Fly4free.pl

Znamy pierwsze kierunki z Radomia! Na start trzy trasy LOT-u!

warszawa radom
Foto: PPL
Po latach oczekiwań, wreszcie poznaliśmy pierwsze trasy, które wystartują z lotniska w Radomiu! Trzy pierwsze połączenia obsłuży LOT. Polecimy do Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Pomysł utrzymywania lotniska Warszawa-Radom wzbudza ogromne kontrowersje wśród Polaków. Przez długi czas lotnisko funkcjonowało, choć nie odbywały się stamtąd żadne loty. Później zdecydowano o jego przebudowie i w końcu… doczekaliśmy się! Dziś oficjalnie ogłoszono pierwsze połączenia z Radomia.

Na początek z Radomia polecimy do trzech europejskich miast – Kopenhagi, Rzymu i Paryża. Wszystkie loty obsłuży LOT. Inaugurację połączeń zaplanowano na przełom marca i kwietnia 2023 roku.

– Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. – Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.

To, że akurat LOT będzie operował z lotniska w Radomiu (oficjalna nazwa Warszawa-Radom), nie jest żadnym zaskoczeniem. Już w lipcu zapowiadaliśmy, że to właśnie nasz narodowy przewoźnik będzie pierwszym, który ogłosi trasy z tego lotniska. Zadowolenia z obrotu spraw nie kryje też sam przewoźnik.

– Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków – komentuje Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.     

Co ciekawe, rozmowy w sprawie uruchomienia lotów z Radomia prowadzi też Wizz Air.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
No halo, halo, a gdzie loty do Afryki? Afryka miała być!!
solokhumbu, 23 sierpnia 2022, 15:25 | odpowiedz
No to chyba w LO jakieś losowanke było, bo do FCO to dzisiaj nawet z Warszawy nie latają... No chyba, że to będzie taki Loryanair....
RosaVonJungingen, 23 sierpnia 2022, 18:35 | odpowiedz
Dla mnie to tak samo głupota! Lot powinienien uruchomić z Warszawy loty do Rzymu bo przecież,  w samej Warszawie i aglomeracji warszawskiej mieszka kilka mililnów ludzi. Najlepiej się tłumaczyć, że lata tam wizzair. Dublin zawiesili, bo z każdego lotniska lata w Polsce ryanair i z modlina również to przecież już popytu nie ma… taa… sama leciałam lotem do Dublina 4 razy i jakoś na pustek nie było na pokładzie lotu. Bratysława im przeszkadza, bo w pobliżu Wiedeń… a dlaczego nie ma Aten, Lizbony? Kolejna wymówka, że ich narodowi przewoźnicy są na lotnisku w Warszawie? Stolice jak najbardziej piękne, tustyczne i napewno też biznesowo coś tam się kręci nie wierze, że nie. Helsinki? Fajnie było by coś nowego, ale nie… finnair lata z Warszawy, a ryanair z Modlina to już za wiele…Reykiavik - z tego co wiem mieszka tam sporo polaków, ahh no tak wizzair uruchomił tam większość tras to po co z Chopina. (podśmiechuję się sarkastycznie)
Sroka Sroczka, 24 sierpnia 2022, 13:45 | odpowiedz
 Racja! Najpierw powinni ten Rzym wprowadzić w stołecznym lotnisku gdzie Wwa i cała aglomeracja warszawska mieszka. Gdzie Bratysława, Helsinki, Lizbona, Ateny, Reyjkiavik i zawieszony Dublin?
RosaVonJungingen No to chyba w LO jakieś losowanke było, bo do FCO to dzisiaj nawet z Warszawy nie latają... No chyba, że to będzie taki Loryanair....
Sroka Sroczka, 24 sierpnia 2022, 13:47 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »