Egzotyka w świetnej cenie: tygodniowa wycieczka na Zanzibar za 1957 PLN. Loty Lufthansą z Berlina + 3* hotel ze śniadaniami
Słońce, piaszczyste plaże oraz nieodległy termin podróży! Macie już dosyć panoszącej się w kraju zimy oraz ciągle przedłużanych obostrzeń? Zanzibar to aktualnie jeden z niewielu egzotycznych kierunków, gdzie możecie polecieć bez obowiązku wykonywania testu PCR oraz odbycia kwarantanny na miejscu. A to wszystko w wybornej cenie!
Na wycieczkę do Afryki wybierzecie się wiosną: w terminie 7(8) – 15 kwietnia. Czekają was loty z berlińskiego lotniska na pokładzie samolotu linii lotniczej Lufthansa z bezpiecznymi, gwarantowanymi przez przewoźnika przesiadkami we Frankfurcie. Po drodze zaplanowano także stop techniczny w Mombasie, odbywa się on jednak bez opuszczania samolotu.
Na Zanzibarze zatrzymajcie się w 3* hotelu Dafu Boutique Stonetown. Do waszej dyspozycji będą tam pokoje z prywatną łazienką oraz WiFi, ogród, taras na dachu i śniadania wliczone w cenę zakwaterowania.
Termin podróży: 7(8) – 15 kwietnia
Linia lotnicza: Lufthansa
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 3* hotel ze śniadaniami
Za tydzień na Zanzibarze zapłacicie 1957 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.
Hotel746 PLN/2 osoby/pobyt
Na Zanzibarze zatrzymajcie się w położonym w centrum Stone Town 3* hotelu Dafu Boutique. Będzie to świetne miejsce na relaks oraz dobra baza wypadowa do odkrywania atrakcji wyspy.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluCo warto zobaczyć na Zanzibarze?
Aktualnie obowiązujące restrykcje związane z koronawirusem na Zanzibarze obejmują podwyższony reżim sanitarny, a w wyznaczonych miejscach należy zakładać maseczki oraz utrzymywać dystans społeczny. Wyspa nie wymaga jednak wykonania testu PCR przed wylotem, ani poddania się obowiązkowej kwarantannie – zatem jest to jeden z niewielu „spokojnych” kierunków podróży w tych dziwnych czasach.
Wybrany przeze mnie hotel znajduje się w centrum Stone Town i to właśnie od tego miasta polecam zacząć zwiedzanie oraz aklimatyzację. Jego klimatyczne, hipnotyzujące uliczki to mieszanka nostalgii za dawną świetnością, wspaniałych budowli o misternie rzeźbionych detalach oraz typowego, afrykańskiego rozgardiaszu. W czasie spacerów po mieście polecam odłożyć mapę na bok i pozwolić, by Stone Town pokierowało was samo. Zatrzymajcie się w jednej z lokalnych kawiarenek, odwiedźcie targ Dajarani, gdzie znajdziecie dosłownie wszystko (od pamiątek po produkty spożywcze), a w celu spróbowania lokalnych specjałów skierujcie się wieczorem na rynek Forodhani Gardens.
Szukacie rajskiej plaży, która będzie wyglądała jak „wyjęta z katalogu biura podróży”? Koniecznie odwiedźcie Matemwe. Delikatny biały piasek, woda mieniąca się wszystkimi odcieniami niebieskiego oraz zbawienny cień palm. Na miejscu czekają na was doskonałe warunki do relaksu oraz odkrywania podwodnego świata – pływania, snorkelingu lub nurkowania.
Jeżeli macie ochotę zobaczyć „autentyczny” Zanzibar, zapuśćcie się także w głąb wyspy, gdzie poza obserwowaniem mieszkańców będziecie mieli szansę wybrać się na wycieczkę na plantację przypraw. Poza obserwacją upraw będziecie mieli szansę poznać sekrety ich późniejszego wykorzystywania, a także dowiedzieć się, w jaki sposób rośnie pieprz, gdzie szukać kardamonu oraz z jakiej rośliny wytwarza się kurkumę.
Aktualne informacje związane z restrykcjami na Zanzibarze znajdziecie tutaj.
Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu, uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD.
Kwiecień to dobra pora na wizytę na Zanzibarze. Możecie spodziewać się wysokich temperatur oraz wielu promieni słońca.
Przeczytajcie relację z podróży na Zanzibar napisaną przez naszą czytelniczkę.
Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.