REKLAMA

Wyścig na żywo: Pendolino kontra BMW i Boeing 737

Dziś po raz pierwszy w Polsce szybkie pociągi Pendolino zabrały pasażerów w podróż. Nasza redakcja sprawdza, czy jest to najszybsza opcja transportu z Warszawy do Wrocławia. Przeciwstawiamy Pendolino trudnych konkurentów: BMW X3 z 258KM pod maską i Boeinga 737-800 Ryanaira.

Przeczytaj podsumowanie:

Pendolino kontra BMW i Boeing 737. Kto naprawdę wygrał? (+koszty) >>

godz. 20.08
Konrad w Pendolino ostatecznie dojechał do dworca Wrocław Główny z niewielkim opóźnieniem. Choć przegrał, to był witany jak zwycięzca. Błyskały flesze (zainteresowanych pociągiem, niekoniecznie Konradem), a na peronie czekali na niego ci, którzy go pokonali – Kamil i Mateusz z BMW oraz Ewelina, podróżująca z Ryanair.

Podsumowanie naszego wyścigu opublikujemy już jutro. W nim znajdziecie nasze wrażenia, bezwzględne czasy przejazdów i koszty. Jutro rownież rozstrzygniemy facebookowy konkurs, w którym mogliście obstawiać kolejność i czasy uczestników wyscigu.

A oto cała redakcja Fly4Free. Trochę niewyraźna, ale zadowolona po wyścigu:
redakcjaNiewyrazna

godz. 20.00
Konrad ma jeszcze pięć minut do dworca, a ok. 15 do mety. Jednak przegrana go nie martwi. Podróż Pendolino uważa za komfortową i relaksującą. A do tego mógł sobie pozwolić na frykasy, który nie było ani w BMW, ani w Ryanair.
20141214_171951
kond

godz. 19.52
I mamy zwycięzców. Trasę z Warszawy do Wrocławia najszybciej pokonali Kamil i Mateusz w BMW. Wyjechali o godz. 16, a na miejsce dotarli o godz. 19.52. Wyprzedzili Ewelinę, podróżującą Ryanair, o 11 minut. Pendolino wciąż zbliża się do dworca Wrocław Główny. Nawet jak przyjedzie o czasie, czyli o godz. 20.06, to zajmie trzecie miejsce w naszym wyścigu.


godz. 19.40
Kamil z Mateuszem twierdzą, że do mety zostało im 9 minut. Jeśli wygrają, ich przewaga nie będzie duża.

godz. 19.33
Pasażerka Ryanair, Ewelina, jest już na mecie! Podróż z Warszawy zaczęła o godz. 15.30 a ukończyła o godz. 19.33. O tym, czy wygra zdecydują Kamil i Mateusz w BMW. Jeśli dotrą na miejsce w mniej niż 30 min, wygrają. A mają ok. 5 km, czyli 12 min.

Tymczasem Konrad jeszcze nie dojechał Pendolino do Wrocławia.
ewelina jest
meta1
finisz

godz. 19.25
Eweliny nie ma jeszcze na mecie, a Kamil z Mateuszem w BMW mają mniej niż 30 minut do celu. Wszystko wskazuje na to, że to oni zwyciężą. Ewelina musi dotrzeć 30 min. przed BMW, by wygrać.
mniejNiż30min

godz. 19.19
Jak donosi Ewelina, jest już 4 przystanki od celu. Czy jej łupem padnie zwycięstwo?

ewel

godz. 19.07
Ewelina zwiedza Wrocław autobusem, a Konrad zbiera opinie o Pendolino. – Jeżdżę pociagiem co dwa tygodnie. Na studia. Przetestowałem wszystkie opcje i bardzo cieszę się z Pendolino. Wygląda dobrze. Jest w nim wąsko. Ale cieszę się z ceny, bo płaciłem za pociąg 65 PLN, a teraz 28 PLN. Bilet kupiłem pięć dni po uruchomieniu sprzedaży – mówi Jacek z Warszawy.

godz. 19.00
Mało kto zdecydował się na dojazd do centrum komunikacją miejską – mówi Ewelina. Tymczasem Konrad podróżujący Pendolino jest świadkiem coraz dziwniejszych rzeczy. – „Szanowni państwo. Pod siedzeniami ukryliśmy magnesy na lodówkę. Kto znajdzie wygrywa nagrody. Prosimy nie demolować siedzeń! – zabrzmiał groźnie kobiecy głos”. W wagonie padł blady strach i wszyscy zrobili chyc na podłogę – dziwi się Konrad.
magnes
10859670_944363745583793_50416231_n

godz. 18.52
Autobus 406, którym jedzie Ewelina punktualnie ruszył w kierunku centrum. A BMW już coraz bliżej mety – zostało 70 km. Walka będzie się toczyć do ostatnich chwil.
autobusW
mapa70

godz. 18.40
Dokładnie o godz. 18.52 ruszyć ma autobus z lotniska w kierunku centrum Wrocławia. Ewelina nie zdążyła na wcześniejszy kurs, bo ważniejsze było „selfie” z pilotem . A może tak naprawdę to ona pilotowała? Wciąż ma jednak ma szanse na zwycięstwo, bo Mateusz i Kamil zatrzymali swoje BMW w MOP Niwiska. Nie zdradzimy szczegółów ich postoju. Trzeba dodać, że Ewelina gra bardzo fair i nie sięgnęła po łatwe zwycięstwo. Miała propozycję, by dojechać do centrum Wrocławia z panami z Transportu Krwi. Odmówiła.
selfiePilot

zasterami

postoj
godz. 18.26
Ewelina ma zaledwie 30 minut by dostać się do centrum Wrocławia. BMW z Kamilem i Mateuszem jest ok. 120 km od celu. Ale Ewelinę mogą zatrzymać piloci Ryanair, którzy obiecali zapozować do „selfie”. Pendolino, w zasadzie, już się nie liczy. Ruszył właśnie z Częstochowy. Ale Konrad, choć przegrywa, jest w świetnym humorze, czuje się jak gwiazda. – Wszędzie błyskają flesze – pisze.
20141214_182745

godz. 18.21
Samolot Ryanair wylądował na wrocławskim lotnisku. Zaraz otrzymamy informacje od Eweliny. Jak szybko uda jej się opuścić lotnisko? Czy sprawnie dostanie się do centrum miasta? Teraz ważą się losy naszego wyścigu.
lotniskoWroclaw
godz. 18.09
Wszystko wskazuje na to, że BMW wysuwa się na czoło wyścigu. Za niecałe dwie godziny Mateusz i Kamil powinni być na mecie. Pendolino – według rozkładu – na dworzec Wrocław Główny wjedzie o godz. 20.06. BMW wyprzedzić może jedynie Ewelina, która ląduje o godz. 18.30. Dotarcie do mety zajmie jej co najmniej 30 minut. Ale pamiętajcie, że Ewelina ma 30 min. kary. To oznacza, że na metę może wpaść tuż przed lub tuż za BMW.
prowadzenie

Choć wygląda na to, że Konrad w Pendolino przegrywa wyścig, to z pewnością może czuć się zwycięzca pod jednym względem: komfortu podróży. Sami zobaczcie:
20141214_165156

godz. 17.50
Konrad przeszedł się po Pendolino i twierdzi, że jest sporo miejsc. Najbardziej obleganym miejscem jest Wars, a o dużej prędkości pociągu ma świadczyć jedynie to, że telefony gubią zasięg. Konduktor nie potrafi odpowiedzieć z jaką prędkością jedzie Pendolino. – Baardzo dużą – mówi tylko. Konrad narzeka nieco, że w pociągu jest zbyt ciepło. Ale nie musi siedzieć w jednym miejscu jak koledzy w BMW, może pospacerować po pokładzie. – Strasznie jednak rzuca – opisuje. Wiemy też, że Pendolino ma historycznego, bo pierwszego gapowicza. Karę 650 zł zapłacił dziennikarz Wirtualnej Polski. Pomyliły mu się dni wyjazdu.
penKontrola

godz. 17.44
Łódź za nami. Jesteśmy na S8 do Wrocławia. Teraz ciśniemy! – cieszą się Kamil i Mateusz w BMW. A Ewelina już w powietrzu.
ryanWP

godz. 17.35
Samolot Ryanair już startuje. Silniki włączone i rozpoczęło się kołowanie. Tu możecie śledzić aktualną pozycję samolotu. Tymczasem konkurenci Eweliny z BMW donoszą, że już przejechali przez centrum Łodzi. – Uff, to już za nami. Jeszcze musimy wyjechać z miasta. Trafiliśmy na pierwszą w Polsce „strefę 30 km/h” – pisze Kamil. Ale na drodze jest bardzo niebezpiecznie. Poniżej dowód.
wypadek

godz. 17.31
Jeszcze kilka minut i samolot Ryanair wystartuje. – Drzwi już są zamkniete – pisze Ewelina. Wszystko wskazuje na to, że samolot odleci do Wrocławia o czasie. Planowy wylot: godz. 17.35.
ewelinaPrzedStartem

godz. 17.27
Kamil i Mateusz postanowili przedrzeć sie przez Łódź skrótami. Ale czy to się opłaci?
lodzBMW

godz. 17.23
Piloci Ryanair obiecują, że będą lecieć szybciej niż zwykle! Tylko po to, by Ewelina, która jest już na pokładzie, wygrała.
ewelinaPoklad

samolot

godz. 17.15
Ewelina zaraz będzie w samolocie. Boarding się rozpoczął. Teraz pasażerowie Ryanair postoją trochę na deszczu.

BMW już zjechało z autostrady. – Zbliżamy się do Lodzi. To najtrudniejszy odcinek naszej podroży, najgorsze drogi – obawiają się Kamil i Mateusz.

IMG_3715

godz. 17.06
W Pendolino jest pasażer, który wsiadł do pociągu, choć bilet miał dopiero na jutro. Chce kupić nowy. Czy jako pierwszy w Polsce zapłaci karę 650 zł? Tyle bowiem trzeba dopłacić za kupno biletu w pociągu klasy EIP. Czyżby dziennikarz Grupy Wirtualna Polska, bo niego chodzi, o tym nie wiedział?

Ewelina czeka aż będzie można wejść do samolotu. Choć boarding powinien ruszyć o godz. 17.05 nic się nie dzieje.
terminal

godz. 16.53
Przeszłam właśnie kontrolę bezpieczeństwa, zostałam wybrana do losowej kontroli osobistej. Darmowy masaż. Pan z ochrony skrupulatnie sprawdził mój tablet – pisze Ewelina, która do odlotu ma 40 min. Choć do odlotu zostało nieco czasu kolejka do wejścia na pokład już stoi.
tablica
kolejka
godz. 16.43
Osób chcących nadać bagaż rejestrowany jest niewiele, za to kolejka do kontroli bezpieczeństwa spora. Idzie mozolnie, ale w końcu otworzyli trzecią bramke – pisze Ewelina. Konrad następny postój ma w Częstochowie. – Nie wiem z jaką prędkością jedziemy, na monitorach wyświetlają sarenki. Nie ma też Wi-Fi – narzeka Konrad. A BMW jedzie ledwie 120 km/h po autostradzie. Deszcz i spory ruch – tłumaczy Kamil.

bramki

godz. 16.39
Uff dojechałam na lotnisko w Modlinie. Pędzę do kontroli bezpieczeństwa – pisze Ewelina i śle dowody.
wysiadka

godz. 16.35
Pendolino to ogromna atrakcja. Konrad ma wrażenie że wszędzie są Japońscy turyści. Błyskają tylko flesze.
bilety

A Ewelina już się zbliża do lotniska w Modlinie. Ma niecałe 7 km.

Kamil i Mateusz, mimo złej pogody, świetnie sobie radzą w BMW.
mapa

godz. 16.28
Konrad jest pod wrażeniem. Nie ma tłoku, obsługa PKP pomagała wskazując właściwe wagony, nikt nie krzyczał i nie biegał wsiadając do pociągu. – Pełna kultura – stwierdził. A w Pendolino wolne tylko pojedyncze miejsca. Pendolino dotarło już do Warszawy Zachodniej.
wejcie
pendolino1

godz. 16.20
Konrad ruszył punktualnie. Pendolino nie zawiodło. A Ewelina chwali wygodne siedzenia w autobusie, ale narzeka na kiepskie Wi-Fi.

godz. 16.14
– Jesteśmy już na autostradzie, pogoda do jazdy paskudna. Pada, jest mokro i ciemno – pisze Kamil. Ale na pewno BMW poradzi sobie z takimi warunkami.

godz. 16.09
Ciekawe rozmowy słychać także w autobusie do Modlina. Każdy, kto nim jedzie jest przekonany, ze to najlepszy środek transportu, by dotrzeć do Wrocławia. – Pytałam panią obok, dlaczego wybrała samolot. Uwielbia latać, bilety są baaardzo tanie. Płaci 19zł. Woli tę opcję niż Polskiego Busa. Ostatnio jak jechała PB zamiast 5h40min jechała ponad 7h – pisze Ewelina. Jej sąsiadka z fotela obok twierdzi, że samolot jest najszybszy i wygra. Tymczasem Konrad już nie może się doczekać Pendolino. Nie będzie długo stał na peronie. Pracownicy Intercity pomogą pasażerom jak najszybciej wsiąść do pociągu. – Będą nas upychać? – zastanawia się Konrad i dodaje, że ludzi jest coraz więcej.

godz. 16.00
I wystartowało BMW z Mateuszem i Kamilem. Dokładnie o godz. 16. Konrad natomiast znudzony oczekiwaniem na pociąg podgląda i przysłuchuje się rozmowom. Choćby tej dwóch pań: „Ciekawe jakie to Pendolino bedzie – pyta jedna. Jak to jakie? Szybkie – zapewniła druga”.
bmwRusza
peronRozkład

godz. 15.48
Autobus do Modlina ruszył 7 minut po czasie. Mimo to Ewelina wydaje się być zadowolona. – Panują swojskie klimaty, disco polo – napisała. I podsłuchała rozmowę pasażerów. Chwalą połączenie samolotem. – Tu godzinka busem, godzinka lotu i juz po 2h jestes we Wrocławiu – powiedziała współpasażerka. A Konrad już dotarł na 3. peron Dworca Centralnego skąd odjeżdża Pendolino. Pewnie się wynudzi. Ma jeszcze 20 minut. – Panie z informacji podpowiadają jak odnaleźć wagon i swoje miejsce. Pociagu jeszcze nie ma. Lada chwila podjedzie. Ludzi ok. 50 na peronie – pisze Konrad.
bmwBus

peron
autobus
godz. 15.48
Jest już pierwsze opóźnienie. Ewelina cały czas czeka na odjazd. Autobus pełen. Ani jednego wolnego miejsca. Prawdopodobnie ruszy za dwie minuty.
ewelinaBilet

godz. 15.41
Ewelina już jest gotowa, by zająć miejsce w autobusie. Jak widać na zdjęciu, na lotnisko w Modlinie chce się dostać sporo osób.

ewelina

godz. 15.30
Nasi zawodnicy właśnie rozpoczęli wyścig przy stacji Metro Centrum. Ewelina musi wsiąść do autobusu, który zawiezie ją do Modlina – ma do niego dosłownie parę kroków. Kamil i Mateusz jeszcze sprawdzą, czy ich BMW jest gotowe do podróży (wyjadą kwadrans po Ewelinie), a Konrad będzie ze startem czekał najdłużej. Pendolino według rozkładu rusza o 16.20. Na pewno wszyscy odprowadzą Ewelinę na autobus i pomachają jej na do widzenia.
selfie


 

Dlaczego sprawdzamy Pendolino na trasie z Warszawy Centralnej do Wrocławia? Powód banalny – to jedyna trasa w dniu dzisiejszym, której rozkład pozwalał na dopasowanie godziny odlotu Ryanaira.

Wygodny, nowoczesny, szybki. Jaki jest Pendolino? Przetestowaliśmy go! >>

Wybierając konkurentów natomiast kierowaliśmy się realną szansą na porównywalny czas podróży. Dlatego w wyścigu nie uczestniczy żaden przewoźnik autokarowy – rozkładowy czas jazdy nie pozwala stanąć w szranki z Pendolino. PLL LOT odpadł natomiast z powodu ceny biletu, która mocno odstaje od szacowanych kosztów przejazdu konkurencyjnymi środkami transportu.

Zawodnicy:

Konrad w Pendolino: Odjazd z Warszawy Centralnej o 16:20, przyjazd do Wrocławia Głównego 20:06, czas przejazdu 3:44. Cena biletu kupionego 30 dni przed wyjazdem (super promo): 59 PLN.

Mateusz i Kamil w BMW X3 udostępnione dzięki uprzejmości BMW Polska: Czas przejazdu szacowany przez Google Maps 3h 45 min – 4h. Koszt przejazdu ustalimy po pokonaniu trasy, aby uracjonalnić przejazd autem pojazdem podróżują dwie osoby. Za kierownicą Mateusz z bloga motoryzacyjnego shiftup.pl. Start o 16:00. Szacowany czas dotarcia na miejsce zbiórki: około 20:00

Ewelina w Boeingu 737-800 Ryanaira i nie tylko: Odjazd ModlinBusem (kupionym za 15 PLN 30 dni przed datą podróży) o 15:45 spod Pałacu Kultury i Nauki. Dojazd do Modlina 16:25. Zamknięcie Bramki 17:05, odlot samolotu 17:35. Planowany przylot do Strachowic (WRO) 18:30 (LOT FR5035, cena biletu kupionego 30 dni przed wyjazdem 81 PLN). Dalej przejazd autobusem linii 406 (kursuje co 20 minut, przejazd trwa około 30 min). Szacowany czas dotarcia do mety około 19:30. (+ 30 minut „kary”)*

*Z powodu odjazdu ModlinBusa o 15:45 musimy zacząć wyścig o 15:30, a pozostałym konkurentom (pociąg i samolot) wystarczyłoby wystartować o 16:00, Ewelinę i jej podróż samolotową obciążamy „karą” 30 dodatkowych minut. Czyli jeśli Ewelina dotrze do Wrocławia o 19:30, po dodaniu „kary” jej ostateczny czas przyjazdu określimy jako 20:00.

Trasa:

mapa przejazdu

Krzywa czarna – podróż Konrada (pociąg)
Krzywa czerwona – podróż Mateusza i Kamila (samochód)
Krzywa żółta – podróż Eweliny (samolot)

Start i meta

START: 15:30 z okolic stacji Metro Centrum (ekipa samochodowa z miejsca parkingowego wyruszy o 16:00, Konrad na dworzec uda się o tej samej godzinie)
META: około 20:00-20:15, schody pod budynkiem Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu (tuż przy dworcu PKP)

Clipboard03

Cel zabawy

Wyścig traktujemy jako zabawę, nie startujemy po to, aby udowodnić tezę, ale po to, by pokazać możliwości transportowe, ich ceny i komfort podróży.

REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
super pomysl! śledze relacje
lahcimmm2, 14 grudnia 2014, 14:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wiecie, co jest absurdalne? Fakt, że gdybyście chcieli zacząć wyścig 2h później, Pendolino już nie jeździ o tej godzinie, FR nie złapiecie również... Co 2 tyg. jestem w WAW wolny o 17:30 i muszę dostać się do WRO. Pozostaje wiele godzin w PolskimBusie nabitym po brzegi lub LO z bardzo wysoką ceną. Dojdzie niedługo Intercity Express o czasie jak Pendolino, ale cenie bez super-promo...
Grzyw, 14 grudnia 2014, 14:12 | odpowiedz
GrzywWiecie, co jest absurdalne? Fakt, że gdybyście chcieli zacząć wyścig 2h później, Pendolino już nie jeździ o tej godzinie, FR nie złapiecie również… Co 2 tyg. jestem w WAW wolny o 17:30 i muszę dostać się do WRO. Pozostaje wiele godzin w PolskimBusie nabitym po brzegi lub LO z bardzo wysoką ceną. Dojdzie niedługo Intercity Express o czasie jak Pendolino, ale cenie bez super-promo…
Pozostaje BlaBlaCar, który za 40 zł (czasem za 35) dojedziesz praktycznie o której chcesz, w miejsce które Ci pasuje (raczej nie pod sam dom, ale zywkle nie ma problemu z podrzuceniem gdzieś) no i jedzie się ok 4h :)
Saf, 14 grudnia 2014, 14:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Samochodem zakopiecie się w Łodzi. Proponowałbym S8 przez Piotrków :)
07_Zgłoś.Się, 14 grudnia 2014, 14:19 | odpowiedz
Tylko co ma do rzeczy 258 KM, jak moje auto z 75 KM też jedzie z prędkością dozwoloną prawem tj. 140 km/h na autostradzie i 120 km/h na drodze ekspresowej. Mam nadzieję, że w każdej jednej strefie zabudowanej też te 258 KM będzie jechało 50 km/h i ani kilometra więcej, bo w przeciwnym razie wyścig będzie bez sensu. Tzn. z sensem, ale takim, że np. RyanAirowi trzebaby odjąć np. wymuszone wcześniejsze stawiennictwo na bramce na lotnisku...
rafalf911, 14 grudnia 2014, 14:24 | odpowiedz
rafalf911Tylko co ma do rzeczy 258 KM, jak moje auto z 75 KM też jedzie z prędkością dozwoloną prawem tj. 140 km/h na autostradzie i 120 km/h na drodze ekspresowej. Mam nadzieję, że w każdej jednej strefie zabudowanej też te 258 KM będzie jechało 50 km/h i ani kilometra więcej, bo w przeciwnym razie wyścig będzie bez sensu. Tzn. z sensem, ale takim, że np. RyanAirowi trzebaby odjąć np. wymuszone wcześniejsze stawiennictwo na bramce na lotnisku…
Będziemy jechać przepisowo. Nie ortodoksyjnie i pewnie na autostradzie zdarzy się pojechać 145 a nie 140 - jeśli warunki pogodowe pozwolą.
Kamil Lodziński, 14 grudnia 2014, 14:29 | odpowiedz
rafalf911Tylko co ma do rzeczy 258 KM, jak moje auto z 75 KM też jedzie z prędkością dozwoloną prawem tj. 140 km/h na autostradzie i 120 km/h na drodze ekspresowej. Mam nadzieję, że w każdej jednej strefie zabudowanej też te 258 KM będzie jechało 50 km/h i ani kilometra więcej, bo w przeciwnym razie wyścig będzie bez sensu. Tzn. z sensem, ale takim, że np. RyanAirowi trzebaby odjąć np. wymuszone wcześniejsze stawiennictwo na bramce na lotnisku…
Wg mnie nic nie ma do rzeczy, bo to jedynie BWM ma w tym swoją reklamę. Jak wygrają "wyścig" to będą się chwalić, że ich auta są szybsze niż Pendolino i Boeing 737 :)
Hmm, 14 grudnia 2014, 14:30 | odpowiedz
rafalf911Tylko co ma do rzeczy 258 KM, jak moje auto z 75 KM też jedzie z prędkością dozwoloną prawem tj. 140 km/h na autostradzie i 120 km/h na drodze ekspresowej. Mam nadzieję, że w każdej jednej strefie zabudowanej też te 258 KM będzie jechało 50 km/h i ani kilometra więcej, bo w przeciwnym razie wyścig będzie bez sensu. Tzn. z sensem, ale takim, że np. RyanAirowi trzebaby odjąć np. wymuszone wcześniejsze stawiennictwo na bramce na lotnisku…
To jest to że ze świateł do prędkości 140km/h BMW rozpędzi się w +/- 7 sek a twój wehikuł w 15-20.Tak samo jak przed tobą będzie jechało auto z prędkością 80km i jak zjedzie Ci na prawy pas to ty będziesz jechał z 1km aż dojdziesz do 140km/h.a bmw ok 300-400m.Policz ile razy na trasie masz takich niedogodności i przelicz to wirtualnie w głowie i wyjdzie cI ŻE BMW dojedzie dużo szybciej do mety. Paniatno?
kulka, 14 grudnia 2014, 14:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
07_Zgłoś.SięSamochodem zakopiecie się w Łodzi. Proponowałbym S8 przez Piotrków
Niedziela, po zmroku - Łódź będzie jak wymarła. Powinni dać radę. PS. Chociaż, z Łodzią nigdy nic nie wiadomo, co tam akurat rozkopią?
shiro503, 14 grudnia 2014, 14:48 | odpowiedz
Kibicujemy! Jeśli samolot nie będzie miał opóźnienia Ewelina ma dużą szansę być 19:10 na mecie. :)
SamolotemTaniej.pl, 14 grudnia 2014, 14:49 | odpowiedz
Spoko pomysł. Również będę śledził trasę. Aczkolwiek nie rozumiem dlaczego 3tyg przed wyjazdem daliście 81pln za ten bilet za raya. Osobiście kupiłem bilet za 39pln w porównywalnym czasie i to na 23 grudnia.A jak wiecie da się dostać za 19pln,kwestia tego kto pierwszy. Ale skoro bierzecie super promo na pendolino do wyliczeń i to do tego pierwszy próg na drugą klasę,to też musicie się z tym liczyć;) W każdym bądź razie biorąc pod uwagę sprzyjający układ gwiazd Wasz koszt samolotu z WMI do WRO może być niższy. Tylko do tego kryterium ceny chciałem się może nie tyle przyczepić co zauważyć;) W końcu tej stronie szukamy najlepszych okazji;) Pozdrawiam całą redakcję f4f.
Redell, 14 grudnia 2014, 15:04 | odpowiedz
Stawiam na Ewelinę Ryanairem :) 19:15 :)
Ann, 14 grudnia 2014, 15:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Łódź piękne miasto! nawet podczas wyścigu warto wjechać choćby na chwilę!
rw30, 14 grudnia 2014, 15:08 | odpowiedz
A do Warszawy wrócą w czwórkę w BMW :-)
michal, 14 grudnia 2014, 15:19 | odpowiedz
Jesteśmy w pociągu Koleji Mazowieckiej, ktory startuje 15:15 (15zl), natomiast za lot daliśmy 19zl. Dlatego wydaje mi sie, ze z ta podróżą samolotem jest lekkie "przekłamanie". Ale pomysł ciekawy.
bbartekk2, 14 grudnia 2014, 15:23 | odpowiedz
super pomysl, w stylu TopGear!
ekoper, 14 grudnia 2014, 15:29 | odpowiedz
kiepski konkurs, proponuje start gdzieś z Bemowa albo Ursynowa, nie każdy mieszka przy centralnym, wtedy wyjdzie na to że i tak najlepiej jechać samochodem....
lolek, 14 grudnia 2014, 15:35 | odpowiedz
Udostępnijcie swoją podróż przez aplikację np Glympse.
rutra, 14 grudnia 2014, 15:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
1. trzeba było dołożyć jeszcze PB ;) 2. ja autem jeżdżać omijałem Łódź jadąc autostradą dalej i zjeżdżając w Wartkowicach, przez Poddębice do Sieradza...4 złote więcej za bramki ale czas zauważalnie krótszy miłej wycieczki :)
vivere, 14 grudnia 2014, 15:52 | odpowiedz
Avatar użytkownika
lolekkiepski konkurs, proponuje start gdzieś z Bemowa albo Ursynowa, nie każdy mieszka przy centralnym, wtedy wyjdzie na to że i tak najlepiej jechać samochodem….
A może w Augustowie lub Ustrzykach. Nie interesuje Cię to na drzewo.
Kalispell, 14 grudnia 2014, 16:08 | odpowiedz
3mam kciuki za pendolino :). Już wybieram termin mojej wyprawy do Wrocka :)
optymistycznia_0, 14 grudnia 2014, 16:13 | odpowiedz
GrzywWiecie, co jest absurdalne? Fakt, że gdybyście chcieli zacząć wyścig 2h później, Pendolino już nie jeździ o tej godzinie, FR nie złapiecie również… Co 2 tyg. jestem w WAW wolny o 17:30 i muszę dostać się do WRO. Pozostaje wiele godzin w PolskimBusie nabitym po brzegi lub LO z bardzo wysoką ceną. Dojdzie niedługo Intercity Express o czasie jak Pendolino, ale cenie bez super-promo…</blockquote
Soch-1980, 14 grudnia 2014, 16:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
kulkaTo jest to że ze świateł do prędkości 140km/h BMW rozpędzi się w +/- 7 sek a twój wehikuł w 15-20.Tak samo jak przed tobą będzie jechało auto z prędkością 80km i jak zjedzie Ci na prawy pas to ty będziesz jechał z 1km aż dojdziesz do 140km/h.a bmw ok 300-400m.Policz ile razy na trasie masz takich niedogodności i przelicz to wirtualnie w głowie i wyjdzie cI ŻE BMW dojedzie dużo szybciej do mety.Paniatno?
Nie zawsze ;) Ostatnio "typowy" kierowca BMW tak spieszył się na DK7/S7 Warszawa-Gdańsk, że podczas wyprzedzania nie zauważał ciągłej, manewrował między pasami, wyprzedzał lewym pasem. A skończyło się tym, że w Ostródzie spotkalismy się na tych samych światłach ;)
WojtekGA, 14 grudnia 2014, 16:22 | odpowiedz
3mam kciuki za Pociąg, szybko wygodnie i można odpocząć :)
Optymistycznie, 14 grudnia 2014, 16:22 | odpowiedz
Zapowiada się ostra rywalizacja. Samolot Eweliny (nr boczny EI-EMI) właśnie wylatuje z Wrocławia do Warszawy Modlin. Wystartował z 12 minutowym poślizgiem. :)
SamolotemTaniej.pl, 14 grudnia 2014, 16:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
RedellSpoko pomysł.Również będę śledził trasę.Aczkolwiek nie rozumiem dlaczego 3tyg przed wyjazdem daliście 81pln za ten bilet za raya. Osobiście kupiłem bilet za 39pln w porównywalnym czasie i to na 23 grudnia.A jak wiecie da się dostać za 19pln,kwestia tego kto pierwszy. Ale skoro bierzecie super promo na pendolino do wyliczeń i to do tego pierwszy próg na drugą klasę,to też musicie się z tym liczyć;) W każdym bądź razie biorąc pod uwagę sprzyjający układ gwiazd Wasz koszt samolotu z WMI do WRO może być niższy. Tylko do tego kryterium ceny chciałem się może nie tyle przyczepić co zauważyć;) W końcu tej stronie szukamy najlepszych okazji;)Pozdrawiam całą redakcję f4f.
Pamiętaj, że Ryanair nie będzie w nieskończoność latał za 19-39 zł. Kiedyś przestanie dokładać do połączeń i prawdopodobnie zostanie przy cenie ok. 80-100 zł.
WojtekGA, 14 grudnia 2014, 16:24 | odpowiedz
shiro503
07_Zgłoś.SięSamochodem zakopiecie się w Łodzi. Proponowałbym S8 przez Piotrków
Niedziela, po zmroku – Łódź będzie jak wymarła.Powinni dać radę.PS. Chociaż, z Łodzią nigdy nic nie wiadomo, co tam akurat rozkopią?
na trasie z Warszawy do Wrocławia świateł będzie cała masa ... zwłaszcza w Warszawie ale także będzie cała masa korków więc większa moc zaowocuje tylko dłuższym postojem na kolejnych światłach...!
Roberto, 14 grudnia 2014, 16:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
a po Ewelinę już leci EI-EMI w śmiesznym malowaniu, właśnie wystartował z Wrocławia
vivere, 14 grudnia 2014, 16:30 | odpowiedz
Ewelina - masz ładne piersi w tej koszulce
bzyk, 14 grudnia 2014, 16:38 | odpowiedz
Spójrzcie na zdjęcie biletów PKP. Przecież Janek ma bilet na jutro! Co to za podróżny, który nie potrafi nawet kupić biletu na odpowiedni dzień? Dziwie się, że PKP go nie wywaliła... Kara 650 się należy (jazda bez ważnego biletu).
Paweł, 14 grudnia 2014, 16:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
EI-EMI na ziemi w WMI ;) 35 minut z WRO, Ryanair wygra wyścig
vivere, 14 grudnia 2014, 16:56 | odpowiedz
Fajny pomysł. Czekam na wynik, ale ten pociąg to dobra sprawa: z centrum do centrum ...no i jak wygodnie:-)
piotr, 14 grudnia 2014, 16:59 | odpowiedz
Pada, jest mokro i ciemno – pisze Kamil. Ale na pewno BMW poradzi sobie z takimi warunkami. No wiadomo, moja Toyota ani Opel sąsiada nie dałyby rady...
klimek, 14 grudnia 2014, 17:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
sponsor ma swoje wymagania..jeszcze nie raz ten skrót przeczytamy...ale to zrozumiałe i trzeba przymknąć oko ;)
vivere, 14 grudnia 2014, 17:08 | odpowiedz
WojtekGA A Pendolino nie będzie cały czas za 59 pln w drugiej klasie;)
Redell, 14 grudnia 2014, 17:12 | odpowiedz
Pani Ewelino, nie kontrola nie była "losowa", zabronione jest fotografowanie na lotnisku (zazwyczaj strażnicy przymykają na to oko, ale przez fotografowanie posterunków kontrolnych można narobić sobie kłopotów).
Strażnik, 14 grudnia 2014, 17:14 | odpowiedz
Postawiłem u buka na Pendolino;) Dziś dotarłem tym składem do Warszawy. Odczucia super. Cicho, komfortowo, nowocześnie. Obsługa innych składów kolejowych będzie musiała równać do tej w EIC Premiium, podobnie jak inni przewoźnicy.
transporter, 14 grudnia 2014, 17:15 | odpowiedz
Portal WP usunął podstronę o wyścigu , ciekawe czemu:)
roko, 14 grudnia 2014, 17:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
chyba wp dała ciała - relacja on-line zniknęła z głównej :)
vivere, 14 grudnia 2014, 17:21 | odpowiedz
Do typa o nicku Grzyw. A kogo to obchodzi?! MAsz problem i nie epatuj nim na forum publicznym. Szerokiej drogi!
Gąsior, 14 grudnia 2014, 17:26 | odpowiedz
"Ewelina zaraz będzie w samolocie. Boarding się rozpoczął. Teraz pasażerowie Ryanair postoją trochę na deszczu" Lotnisko Warszawa Modlin ma zadaszone wiaty dla pasażerów oczekujących na wejście do samolotu, także moknąć specjalnie nie będą musieli.
SamolotemTaniej.pl, 14 grudnia 2014, 17:26 | odpowiedz
Wp.pl skończyła nadawanie :D Zaliczyli mega wtopę z tym biletem.
aq, 14 grudnia 2014, 17:28 | odpowiedz
Nie ogarniam po kiego grzyba, teraz kiedy WSZYSTKIE bilety Ryanaira mają przypisane miejsce, ludzie formują kolejkę tak długo przed otwarciem bramki o_O.
Elven, 14 grudnia 2014, 17:29 | odpowiedz
Redaktor Jan Pendolino z WP może mieć teraz problemy w robocie i jeszcze dopłacił 650 zeta za pomyłkę. Smutna podróż go czeka.
Turysta, 14 grudnia 2014, 17:31 | odpowiedz
http://finanse.wp.pl/lbid,9186,title,Wielki-wyscig-WP,nazywo.html natomiast WP zakonczylo wyscig zanim sie tak na dobre zaczal :p Pewnie przez tego glaba co kupil bilet na pendo dzien pozniej:p
heheeh, 14 grudnia 2014, 17:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
FR5035 w powietrzu...leć Adaś, leć !!! ;)
vivere, 14 grudnia 2014, 17:45 | odpowiedz
Z Warszawy do Wrocławia przez centrum Łodzi? :-) Od kiedy tak się jeździ? :-)
q7, 14 grudnia 2014, 17:50 | odpowiedz
strefa 30km/h w Łodzi jest w zupełnie innym miejscu niż oznaczyliście to na zdjęciu :))
kabza, 14 grudnia 2014, 17:53 | odpowiedz
śmieszy mnie wirtualna polska :D chyba już zakończyli wyścig.
fgsdf, 14 grudnia 2014, 17:55 | odpowiedz
po co BMW jedzie przez Łódź ?? Lepiej a2 do Zgierza - pózniej Konstantynow i na S8. Ale to tak jest jak polegamy na programach typu google zamiast samemu pomysleć.
Leszek, 14 grudnia 2014, 17:55 | odpowiedz
Ewelina już prawie w Sieradzu :) reszta bez szans :)
KubaWROC, 14 grudnia 2014, 17:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
chłopaki, Ewelina nad Sieradzem, możecie jej pomachać ;) a Pendolino ma już osiem minut zapasu, nie będzie opóźnienia...tu link do stronki z monitoringiem pociągów: http://infopasazer.intercity.pl/index_pociag.php?nr_id=40163518
vivere, 14 grudnia 2014, 18:00 | odpowiedz
A jednak zapłacił, nie wysiadł :D HAHAHAHAHAHHAHA prze agent, znaczy redaktor:D
Szumny, 14 grudnia 2014, 18:01 | odpowiedz
Ależ ta WP.PL się poświęca! Zrobili nam relację na żywo z pierwszego w historii polskiego Pendolino przejazdu bez ważnego biletu a sam redaktor zapłacił historyczną karę w słynnej już wysokości 650zł. Co za profesjonalizm! Pierwsi na miejscu wydarzenia! Czapki z głów, panie i panowie, tak się robi relacje.
aq, 14 grudnia 2014, 18:05 | odpowiedz
Nieważne kto wygra. Liczy się fakt, ze kazdy z nas ma do wyboru tyle opcji podróży! :) to cieszy :)
karpiu9, 14 grudnia 2014, 18:06 | odpowiedz
Śmieszy mnie to rzucanie przy chodzeniu po pociągu. Dlaczego w TGV nie rzuca, które wyprodukowano tyle lat wcześniej...
M, 14 grudnia 2014, 18:07 | odpowiedz
A za godzinę na WP.PL: "TYLKO U NAS: PIERWSZY GAPOWICZ W PENDOLINO ZŁAPANY JUŻ W PIERWSZYM DNIU KURSOWANIA!"
aq, 14 grudnia 2014, 18:07 | odpowiedz
słuchajcie, nie wiem czy organizatorzy to przewidzieli ale w internecie podają dokładny harmonogram włącznie z dokładną godziną przyjazdu i lądowania, tak więc średnio inteligentna małpa powinna znać już werdykt..
Adam, 14 grudnia 2014, 18:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
BMW zapłaciło więc wygra ;) próbowali już opóźnić Ryanaira (przekupiony strażnik uznał Panią Redaktor za terrorystkę) do ATC nie dotarli bo by jeszcze postawili samolot w holding... ;) tymczasem aircraft landed :)
vivere, 14 grudnia 2014, 18:20 | odpowiedz
Mysle ze Pendolino nieznacznie wygra z 737, gdyby nie lejacy deszcz to BMW miałoby podobny czas ale tak to wiadomo ze jak popada to juz polacy zwalniają do 40km/h i sie ciągną powolutku wiec auto przy tych warunkach pogodowych odpada. Kibicuje Pendolino.
piter, 14 grudnia 2014, 18:20 | odpowiedz
Fajna akcja, choc infrastruktura drogowa w stosunku do kolei poprawila sie duzo szybciej i pl otwarciu nowego odcinka S8 zrobiłem ostatnio zo Wawy z Wro 2:50. Od rogatek do rogatek i z całkiem normalna predkoscia, a po prostu płynnie.
Michał, 14 grudnia 2014, 18:24 | odpowiedz
Ewelina ma problem, gdyż w niedzielę jest mało autobusów :) Poza tym od przystanku końcowego, ma jeszcze z 700m z buta.
Tata, 14 grudnia 2014, 18:25 | odpowiedz
Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego Ewelina ma karę 30min? Przeciez chodzi o zobrazowanie kto dotrze najszybciej, a nie o zbieranie punktów. Może lepiej podać czas poszczególnych podróży? Będzie mniejszy show, ale będzie rzetelniej.
Sara, 14 grudnia 2014, 18:33 | odpowiedz
Ja tam kibicuję Ewelinie - niech samolot wygra! :D A wirtualna polska ładnie zgapiła temat. Ciekawe czy nie specjalnie, żeby sprawdzić wystawianie mandatu dla gapowicza?
matt, 14 grudnia 2014, 18:40 | odpowiedz
Moim zdaniem ewelina utknie na godzinę we wrocławiu w korkach
piter, 14 grudnia 2014, 18:45 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Gdyby nie selfie z pilotem Ewelina byłaby w drodze na dworzec od 15 minut (pol godziny szybciej do mety). Chęć zwycięstwa nie była chyba az tak duża ;)
bbartekk2, 14 grudnia 2014, 18:49 | odpowiedz
Hyc piszemy przez samo H
Mssk, 14 grudnia 2014, 19:08 | odpowiedz
Paweł z tekstu to debil. Pendolino będzie droższe od zwykłych pociągów, więc będzie płacił 3x tyle. Co najmniej! Beka !
KAczor, 14 grudnia 2014, 19:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie wiem jak on to robil ze jako student placil 65zl. Chyba wczesniej jezdzil drogimi ekspresami.. No to faktycznie, jesli jezdzil EIC i zawsze bedzie kupowal bilety miesiac przed to mozna uznac, ze ceny spadly ;)
chris0o, 14 grudnia 2014, 19:43 | odpowiedz
Przeciez to Ewelina wygrala, bo wyjechala tylko 15 min przed BMW, a nie pol godziny. Kara wiec powinna wynosic 15 min. Idac tym tropem, wyprzedzila BMW o 4 min.
team_ewelina, 14 grudnia 2014, 19:56 | odpowiedz
aleś podliczył... sekundowe przewagi. Czyli co, na trasie 350 km trzeba według Ciebie startować z płaczem opon z każdych świateł? Wirtualnie w głowie, hehe... Dzisiaj rano wracałem z WMI, w lusterku pojawiło się BMW. W czasie tych +/- 7 sek. zrobiło drangen światłami z 15 razy. Pewnie tam też siedział za sterem fan KM i Nm. Prędkość 140 km/h nie jest dozwolona w Polsce. Krzyż na drogę. Pozdrawiam. gimpel
gimpel, 14 grudnia 2014, 19:57 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To teraz jeszcze zróbcie test w piątek o 16. Policzcie też amortyzację samochodu.
rattaman, 14 grudnia 2014, 19:58 | odpowiedz
najwygodniej samochodem, nie wiem jak miejsca siedzące w samolocie, ale w Pendolino dla ludzi z długimi nogami jest za mało miejsca! dla porównania Amtrak, amerykański pociąg https://www.google.pl/search?q=amtrak+usa&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Kd2NVNzmPMXWOuKHgZgG&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#tbm=isch&q=amtrak+usa+seats&facrc=_&imgdii=_&imgrc=WdiFZYn7jtjanM%253A%3Bktewi5sF29BjiM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.seat61.com%252Fimages%252FUSA-superliner-train-seats.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.seat61.com%252FUnitedStates.htm%3B330%3B220
aleksandraa, 14 grudnia 2014, 19:59 | odpowiedz
Ale wybraliście trasę, proponuję taki wyścig, ale na trasie Warszawa- Kraków lub Warszawa - Poznań.
mikol, 14 grudnia 2014, 20:02 | odpowiedz
Nie liczy się, bo powinni znaleźć miejsce do parkowania, zapłacić i iść na piechotę do mety :)
matrix033, 14 grudnia 2014, 20:05 | odpowiedz
stawiałem na Ewelinę i w sumie prawie by się udało, ale tak to już jest jak się za pilotami lata zamiast skupić się na zadaniu:)
Max, 14 grudnia 2014, 20:05 | odpowiedz
Przy podróży minimum 2 osób - samochód zawsze wygra :) szczególnie jeśli chcemy podróżować z bagażem, nie mieszkamy w centrum i chcemy się przemieszczać :) Ale ja i tak uwielbiam latać :)
atena, 14 grudnia 2014, 20:06 | odpowiedz
Trochę bez sensu z tym samolotem, bo skoro odlot jest 17:35 to mogła być na lotnisku 16:30 i w zupełności by zdążyła :) I byłaby pierwsza. Więc to nie do końca tak, że samolotem dłużej.
onaaaaaaaa, 14 grudnia 2014, 20:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Cały tekst, mimo, że zabawa z czytaniem była przednia, jest klasyczną, dobrą manipulacja dziennikarską. Teza: Samochód... yy.. BMW ;-D > Samolot > Pociąg. U bukmacherów przed samym wyścigiem zagrałbym tak "grubo" ;) Jestem przekonany, że nawet na tej samej trasie tylko w innych godzinach wyjazdu, innym punktem docelowym, kolejnością można byłoby dowolnie mieszać. Poza tym, zawsze w tego typu akcjach nielogiczne jest dla mnie zakładanie, że każdy mieszka na dworcu. Dla mieszkańca Ursynowa LOT we względnie promocyjnej cenie może być dobrą alternatywą, która pobije wszystko z kretesem, a dla Bielan do Modlina rzut beretem. Konkludując, każdy lub to co lubi :-) :-D Dla jednego kluczowy komfort, dla kogoś czas, dla kogoś innego cena, itd. Cieszy to, że pojawia się coraz więcej alternatyw na szybką podróż. Dla mnie osobiście: LOT (czas i akceptowalny wydatek) > Pendolino > auto.... > (daleko później) > PolkiBus. Jadąc autem nie da się czytać, ani pracować i człowiek po 4h. za kółkiem jest zwyczajnie zmęczony, czego nie można napisać o podroży samolotem czy nawet pociągiem, yy.. Pendolino ;-D
iznogud, 14 grudnia 2014, 20:19 | odpowiedz
1. Ryanair 15:45 - 19:33 czyli 3h 48 min (byłoby szybciej o 20 min gdyby nie fotki :) 2. Pendolino 16:20 - 20:08 czyli 3 h 48 min 3. BMW 16:00 - 19:52 czyli 3h 52 min Wybieram Pendolino ze względu na komfort, pozdrawiam :)
Wojtas, 14 grudnia 2014, 20:25 | odpowiedz
Z tą BM-ką to poszaleliście :D rodem z najlepszych programów motoryzacyjnych.... Żałosne :) (kto decydował o wyborze samochodu? nie mogliście wziąć przeciętnego samochodu jakim porusza się przeciętny Polak tylko robicie jakieś przedstawienie...)
Maro^, 14 grudnia 2014, 20:28 | odpowiedz
świetny pomysł :)
Aker, 14 grudnia 2014, 20:34 | odpowiedz
zdecydowanie w tygodniu wygrywa Pendolino. Po całym dniu pracy samolot jest zbyt męczący, stoisz w korkach, przepychasz się wśród ludzi. Samochód - w tygodniu bez szans na tak szybki przejazd przez ŁÓdź. Pendolino - szybko, komfortowo.
mipu, 14 grudnia 2014, 20:38 | odpowiedz
podrózuje trasą wawa-wrocław co tydzień. powiem tak - BMW wlekło się strasznie. Przede wszystkim jechali złą trasą. Nie jeździ sie przez Łódz tylko przez poddebice. Jadąc zgodnie z przepisami robi się trasę 3:15, Lecąc szybciej 2:45
ajax, 14 grudnia 2014, 20:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Kokpit rządzi. . Hehe. A MOP chlopaki sikali..
tom971, 14 grudnia 2014, 21:13 | odpowiedz
Może rewanż Warszawa-Kraków? Tam Pendolino nadspieezenie miało. Dla kontrastu możecie dodać Sir homofoba, miłośnicy kolei się ucieszą. Szkoda tylko osoby, która by tym jechała...
Lw25, 14 grudnia 2014, 21:15 | odpowiedz
wygrałaby Ewelina gdyby nie selfie z pilotami, bo miała autobus o 18:32 czyli 20 min wcześniej. Wiem, bo dzisiaj leciałem też z Warszawy do Wrocławia i na niego bez problemu zdążyłem.
Aker, 14 grudnia 2014, 21:17 | odpowiedz
DOL WAWA DW 3,24 h vw passat 1,9 tdi
dwr, 14 grudnia 2014, 21:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Trasa BMW chyba była tak zrobiona, żeby było blisko - są dwie inne szybsze opcje: 1 A2 do zjazdu Poddębice i dojazd do S8 2 S8 do Piotrkowa 1 w górę i znowu S8 Kto normalny przez Łódź jedzie?;) Chyba tylko PB na trasie, w której się zatrzymuje w Łodzie;)
keram, 14 grudnia 2014, 22:53 | odpowiedz
Tym BMW to nie poszaleli, mój czas z Warszawy do Wrocławia 2:48 minut... Skodą Fabią... :D
Carrental, 14 grudnia 2014, 23:07 | odpowiedz
Ale o co chodzi z tym BMW??? bo nie kumam?? 07.04.2014 Start Legnica godz. 01.15, meta Warszawa ul. Trocka godz. 04.30, 456 km, auto: Ford Focus kombi (granatowy) 1.8 Tdci 2010 rok. kierowca 46 lat bez doświadczeń rajdowych, średnia trochę mniej niż 150 km/h, trasa przez Sieradz i Poddębice, spalanie 12 l/100km, i to tyle co chciałem napisać
Ułan, 15 grudnia 2014, 1:04 | odpowiedz
Komfort psychiczny to jazda PKP pendolino i nic więcej... Chyba wszyscy się zgodzą ze jazda samochodem i lot samolotem obciąża głowę bo w samochodzie trzeba nonstop myśleć i ogarniac trasę. W samolocie transfery z i na lotnisko odbieranie bagazy . a pociag... Nic mnie nie interesuje wsiadam i za kilka h jestem u celu, nie wspominając o bezpłatnym poczestunku w postaci kawki i ciastka
meninblack, 15 grudnia 2014, 8:19 | odpowiedz
Cały wyścig ustawiony pod wylot samolotu Ryana. Żenada.
kinjo83, 15 grudnia 2014, 10:43 | odpowiedz
W wyścigu brakuje lidera czy LOTu :)
kerad85, 15 grudnia 2014, 10:57 | odpowiedz
macie naśladowców ;) http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,127406,17130620,Scigamy_Pendolino__Wielki_test_trasy_Warszawa_Gdansk.html#BoxSlotI3img
drak, 15 grudnia 2014, 10:58 | odpowiedz

maseczka na lotnisku
Do których krajów pojedziemy bez problemu? Wszystkie obostrzenia w jednym miejscu! »
REKLAMA
porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.