Fly4free.pl

Samolot przerwał start i zawrócił, bo pasażerom wysłano na ich telefony zdjęcia katastrof lotniczych!

Foto: Nick Starichenko / Shutterstock
Kołujący na pas startowy samolot tureckiej linii AnadoluJet zawrócił do terminala po tym, gdy część obecnych na pokładzie pasażerów otrzymała na swoje telefony zdjęcia z katastrof lotniczych. Wywołało to niemałą panikę na pokładzie.

Do niezwykłego zdarzenia doszło we wtorek na izraelskim lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Lecący do Stambułu Boeing 737 linii AnadoluJet zaczął już procedurę kołowania na pas startowy, gdy część pasażerów zaczęła otrzymywać niepokojące zdjęcia na swoje telefony. Jak czytamy w dzienniku „Haaretz”, zdjęcia przedstawiały katastrofy lotnicze, m.in. rozbity w 2009 roku nieopodal lotniska Schiphol w Amsterdamie samolot linii Turkish Airlines oraz zdjęcia z drugiej katastrofy, do której doszło w 2013 roku w San Francisco.

Zostały one wysłane przy pomocy funkcji AirDrop, otrzymali je więc tylko użytkownicy iPhone’ów. Pasażerowie, którzy otrzymali zdjęcia, zgłosili to do załogi pokładowej i po krótkiej konsultacji samolot zawrócił do rękawa na lotnisku. Tam maszyna została skrupulatnie sprawdzona, przeskanowano też bagaże wszystkich pasażerów i jak czytamy w „Haaretz”, popołudniu samolot został ponownie dopuszczony do wykonania lotu.


Wciąż nie wiadomo, kto wysłał te niepokojące wiadomości, choć władze lotniska informują, że podejrzanych było kilku pasażerów, którzy zostali przesłuchani po tym, gdy samolot wrócił do terminala. Na pokładzie samolotu było w sumie 165 pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »