Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:39 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Czy przewoził ktoś leki przez granicę , mam tu na myśli podstawowe leki pokroju coldrex ( na przeziębienia) czy etopiryna ( na ból głowy) ? Jakoś to sprawdzają bo według poniższej strony musiałbym mieć recepty na leki, które są bez recepty.

http://www.emirates.com/pl/polish/plan_ ... e_uae.aspx
Cytuj:
"Każdemu wwożonemu na terytorium kraju lekowi powinna towarzyszyć recepta od lekarza.

Niektóre narkotyki i leki, które można kupować bez recepty w innych krajach, podlegają kontroli prawnej na terenie ZEA i posiadanie ich jest nielegalne. Aresztowaniu i postępowaniu karnemu może podlegać osoba będąca w posiadaniu leków na receptę lub sprzedawanych bez recepty, które zawierają w sobie kodeinę lub inne składniki narkotyczne.

Przed opuszczeniem lotniska:
Podróżni udający się do ZEA muszą koniecznie zapoznać się z informacjami o tym, które leki można wwieźć, a na które obowiązuje zakaz przywozu na teren tego kraju.
Osoby rozważające zabranie ze sobą leków lub innych podobnych substancji na teren ZEA prosimy o kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu uzyskania porady w tym zakresie."


Na stronie MSZ jest mowa tylko o lekach rozkurczowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bullshit, nikt tego absolutnie nie sprawdza, ja czesto wożę antybiotyki i nikt mnie nigdy o nic nie pytał nawet
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:55 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Mają prawo to sprawdzić, ale prawie nie ma takiej możliwości, aby sprawdzili akurat twoje rzeczy, w tym leki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:06 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Zawsze mam ze sobą dość dużą apteczkę i nigdy nikt nie sprawdzał a wracając z Indii w sierpniu miałem chyba z pół kilo różnych pastylek(niesamowicie tanio a zwłaszcza nowe leki) i nikogo to nie zainteresowało
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2015 08:50 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
ale widzieli te leki czy poprostu nie zglądali ?

recepta od lekarza nie będzie problemem i myślę czy nie wpisac tego wszystkiego poprostu na liste. Muszę tylko zobaczyć co ma kodeinę bo dają ją do jakichś ibupromów max itp. i zamienic to na zwykłą aspirynę.

Przewozicie leki w podręcznym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:02 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
99% moich wyjazdów jest z podręcznym, min ZEA. Zawsze mam jakieś leki. Raz jak zobaczyli u żony w apteczce sporo lekow/w tym roku na fuercie/ to wzięli ją na kontrolę na obecność narkotyków ale trwalo 1 minute i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Eryk87 napisał(a):
Czy przewoził ktoś leki przez granicę , mam tu na myśli podstawowe leki pokroju coldrex ( na przeziębienia) czy etopiryna ( na ból głowy) ? Jakoś to sprawdzają bo według poniższej strony musiałbym mieć recepty na leki, które są bez recepty.

http://www.emirates.com/pl/polish/plan_ ... e_uae.aspx
Cytuj:
"Każdemu wwożonemu na terytorium kraju lekowi powinna towarzyszyć recepta od lekarza.

Niektóre narkotyki i leki, które można kupować bez recepty w innych krajach, podlegają kontroli prawnej na terenie ZEA i posiadanie ich jest nielegalne. Aresztowaniu i postępowaniu karnemu może podlegać osoba będąca w posiadaniu leków na receptę lub sprzedawanych bez recepty, które zawierają w sobie kodeinę lub inne składniki narkotyczne.

Przed opuszczeniem lotniska:
Podróżni udający się do ZEA muszą koniecznie zapoznać się z informacjami o tym, które leki można wwieźć, a na które obowiązuje zakaz przywozu na teren tego kraju.
Osoby rozważające zabranie ze sobą leków lub innych podobnych substancji na teren ZEA prosimy o kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu uzyskania porady w tym zakresie."


Na stronie MSZ jest mowa tylko o lekach rozkurczowych

to wez na nie recepty
skoro tego wymagaja to zrob to porzadnie zeby potem placzu nie bylo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:34 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
W Ibupromach nie ma kodeiny. W lekach na zatoki masz za to pseudoefedryne. A czy ją możesz zabrać tego nie wiem. W wymienionych wczesniej przez Ciebie lekach nie ma nic na co potrzebowałbyś recepte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:44 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zgadzam się z przedmówcami, leków raczej nikt nie kontroluje. Leków z opioidami nie można wwozić do większości krajów (nie tylko ZEA), więc jeśli nie są niezbędne odpuść. Wydaje mi się, że w Polsce jedynym opioidem, który można kupić bez recepty jest kodeina (np. Antidol 15). Zanim spakujesz leki przeciwbólowe sprawdź skład, a innymi lekami się nie przejmuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2015 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Moja żona namiętnie wozi całą, sporych rozmiarów kosmetyczkę leków. Nigdy nikt nic jej nie zabrał
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cześć!

Przepraszam, że odświeżę temat, ale niedługo lecę do Dubaju i właśnie zastanawiam się nad sprawą leków. To, że za kodeinę można iść do pierdla na 4 lata (tak samo jak za malutką ilość narkotyków), to jak wygląda sprawa z chlorekiem pseudoefedryny? Popularny w naszych polskich lekach (gripexy, ibuprom zatoki ibum, modafen, nurofen itp.) czy jest sprawdzany? Przeczytałem już kilka tematów i oczywiście wcześniejsze wpisy, ale zastanawiam się nad tym mocno, ponieważ lecę w dalszą podróż i zabieram całkiem sporo leków ze sobą...

Pozdrawiam serdecznie i liczę na poważną odpowiedź :)
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Tak to wygląda w teorii: np. dla USA http://www.uaeinteract.com/travel/drug.asp - z wyraźnym zastrzeżeniem, że chodzi o leki na receptę, a nie preparaty OTC. Rozumiem, że nie można też wwieźć ich odpowiedników pod inną nazwą czy "generyków".

W praktyce: leciałam do Dubaju na spotkanie klimatyzacjom ;-) uzbrojona w kilka tabletek Sudafedu. Nic się nie wydarzyło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Dzięki za szybką odpowiedź!
Wprawdzie całą tą listę już analizuje i rozkminiam, ale widzę jak zawsze jest element ryzyka...
Ostatnie pytanie, a jak wygląda z ilością leków, np. antykoncepcyjnych (moja kobieta bierze zapas na rok :) )?

Pozdro! :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lis 2015 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie sprawdzaj i nie rozkminiaj. To jest cywilizowany kraj, a DXB jest bardziej luźny niż wszystkie europejskie lotniska razem wzięte
Nikt nie sprawdza ani nie szuka żadnych tabletek.
Nie szukaj problemów, tam gdzie ich nie ma.
Pakuj się, jak byś jechał do babci na wieś.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2018 12:21 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 1
-- 10 Kwi 2018 12:21 --

Czy do Dubaju moge zabrac ze sobą viagre?

-- 10 Kwi 2018 12:21 --

Czy do Dubaju moge zabrac ze sobą viagre?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2018 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@asterii, wwiezc nie wolno, ale prawdopodobnie dostaniesz w aptekach w Dubaju.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Kwi 2018 00:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 3
Kochani, wybieram się na 5 dni do Dubaju. Niestety, muszę codziennie brać xanax (silny lek psychotropowy), czyli na wyjazd potrzebny jest mi tylko jeden mały blister. Czy i gdzie mogą robić problemy? Przy wylocie z Polski? Czy na miejscu, w Dubaju odbywa się druga kontrola? Nie zawracać sobie przy takiej ilości głowy receptami czy kombinować z zaświadczeniami itd? Czytałam ostatnio o jakimś przypadku typu: 4 lata odsiadki za Tramadol. Odchodzę już od zmysłów. Dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Kwi 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@easy0518 jesli bedziesz mial poswiadczenie od lekarza z pieczatkami po angielsku i nie bedzie podejrzanych ilosci to przejdzie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
easy0518 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Kwi 2018 23:34 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
"Jak podaje mirror.co.uk bez recepty od lekarza i zgody tamtejszego Ministerstwa Zdrowia nie można wwieźć do kraju leków zawierających diazepam, tramadol i kodeinę."
"Jeżeli ktoś może, lepiej by nie wwoził psychoaktywnych leków do krajów arabskich. Tamtejsi celnicy poświęcają wiele uwagi wyłapywaniu podróżnych z zakazanymi substancjami. Pod tym kątem sprawdzane są nawet bagaże osób w tranzycie przez któreś ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Sąd wsadzał do więzienia ludzi nie tylko za kodeinę, ale za ślady środka nasennego temazepam w moczu.

Niestety, Xanax /alprazolam/ jest pochodną bezodiazepiny, podobnie jak diazepam, czy temazepam. Jedyne, co Ci mogę poradzić, to udanie się do lekarza, aby wypisał Ci inny anksjolityk / z innej grupy/, tym bardziej, że Xanax jest do leczenia krótkotrwałego. Jeśli jest to niemożliwe, weź zaświadczenie od lekarza po angielsku, a tabletki wyjmij z blistra i przełóż do innego opakowania, np. do słoiczka po innym leku, który swobodnie można wwieźć. Nie wiem, czy na tabletkach jest napis Xanax, ale na zamienniku Afobam /alprazolam/ nie powinno być nazwy. Nie sądzę, aby sprawdzali, czy w słoiczku jest np. Milurit 300 na dnę moczanową, czy inny lek.
Góra
 Profil Relacje PM off
easy0518 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Kwi 2018 15:40 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 3
Dzięki za odpowiedzi, czuję się spokojniejszy ? Mam jeszcze pytanko. Czy na miejscu, na lotnisku w Dubaju też odbywa się jakaś szczegółowa kontrola? Jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group