog, wiec warto miec troche czasu na zapas jadac przez ten kraj. Mozecie znalezc informacje o wycieczkach na salary tutaj: http://www.kanootours.com/

-- 20 Cze 2014 01:23 --

blasto napisał(a):
Arekkk napisał(a):
Dzięki za informację. Wylatujemy 11.XI, ale w SCL będziemy dopiero na noc 12.XI. 24.XI o północy powrót. Zostaje zatem 10 dni na miejscu. Faktycznie tereny na północ od Santiago + Boliwia wydają się rozsądniejsze.

Najtańsze przeloty LAN Santiago-La Paz wychodzą po ok. 230$/osobę. Jakieś tańsze sposoby?


A gdzie chcesz dotrzeć - do Salar de Uyuni? Tam są organizowany tripy z San Pedro de Atacama. Do granicy busem, a potem jeepem z kierowcą i powrót. Tutaj link do strony firmy z najlepszymi opiniami: http://www.cordilleratraveller.com


Wycieczki na salar sa duzo tansze z Uyuni w Boliwii niz z San Pedro de Atacama, ale trzeba obliczyc czy wystarczy Wam czasu na podroz do La Paz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Cze 2014 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
@merol77
merol777 napisał(a):
Wybieram się w 2 osoby 8-15 lipca, wiem że zima, krótko itd., ale niestety mam ograniczone możliwości czasowe i była to jedyna opcja.
Na miejscu bedę miał 6 pełnych dni. Co do planu podróży, nie ma sensu jechać do Patagonii w lipcu, w związku z tym podzieliłem wyjazd na 3 dni Santiago i okolice + 3 dni Atakama, gdzie brak opadów raczej gwarantowany ;)
Co do okolic Santiago jeszcze nie mam konkretnych planów, na pewno chciałbym kawałek wypuścić się w stronę gór, planowałem początkowo przejazd autokarem przez Andy do Mendozy i z powrotem, ale zimą jest ryzyko zamknięcia drogi i utknięcia w Argentynie, na co nie mogę sobie pozwolić.
Co do Atakamy - kupiłem bilety na samolot (LAN) Santiago - Calama i powrót Iquique - Santiago. Na miejscu pewnie wynajmiemy auto i to będzie podstawowy środek transportu. Bilety wewnętrzne wyszły ok. 450 zł/osobę RT, jeżeli nie brać multicity, to można i za 300 zł spokojnie znaleźć w tym okresie. Kupując bilety w LAN polecam wybrać Chilijską wersję strony, ceny na niej są kilkukrotnie niższe, niż na europejskiej, bez problemu można wpisac polski paszport i płatność kartą też przeszła bez kłopotów, w fare rules nie widziałem też żadnych ograniczeń, że te bilety mogą kupować wyłącznie localesi.

Może ktoś ma jakieś porady co do wypożyczania aut w Chile?


Ja lecę 07-14.07, więc mijamy się o włos - i też w tym terminie ze względu na nieelastyczny urlop. Dzięki za cynk co do przelotu do Atacamy - pewnie też tak spróbuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Cze 2014 14:35 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 5
Loty: 4
Kilometry: 31 574
Berlin 9 - 24.11. Już widzę, że kilka osób spotkam w samolocie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Cze 2014 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Czy można zrobić sobie na własną rękę 2-3 dniowy trip do Salar de Uyuni z SP de Atacama? Z tego co widzę to problem z hotelami jest po boliwijskiej stronie granicy.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Cze 2014 15:22 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
przemos74 napisał(a):
Czy można zrobić sobie na własną rękę 2-3 dniowy trip do Salar de Uyuni z SP de Atacama? Z tego co widzę to problem z hotelami jest po boliwijskiej stronie granicy.


Nie wiem, czy się da, ale mam wrażenie, że zorganizowanie transportu do granicy, wynajęcie jeepa, załatwienie noclegów, kupno pożywienia na te kilka dni itp. zabierze Ci więcej czasu i pieniędzy niż skorzystanie z usług agencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Cze 2014 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Fajny hotel w Puerto Montt, Holiday Inn Express:

Image

Sporo biur oferujących wycieczki znajduje się przy dworcu autobusowym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 20 Cze 2014 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Fajny hotel w Puerto Montt, Holiday Inn Express:

Sporo biur oferujących wycieczki znajduje się przy dworcu autobusowym


Fajny. Tym bardziej, że z tego co pamiętam na początku roku IHG wrzuciło go do puli PB za 5K. Patrząc na ostatnią strukturę PB ( brak Interconti, Indigo ) nie wykluczone, że w nowych PB obejmujących nasz "okres wylotowy" do Chile mogą znaleźć się HIX i HI za 5K w Santiago, Puerto Montt, Antofagasta, Conception, Iquique lub Temuco...
A tak przy okazji - za 10K dostępny jest cały czas jest HI Berlin-City West (nawet Executive lub Suite) w odległości 4km od Tegel. Być może pojawią się też inne berlińskie HI lub HIX w kolejnych edycjach PB. Info może być przydatne dla lecących lub wracających do Berlina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Cze 2014 17:04 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
jakbyscie znalezli jakies firmy autokarowe, opcje na wyjechanie z santiago to bylbym wdzieczny :)

https://www.ventapasajes.cl/ tylko ze nie wiem czemu nie ma polaczenia do velparaiso

transport po chile jest w miare tani/drogi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Cze 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Do Valparaiso, to co 20 minut masz autobus z Santiago, ceny nie pamiętam, grosze jakieś...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Cze 2014 17:29 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Najpopularniejsze linie autobusowe:

Tur Bus http://www.turbus.cl
http://www.busescruzdelsur.cl/
Pullman bus http://www.pullman.cl
http://www.condorbus.cl/
http://www.pdelsur.cl/
http://www.buseslineaazul.cl/

Linii jest duzo wiecej, w Chile to bardzo popularny i wygodny srodek transportu (mozna wybrac rozne klasy podrozy: clasico, semicama (miejsca pollezace), cama (rozkladajace sie calkowicie), premium). Pociagi sa bardzo malo popularne i jest malo linii.
Najwieksza stacja autobusowa w Santiago jest Terminal de buses przy Estación Central (metro linia nr 1).

Alternatywa dla autobusu jest podroz samolotem. LAN ma polaczenia ze wszystkimi wiekszymi miastami w Chile (w koncu rozpietosc tego kraju od polnocy na poludnie to 4 tys km!).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Cze 2014 17:46 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
ooo super :) o to mi chodzilo . chcialbym o ile to mozliwe i jak najczesciej przemieszczac sie w nocy by zaoszczedzic na noclegach :)

i jak najwiecej wracac inną drogą nie robic kółka - co w przypadku chile z racji jego rozciągnięcia moze byc ciezkie.

Wybiera sie ktos do Argentyny ? Mendoza ?

W wracajac do autobusow - w Stanach sa Greyhoundy - i istnieja nawet tak odlegle trasy ktore pozwalają na zwiedzenie kraju wzdluz i w szerz - jaka jest najdluzsza trasa mozliwa w Chile ?Ktos cos wie ? Jaki koszt i ile trwa podroz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Cze 2014 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
kredka napisał(a):
Alternatywa dla autobusu jest podroz samolotem


Czy istnieje jakiś sposób na tanie latanie po Chile? Chciałbym w grudniu zrobić trasę Santiago - Punta Arenas - Calama, ale koszt lotów wychodzi mi większy niż za lot z Berlina do Chile :o
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Cze 2014 19:22 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Garuda88 napisał(a):
kredka napisał(a):
Alternatywa dla autobusu jest podroz samolotem


Czy istnieje jakiś sposób na tanie latanie po Chile? Chciałbym w grudniu zrobić trasę Santiago - Punta Arenas - Calama, ale koszt lotów wychodzi mi większy niż za lot z Berlina do Chile :o


Sprawdz wczesniejsze wiadomosci na forum, wszystko jest dokladnie napisane na ten temat.

-- 20 Cze 2014 19:33 --

przemos74 napisał(a):
Czy można zrobić sobie na własną rękę 2-3 dniowy trip do Salar de Uyuni z SP de Atacama? Z tego co widzę to problem z hotelami jest po boliwijskiej stronie granicy.


Nie, nie mozna, firmy boliwijskie maja na to monopol (chilijskie nie moga), poza tym to jest niezwykle trudny teren bez drog, ogromne pustkowie dochodzace do 5 tys. metrow nad poziomem morza. Sporo taniej wychodzi wyprawa rozpoczeta w Uyuni w Boliwii niz w Chile. Sprawdz informacje o roznych rodzajach wycieczek na przyklad tutaj: http://www.kanootours.com/ws/index.php/ ... -west.html

Cena 3-dniowej wycieczki wykupionej w agencji wynosi $125 i obejmuje wyzywienie i dwa noclegi, mysle, ze trudno byloby to zorganizowac samodzielnie taniej nawet jesli byloby to fizycznie mozliwe. Bedzie taniej, jesli sprobujesz sie dolaczyc do grupy w Uyuni, ale nie ma pewnosci, czy dobrze trafisz, bo jakosc firm obslugujacych te wyprawy jest rozna - wiele jest na ten temat informacji na forach internetowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Cze 2014 20:10 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 19
Loty: 127
Kilometry: 234 861
Lecimy 2.-27.12
To mój "pierwszy raz" w Ameryce Płd. Dopiero liznąłem temat, ale wstępny zarys planów wygląda tak, że w części przyrodniczej Patagonia (głównie Torres del Paine; lot z Santiago do Punta Arenas) i Atacama (lot Santiago-Calama; chyba, że lepiej wybrać inne lotnisko?), a w części miejskiej Santiago i okolice oraz Buenos Aires (lot lub autobus, jeszcze nie wiem).
Kusi wyspa wielkanocna i Galapagos, ale mój budżet raczej tego nie uniesie.
Największa obawa to język - mam nadzieję, że 5 miesięcy wystarczy, aby opanować turystyczny hiszpański na poziomie Kali jeść, a jeśli nie to są przecież apki i słowniki offline ;)
Jeśli macie jakieś ciekawe i przydatne strony o Chile, to wrzucajcie linki. Ja na razie czytam te:
http://mi-chile-querido.blogspot.com/
http://www.torresdelpaine.com/ingles/se ... ias/19.asp
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Cze 2014 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
W San Pedro polecam wam hostel Casa Campestre. Pojawilam sié w miasteczku po 23ej i bez zalatwionego noclegu, hostel byl pelny, wlascicielka oddala mi wlasne lozko;
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off
nicebastard lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:15 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Gdzieś wyczytałem, żeby w Boliwii pod żadnym pozorem nie rozstawać się z paszportami. Czy faktycznie pod tym kątem trzeba szczególnie tam uważać? Ze względu na różne protesty, niepokoje społeczne może być tam "goręcej" od w miarę spokojnego Chile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:18 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Hej,

czy ktoś mógłby mi doradzić co wybrać - Atacamę czy Puenta Arenas? Niestety mam bardzo ograniczony czas i muszę wybrać jedno z dwóch, a obydwa miejsca wyglądają fantastycznie :<
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
kimoh napisał(a):
Hej,

czy ktoś mógłby mi doradzić co wybrać - Atacamę czy Puenta Arenas? Niestety mam bardzo ograniczony czas i muszę wybrać jedno z dwóch, a obydwa miejsca wyglądają fantastycznie :<


W obu jest coś magicznego, w obu byłem ale gdybym musiał wybrać to jednak Atacama... Dolina Śmierci, Dolina Księżycowa, gejzery, flamingi, surfing po wydmach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:57 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
BusinessClass - dzięki, jesteś drugą osobą, która doradza mi Atacamę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group