Fly4free.pl

Włożyła do walizki prezenty warte 3 tys. USD. Gdy ją odebrała była tam… karma dla psów

Bagaże na taśmie
Foto: Arina P. Habich / Shutterstock
Równowartość blisko 12,2 tys. PLN kosztowały jedną z pasażerek prezenty, które chciała zabrać do rodziny po swojej podróży do Paryża. Niestety zapakowane podarunki w trakcie lotu zniknęły, a w walizce kobieta znalazła jedynie śmieci, karmę dla psów i inne wypełniacze.

Do nietypowej sytuacji doszło w trakcie podróży z Paryża do Stanów Zjednoczonych. Kobieta odwiedziła Europę i zarówno we Włoszech jak i francuskiej stolicy zrobiła solidne, dość luksusowe zakupy. Spakowała je do walizki i zabrała z powrotem do USA, bo miały posłużyć za prezenty dla najbliższych. Jakież było jej zdziwienie, gdy po powrocie do domu okazało się, że nic z nich nie zostało.

Pasażerka określiła wartość przedmiotów na kwotę powyżej 3 tys. USD, czyli równowartość ok. 12,2 tys. PLN.

– Wszystkie rzeczy zostały zastąpione śmieciami. Była tam karma dla psów, stara koszulka i butelka kremu do golenia – opowiadała Gina Sheldon w rozmowie ze stacją WMUR-TV z New Hampshire.

Kobieta zapewnia, że do podmiany prezentów na śmieci doszło na paryskim lotnisku Charles de Gaulle. Stamtąd leciała do Stanów Zjednoczonych na pokładzie Air France. Bilety były jednak kupione w Delta Airlines, ale to francuska linia realizowała połączenie. Delta zapewniła, że skontaktowała się już z Air France i pasażerką, aby rozwiązać problem. Na razie nie wiadomo jednak, jak skończy się ta sprawa i kto konkretnie stoi za kradzieżą.

Niestety okradanie bagaży pasażerów to bardzo dochodowy biznes. Nie zawsze dotyczy to jednak pracowników lotniska, często robią to zupełnie zewnętrzne osoby. Kilka lat temu na łamach Fly4free.pl opublikowaliśmy wywiad z osobą, która trudni się takim zajęciem. Bohater tej opowieści przekonywał, że potrafi bez problemu zarobić nawet 2 tys. PLN w ciągu 4 godzin.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »