Fly4free.pl

Najsłynniejszy zamek w Polsce można w końcu zobaczyć z bliska! Ale oczywiście nie za darmo

Foto: stobnica.com
Przy kontrowersyjnym zamku w Stobnicy, budowanym na obszarze chronionym Natura 2000 w Puszczy Noteckiej, uruchomiono właśnie Leśną Ścieżkę Edukacyjną, która umożliwia obejrzenie z bliska kontrowersyjnej budowli. Ceny biletów zaczynają się od 30 zł dla dorosłych.

O budzącej ogromne kontrowersje inwestycji w sercu Puszczy Noteckiej było swego czasu głośno w całej Polsce. Chodzi tu o budowany na sztucznej wyspie obiekt stylizowany na średniowieczny zamek, mający 70 metrów wysokości i 200 metrów długości i liczący sobie aż 15 kondygnacji. Kontrowersje są związane z wydaniem pozwolenia na budowę w obszarze chronionym Natura 2000 i tym, że mimo ogromnych wątpliwości, prace nie dość, że są prowadzone, to są wręcz na ukończeniu. Teraz zaś inwestorzy zamku, zapewne chcąc ocieplić wizerunek towarzyszący kontrowersyjnemu projektowi, uruchomili Leśną Ścieżkę Edukacyjną, dzięki której będzie można z bliska zobaczyć stobnicki zamek.

Na stronie internetowej czytamy, że spacer całą ścieżką trwa ok. 1,5 godziny, a na trasie znajduje się kilka tematycznych przystanków, w których goście będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat otaczającej ich przyrody, a także powstającego zamku. Jest on oczywiście główną atrakcją całego spaceru – choć na stronie czytamy, że wnętrza nie są dostępne dla zwiedzających, to budowlę można będzie zobaczyć z bliska.

Za przejście leśną ścieżką spacerową trzeba będzie zapłacić. Ceny zaczynają się od 30 zł (dorośli), a cena dla dzieci zaczynają się od 20 zł. Można je kupić tylko na oficjalnej stronie internetowej zamku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Leśna ścieżka za 30 zł plus kupa betonu w środku lasu. To jest naplucie Polakom w twarz, ty przestrzegaj prawa bo mnie nie obowiązuję a jeszcze mi zapłacisz za przejście leśną ścieżką. Ktoś kto z tego skorzysta sam wystawi sobie opinię ameby umysłowej.
awayaway, 15 września 2023, 7:58 | odpowiedz
Kto wydał pozwolenie na wybudowanie tej ścieżki?To wszystko pokazuje jaka jest skala korupcji.
yolero, 15 września 2023, 9:18 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »