Egzotyczna wycieczka wiosną: 10 dni na Zanzibarze za 3337 PLN. Loty z Berlina + 4* hotel
Zanzibar to jeden z niewielu egzotycznych kierunków, który na dzień dzisiejszy pozostaje łatwo dostępny – bez obowiązkowego testu PCR oraz kwarantanny na miejscu. Jeżeli marzy wam się daleka wyprawa, nie zastanawiajcie się długo: czeka na was plażowanie w okolicach Bwejuu Beach, wycieczka na Blue Safari oraz zwiedzanie Stone Town.
Do Afryki polecicie wiosną, w terminie 6 – 17 maja. Czekają was loty na pokładzie samolotów bardzo dobrej linii lotniczej Turkish Airlines z bezpiecznymi, gwarantowanymi przez przewoźnika przesiadkami w Stambule. W drodze powrotnej zaplanowano także techniczny stop w Kilimandżaro, odbywa się on jednak bez opuszczania samolotu.
Na Zanzibarze wybrałem dla was noclegi w świetnie ocenianym, butikowym 4* hotelu Jafferji House & Spa. Czekają tam na was komfortowo urządzone, klimatyzowane pokoje z prywatną łazienką.
Termin podróży: 6 – 17 maja
Linia lotnicza: Turkish Airlines
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* hotel
10-dniowa podróż na Zanzibar kosztować was będzie 3337 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.
Hotel1442 PLN/2 osoby/pobyt
Zatrzymajcie się w centrum Stone Town, w butikowym 4* hotelu Jafferji House & Spa.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluCo warto zobaczyć na Zanzibarze?
Zanzibar to jedno z miejsc, które szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom wypoczynku w ciepłych krajach, nad wodą. Wyobraźcie sobie krystalicznie czysta wodę o turkusowym kolorze, palmy leniwie pochylające się ku wybrzeżu oraz delikatny, biały piasek na plażach. Brzmi jak dobra zachęta do podróży?
Zatem będąc na miejscu powinniście koniecznie wybrać się na blue safari. Korzystając z oferty miejscowych touroperatorów będziecie mieli okazję popłynąć tradycyjną żaglówką w bezkres wody oblewającej wyspę. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie wtedy żyjące w swoim własnym środowisku żółwie morskie oraz delfiny. Na pobliskiej wyspie Kwale będziecie mogli spróbować wyśmienitych owoców morza, a całość wycieczki upłynie wam na relaksujących kąpielach w ciepłym „jak zupa” morzu. Miłośnicy błogiego lenistwa na plaży powinni skierować się w stronę Bwejuu Beach, Kendwa Beach oraz Matemwe Beach.
Wasz hotel zlokalizowany jest w historycznym centrum Stone Town – pośród licznych kawiarni, barów i restauracji. To także świetne miejsce na zakup pamiątek – wybierzcie się na jeden z lokalnych targów, gdzie będziecie mogli kupić dosłownie wszystko: od talizmanów, ubrań, ozdób, po przyprawy oraz tradycyjne pamiątko.
Spragnieni dalszej przygody? Na Zanzibarze znajdziecie liczne plantacje przypraw (na przykład Kidichi Spice Farm), rozsiane po całej wyspie targowiska (gdzie kupicie dosłownie wszystko: od pamiątek, przez ubrania, aż po talizmany), a także wspaniały Park Narodowy Jozani z unikalną fauną i florą – żyje tam na przykład endemiczny gatunek małp – Gereza Trójkolorowa.
Costa Brava od 2219 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Costa Brava od 2838 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Kraków)
Costa Blanca od 2899 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Rzeszów)
Niezbędne informacje i wskazówki 📖

