Fly4free.pl

Pasażerowie samolotu dostali zdjęcia katastrofy lotniczej. Już wiadomo, czyj to był „żart”

andalujet
Foto: Dinoman / Shutterstock
Dziewięciu mężczyzn zostało aresztowanych w Izraelu po tym, jak postanowili zrobić idiotyczny żart współpasażerom. Tuż przed startem wielu z nich otrzymało na swoje telefony zdjęcia katastrof lotniczych, co wywołało panikę na pokładzie.

Służby na lotniskach widziały już wiele idiotycznych zachowań pasażerów i równie wiele żartów, które śmieszyły tylko samych autorów, a uruchamiały procedury bezpieczeństwa. Jednak mimo licznych kar, mandatów, zakazów lotów i aresztowań, problem nie znika. Co i rusz ktoś wpada bowiem na kolejny genialny pomysł.

O samej sprawie pisaliśmy zaledwie dwa dni temu. Przypomnijmy, że do sytuacji doszło na lotnisku Ben Gurion w Tel Awiwie. Samolot linii AnadoluJet, szykował się właśnie do startu i nic nie wskazywało na to, że lot zostanie zakłócony. Pasażerowie byli już na swoich miejscach, rozpoczęło się kołowanie i… właśnie wtedy wybuchł chaos.

Na telefony części pasażerów zaczęły przychodzić zdjęcia katastrofy lotniczej. Wielu z nich naprawdę się przeraziło. Sytuacja zaczęła się robić dramatyczna, więc załoga podjęła decyzję, że samolot musi zawrócić na płytę postojową.

Początkowo nie było jednak wiadomo, kto i dlaczego wysłał te zdjęcia. Gdy służby rozpoczęły śledztwo okazało się, że to kilku wesołych pasażerów obecnych na pokładzie, stało za całym zamieszaniem. Skorzystali oni z funkcji AirDrop, która pozwala przesyłać pliki na urządzenia znajdujące się w pobliżu. Aresztowano 9 mężczyzn.

– Jestem pewien, że policja i organy bezpieczeństwa dowiedzą się, dlaczego podejrzani to zrobili. Takie przestępstwo może być skategoryzowane jako stworzenie zagrożenia terrorystycznego – podsumował Ofer Lefler, rzecznik Israel Airports Authority, które zajmuje się lotniskiem Ben Gurion.

Teraz aresztowani staną przed sądem i odpowiedzią za swoje idiotyczne poczucie humoru.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »