Fly4free.pl

Wizz Air negocjuje loty z Radomia. „Jeśli się zdecydujemy, na pewno nie kosztem Lotniska Chopina”

Foto: photoshooter2015 / Shutterstock
– Nie wykluczamy pojawienia się na lotnisku w Radomiu. Rozmowy w tej sprawie trwają, choć nie chcę niczego przesądzać. Jest jednak pewne, że jeśli zdecydujemy się na loty z Radomia, to na pewno nie kosztem Lotniska Chopina, które jest dla nas najważniejszym portem w Polsce – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Evelyn Jeckel, dyrektor ds. planowania siatki połączeń w linii Wizz Air.

Prace na budowie nowego lotniska w Radomiu powoli finiszują. Jak czytamy w radomskiej „Wyborczej”, gotowy jest już m.in. pas startowy i terminal, a za kilka dni zacznie się już ostateczny odbiór budynku. Wszystko wskazuje na to, że harmonogram zostanie dotrzymany, co oznacza, że pierwsze loty z portu Warszawa-Radom odbędą się w kwietniu 2023 roku. Dokąd polecimy? Na razie nie znamy jeszcze przewoźników, którzy uruchomią loty z Radomia. Choć rozmowy trwają.

– Zainteresowanie ze strony linii jest duże. Prowadzimy rozmowy, ustalamy szczegóły umów. Zainteresowanie niektórych z tych przewoźników było już właściwie od momentu projektowania lotniska. Byli też przewoźnicy, z którymi uzgadnialiśmy pewne rozwiązania wewnątrz terminala – chcieli, by dostosować pod nich elementy infrastruktury, procedury operacyjne. Wyszliśmy im naprzeciw, więc widzą w nas poważnego partnera do rozmowy – mówi w rozmowie z radomskim oddziałem „Gazety Wyborczej” Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska w Radomiu.

Czy wśród przewoźników znajdzie się Wizz Air? Jest to jak najbardziej możliwe – już w listopadzie ubiegłego roku takiej możliwości nie wykluczał Jozsef Varadi, prezes węgierskiej linii.

– Nie zamykamy się na możliwość lotów z Radomia – mówił Varadi w rozmowie z Fly4free.pl.

Czy w ciągu tych kilku miesięcy coś się zmieniło? Postanowiliśmy spytać o to przedstawicielkę węgierskiej linii.

– W dalszym ciągu mogę powiedzieć tyle, że nie wykluczamy pojawienia się na lotnisku w Radomiu, a rozmowy w tej sprawie trwają, choć nie chcę jeszcze niczego przesądzać. Jest jednak pewne, że jeśli zdecydujemy się na loty z Radomia, to na pewno nie kosztem Lotniska Chopina, które jest dla nas najważniejszym lotniskiem w Polsce. Nie będziemy więc zawieszać ani przenosić połączeń z Warszawy – jeśli pojawimy się w Radomiu, będą to zupełnie nowe trasy – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Evelyn Jeckel, dyrektor ds. planowania siatki połączeń w linii Wizz Air.

Przypomnijmy, że w ostatnich kilkunastu dniach Wizz Air ogłosił kilka nowych tras z Warszawy. Od końca października przewoźnik uruchomi więc loty z Lotniska Chopina na Maderę. Z kolei w grudniu przewoźnik uruchomi loty do Akaby w Jordanii, Walencji i Wenecji. Z kolei na 28 marca Wizz Air zaplanował inaugurację lotów do hiszpańskiego Bilbao.

Kto jeszcze może polecieć z Radomia?

Jak pisaliśmy wcześniej, lista przewoźników zainteresowanych lotami z Radomia jest na razie pilnie strzeżoną tajemnicą, ale o kilku podmiotach już wcześniej było głośno. Listy intencyjne w sprawie lotów z Radomia podpisywali już prezesi biur podróży Itaka i Coral Travel, a w lipcu europoseł Adam Bielan pochwalił się, że… zainteresowany połączeniami z nowego lotniska jest LOT.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »